Mali ste nízko položenú maternicu - placentu?

saska2208
5. apr 2012

ahojte baby, mali ste niektora nizko polozenu maternicu,alebo teda placentu?ake ste mali obmedzenia? som v 20tt, a obavam sa ...vopred dakujem za odpovede a rady ... 🙂

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianca
5. apr 2012

Ja som mala pri druhom synovi nízko položenú placentu, prišlo sa na to v 30.tt. a to tak, že som začala krvácať, bola som týždeň hospitalizovaná a prepustená s tým, že mám mať kľudový režim, minimálne sa hýbať, nenamáhať, čo je fakt dosť ťažké pokiaľ je doma už jedno dieťa...
Ale všetko dopadlo dobre, takže jediné čo ti viem poradiť je dávať na seba pozor... 😉

gaby21
5. apr 2012

Tak ja som mala placentou prekryty krcok, cele tehotenstvo, ziadny dr to nevidel ako problem, nemala som ani kludovy rezim, kazdy dr povedal, ze sa urcite vytiahne hore, malokedy to tak ostane, no ked aj v 30 tyzdni krcok stale prekryty placentou, maly kvoli tomu neotoceny, zrazu panika, chceli ma hospitalizovat, co som odmietla, tak ze doma dodrziavat prisny kludovy rezim, nic tazke nedvihat, atd. No nic z toho sa mi samozrejme pri malom dietati dodrzat nedarilo, aj dvihat som ho musela, sak kto mi pomoze, ked manzel stale v praci, rodina pomohla iba recami 😝 O tri tyzdne, teda predvcerom, na kontrole zrazu placenta vytiahnuta, maly otoceny, no ze vraj sa stal zazrak, zrazu mozem rodit aj normalne. Este dr. podotkol, ze to tym, ze som dodrziavala kludovy rezim 😀 . Ale, treba sa riadit, tym co ti povie lekar, takato diagnoza, casto konci krvacanim, v dosledku odlupovania sa placenty a nasledne predcasnym porodom 😒

hoogy
5. apr 2012

ja mam teraz, dr hovori,ze pokial nekrvacam tak to neni ziaden problem. vsetko ok. a nemam ani kludovy rezim mozem vsetko robit. dokonca aj zdviham mojho 3 rocneho syna ked treba. takze sa nemusis bat urcite je vsetko ok.

sunny15
5. apr 2012

mne dr.zistil vcestnu placentu v 12tt-zakazal sexik a dvihat tazke veci,aby nedoslo ku krvacaniu...nastastie sa placenta pri dalsej kontrole uz vysunula hore...moze sa vysunut placenta este aj tebe,ak sa nevysunie tak pravdepodobne budes rodit sekciou..

veronique_1
5. apr 2012

mala som zakazane dvihat tazsie veci ako 2kg, nenamahat sa, chodit malo a pomaly...vsetko bolo OK, nakoniec mi museli dat este vyvolavacku, aby sa narodila

asteri
5. apr 2012

mala som nizko placentu, bola som 2,5 mesiaca PN a z toho mesiac som krvacala. Nastastie to dopadlo dobre a ked sa placenta zdvihla vyssie, vsetko bolo v poriadku, aj do prace som este nastupila. Lekar povedal, ze na to nic nepomoze iba kludovy rezim...drzim palce

rejocka
5. apr 2012

Ahoj aj ja mám nízko placentu od 12tt,mám kľudový režim,nič ťažké nedvíhať,nenamáhať sa a byť v pohode 🙂 dr.povedal,že placenta sa ešte vytiahne,tak uvidíme,idem v stredu na kontrolu,tak dúfam,že aspoň o kúsoček.a záleží ako ju máš otočenú,či je vcetná-vtedy sa rodí cisárskym.Ja som sa vtedy dosť vyplašila,tak ani neviem ako mám ja,ale keď povedal,že sa vytiahne tak asi nie cez krčok.Hlavne oddychuj a pozitívne mysli aj keď nie vždy sa to dá 😠

diid
5. apr 2012

ako hore opisali, mam dvojicky, jedno bolo dole a placenta pokryvala krcok. Mala som krvacanie v 12 a okolo 20tt, vraveli ze u vecsiny ako dieta rastie tak sa vzdiali od krcka a mali pravdu postupne sa maly vzdialil ako rastol. Tiez mi kazali kludny rezim, ziaden sex, nic tazke zdvihat, ale lezat som nemusela koli tomu.

danielami
17. apr 2012

@saska2208 ja som mala tiež nízko placentu, z časti mi prekrývala kŕčok.Tiež som mala byť v kľude, nič nedvíhať,ale aj tak som v 25 tt s krvácaním skončila v nemocnici. Ležala som tam dva mesiace potom v 33 tt som začala znova krvácať a museli mi už urobiť sekciu. Čo sa týka tých obmedzení, snažila som sa dávať si pozor, ale neležala som v posteli a vždy sa našlo niečo čo som robila 😒 Potom, keď som skončila v nemocnici som si to samozrejme vyčítala aj keď neviem či to bola príčina toho, že som začala krvácať ale človek už potom rozmýšľa o všetkom.
Takže určite si dávaj pozor a nenamáhaj sa a prajem Ti nech všetko dobre dopadne 🙂 .

amulienka
17. apr 2012

nizko polozena maternica neviem co je, vola sa to praevia, skus si vygooglit.
ja som mala nizku, zakaz sexu, minimum pohybu, v 6. mesiaci sa mi krasne vysunula hore, ako rastla spolu s maternicou. dnes to ma uz kazda, ale radsej lez, lebo ja som dva tyzdne nelezala a zmakol mi krcok v 5. mesiaci, neviem ci to malo suvis, ale potom som si musela davat este vacsi pozor. nastastie to dopadlo dobre 🙂 drz sa

ivett1
18. apr 2012

@saska2208 ak myslíš placenta preavia marginalis (alebo centralis), tak je tu zopár diskusií na túto tému 😉
nakukni, možno sa dozvieš viac🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/placenta-p...
https://www.modrykonik.sk/forum/2-trimester/placenta-praevia-marginalis/
https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/placenta-praevia-totalis-co-znamena-tato-diagnoza/
https://www.modrykonik.sk/forum/1-trimester/nizko-polozena-placenta-v-12tt/
ja som mala pri druhom tehotenstve diagnózu placenta praevia centralis...a teda nič moc...celé tehotenstvo rizikové, kľudový režim a samozrejme pôrod - plánovaná sekcia, ale všetko dobre dopadlo🙂

dadulkadanulka
10. dec 2013

ahojte baby,aj ja mam nizko polozenu placentu,aj to pocitujem,babo je v lone a niekedy ma tlaci.krvacat som nekrvacala a tiez mi hovori doktor,ze sa placenta zdvihne ako bude babo rast.ale aj tak mam obavy.som v 18 tyzdni tehotenstva a stale pracujem,ale v praci sa fizycky nenamaham,na stastie.

lienka2407
10. dec 2013

Ja mam tiez nizko placentu a som v 21 tt na buduci tyzden mam morfo tak som uz zvedava co povedia snad uz sa trosku posunula vyssie,riesi sa to ale az po 30 tt ak bude stale nizko,tiez pracujem len davam vacsi pozor na tazsie veci

vydrnik
29. máj 2014

ahojte som na konci 29tt mám nástup do nemocnice kvôli nízko položenej placenty bola som už 4x v nemocnici za posledný mesiac a vždy bolo povedané že je všetko v poriadku

akzuzs
29. máj 2014

Ja som mala nízko.Tiez klud nedvyhat a celibat.Samozrejme som mala popri tom aj iné problemy

dena512
6. nov 2014

Ahojte som v 25tyzdni a tiez som mala nizko placentu a behom mesiaca sa mi skratil krcok z 39mm na 34mm tak ma vypisala pn a dodrziavat mam kludovy rezim tak dufam ze vydrzime.Mam dg O47.0 aspon keby sme vydrzali do 37tyzdna nam povedala lekarka mate aj vy skusenosti niektora.Dakujem

tanickaskorokubikova
6. nov 2014

Ja som mala od 14 tt bola som kvôli tomu PN a mala som kľudový režim ale inak v pohode 🙂

23lussy23
16. dec 2014

@dena512 ahoj, ja momentálne končím 25tt a mam placenta praevia centralis. Zatial som chvalábohu nekrvácala, ani nešpinila (mávam však pichavé v podbrušku - akoby v krčku). Obvodný gynekológ mi odporučil v 34 tt hospitalizáciu pred plánovanou sekciou, dovtedy mám dodržiavať kľudový režim, takže takmer celé dni preležím pre istotu... Teba lekár kedy plánuje poslať do nemocky? A kam chceš ísť, do ZA? Ja by som chcela do MT,,,

lukasko12
7. mar 2023

@lukasko12
@amulienka no ja mám placentu nízko mám mat kludový režim davat na seba pozor ale to sa nedá keď máte dve deti jedno s toho postihnuté a druhé 2 ročne a vyžaduju od vás nemožné a manžel nie je doma bojím sa aby to zle nedopadlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre