Pozitívne protilátky pri RH pozitív

janka3591
30. jún 2011

Ahojte, viete mi niekto poradit, ak mi vysli pozitivne protilatky pri mojej krvnej skupine RH Pozitiv, ake nasledky to moze mat pre babatko? Hematologicke vysetrenie ma caka zajtra! Som v 18tt,

kika9991
11. mar 2020

@ayka2 ahoj, prosim ta nepamatas si, proti ktoremu podfaktoru si protilatkovala? Dnes som bola u hematologicky a tam zistili presnejsie, ze babatko ma po manzelovi podfaktor S, ktory sa nemam.. obaja sme inak a rh pozitiv.. titer som mala 1:16 co povedala, ze je ok, ale dala mi prisne sledovanie plodu u mojej gynekologicky plus kazdy mesiac hematologia.. velmi ma to vystrasilo, nakolko pri synovi som toto vobec nezazila.. dakujem

terezkaaa88
11. mar 2020

@kika9991 ahoj ja som mala pozitivnr protilátky a mam 0+ moj gyn povedal ze za svoju dlhu prax sa s takym niecim nestretol na hematologii mi brali krv aj manzovi aby sa zistilo z akeho dovodu sa mi robia ale neprislo na nic ale zaroven mi hodnoty ani nestupali takze to povazovali za to ze je to v poriadku a viac to neriesili potom este neskor mi zasa gyn bral.krv a stale sa to nevysovalo a dnes ma dcerka 10 mesiacov 🙂

kika9991
11. mar 2020

@terezkaaa88 dakujem krasne za odpoved. Mojmu manzelovi brali dnes krv tiez. My sme obaja A RH pozitivny, len moj manzel ma nejaky pofaktor S, ktory zdedil aj maly v brusku a moje telo vlastne proti tomu protilatkuje. Musim chodit na hematologiu kazdy mesiac aby sledovali tie hodnoty, co citam tu na fore dopadlo kazdemu vsetko ok, ale aj tak som z toho v strese aby bolo vsetko okei 🙏 pri prvo tehu bolo vsetko okei.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre