Pozitívne protilátky pri RH pozitív

janka3591
30. jún 2011

Ahojte, viete mi niekto poradit, ak mi vysli pozitivne protilatky pri mojej krvnej skupine RH Pozitiv, ake nasledky to moze mat pre babatko? Hematologicke vysetrenie ma caka zajtra! Som v 18tt,

mb
22. jan 2015

ahoj a v akom si tyzdni,ja som mala zo zaciatku tiez nizsky titer ale postupne sa zvysoval.nakoniec som mala najvacsie hodnoty ake mozu byt.Dalej uz sa nedali vysetrit.Potom mi uz nebrali krv ale robili mi kazdy druhy den sono a tak sledovali babo.vsetko bolo v poriadku,ale aj tak mi robili sc o mesiac skor pre istotu.Sekcia bola z ineho dovodu.Maly sa narodil v poriadku,mal aj apgar skore 9,10.Ale hned po porode dostal silnu zltacku,tak bol pod lampou.Potom mal zly hemoglobin,tak mu davali 2-krat transfuziu.ale to uplne malicko.Takemu babatku davaju malo.Mal to len trocha v striekacke 🙂 Ale som rada ze mu dali.neni to nic starsne.Troska sme boli dlhsie v nemocnici.ked sa chces este nieco opytat tak kludne pis 😉

ayka2
22. jan 2015

@mb som rada, ze si sa ozvala, ale cakala som troska prijatelnejsie spravy. zatial som citala len ze titery sa nezvysovali a kocky boli len sledovane. ale teda oni mali ine protilatky. fuuuu, takze sa moc tesit nemam, co? som v 14tom tyzdni, krv je este z 13teho tyzdna. takze sa mozu zvysovat..
mne teraz v podstate nic nepovedali, len ze uvidime co bude o 3mesiace. ale to uz bude 7mi mesiac cca. aj ty si tak dlho cakala na druhe vysetrenie? ci ti hned zo zaciatku brali krv castejsie?
ani neviem co sa ta mam pytat, no vystresovala som sa riadne :( aj ked teda vam vsetko dobre dopadlo. nastastie.
a si teda rh+ a mala si protilatky anti E, vsak?

lucy81
8. mar 2015

Ahojte, aj mne vyšli protilátky konkrétne aloprotiplátka anti Cw, mám 0+, mm AB+, zobrali nám obidvom krv, čakáme na výsledky, nikto nám nič presnejšie nepovedal.. ☹

zuzka121
16. nov 2015

Ahojte chcem sa opýtať tiež mi našli v krvi protilátky krvná skupina som A pozitýv. V správe od lekára mám napísané V krvi pacientky sa nachádza anti-Ery aloprotilátka špecificity anty c. Dalej uvádzajú pri transfuzii je nutné podávať len otypované kompatiibilné erytrocyty antigén c - negatívne. Som v 8 tt lekár mi povedal že tytre sú velmi nízke ale že budem sledovaná majú bať krv aj manželovi ten je AB pozitív jedno babo máme no predtým sme takýto problém nemali. Hrozí niečo môjmu bábetku v brušku? Dakujem za každú radu.

macik166
19. jan 2016

@ayka2 môžem sa opýtať ako si rodila, ak ti zistili tie protilátky? (ja to mám tiež) prirodzene alebo sekciou?

macik166
19. jan 2016

@janka3591 môžem sa spýtať, či si rodila prirodzene alebo cisársky (ak ti zistili tie protilátky)? Ja to mám tiež a veľmi sa bojím...

ayka2
19. jan 2016

@macik166 ahoj, rodila som prirodzene, titer sa mi zvysil no nie tolko aby som musela rodit skor sekciou. Vsetko bolo v poriadku, maly je zdravy. Ale sla som rodit do nemocnice kde robia transfuziu babatkam, keby bolo treba. Nastastie nebolo treba. Drzim palce :*

galib
30. jan 2016

Caute mamicky, v 11tom tyzdni mi robili krvne testy kde vyslo ze som RH negativ, v 16tom tyzdni mi brali krv a dnes mi zavolali ze babatko je pozitiv po otcovi. Neviete aky je dalsi postup? Volala som doktorke ci je potrebne urobit este nejake krvne testy alebo co ale ona ze nie iba ze v 28 tyzdni mi daju Anti D injekciu. Je to nase prve babo. Citala som vela clankov a bojim sa aby moje telo nezacalo vytvarat protilatky. nemate niekto skusenosti?? dakujem

keanaaa
2. mar 2016

Ahojte mamicky aj ja by som sa rada poradila vysli mi pozitivne protilatky, pricom nechapem ako je to mozne obidvaja sme A+, kedze to vyslo pozitivne poslali krv do narodnej transfuzne spolocnosti z kade prisiel zaver: jednoznacnu pritomnost antierytrocytovej protilatky, ktora by komplikovala graviditu sme nedokazali. Najskor nespecificke reakcie pri vysetreni metodou stlpcovej aglutinacie. myslite ze by som sa mala obavat? :/ doktorka povedala ze to nic neznamena a ukazu dalsie testy. Nemoze to byt sposobene tym ze mam stafilokola?

macik166
3. mar 2016

@keanaaa Ja aj manžel máme obaja A+... Tiež mi vyšli pozitivne protilatky. Viac ma sledovali na hematologii, či mi stupaju hodnoty titeru. Ja som mala iba 1:2, o 2 týždne stupli na 1:8. Keby som mala hodnoty 1:1000, až vtedy by to bolo pre dieťa nebezpečné. Maý sa narodil úplne zdravý 5.2. Ale chcela by som ešte jedno bábo, a obávam sa, či by tie hodnoty už neboli vyššie. V ktorom si týždni tehotenstva?

keanaaa
3. mar 2016

@macik166 Som zvedava, buduci tyzden idem na krv zas, ale nie je den co by som na to nemyslela, velmi sa obavam. ked mi brali krv tak som bola v 10t tusim teraz koncim 15, pevne verim ze drobcek bude zdravy ale presne sa obavam druheho tehotenstva :/

burka8
3. mar 2016

@galib Ja tiež mám A- ,manžel A +, dve dcérky A+. Žiadny problém nebol, len žltačka po pôrode. Dostala som po pôrode injekciu.

monilik
26. aug 2016

ahojte,som rada ze som tu objavila tuto temu.mam za sebou dve bezproblemove tehotenstva a doma dvoch zdravych synov a teraz cakame tretie babo.obaja s muzom sme
0+ a mne vyšli pozitivne protilatky v krvi...teraz som v 13tt a dosť ma to vystrasilo.viete mi poradit kde by som sa docitala o tejto teme viac?ma s tym niekto zlu skúsenosť? doktor to dost zlahcoval tak neviem co si mysliet.

macik166
28. aug 2016

@monilik mna viac sledovali na hematologii...zaleží od toho, aké budeš mať hodnoty titeru...čí budu stúpať... Hematolog mi povedal, ak by som mala 1:1000, tak už by to bolo zlé. Ja som mala iba 1:8.. V tom najhoršom prípade by mal malý po narodení silnú žltačku, prípadne by mu menili krv... Budem rada, ak napíšeš, ako to prebieha. Ja plánujem ešte jedno bábo, mám tiež dvoch zdravých synov, ale tie pozitívne protilátky už mám v tele na celý život.

monilik
28. aug 2016

@macik166 mne mali obaja zltacku staršieho aj osvecovali aj sme boli dlhsie v porodnici a mladší ju zas mal dlho...hm,tak uvidime :-\

mamkaasimik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikuska744
31. júl 2018

@monilik ahoj, tak ako to nakoniec dopadlo? Všetko v poriadku? My zas čakáme bábo a zasa ma zožierajú tie protilátky.

monilik
31. júl 2018

@nikuska744 Ahoj, kontrolne odbery v tretom trimestri som mala uz v poriadku, takze vsetko dobre dopadlo, malinka nakoniec ani nemala zltacku. Drzim palce a prajem vela zdravia a krasne tehotenstvo 🙂

terezkaaa88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezkaaa88
5. dec 2018

Ahojte, chcem sa spýtať tie čo ste mali pozitívne protilátky pri RH faktore pozitív ako dlho vám trval rozbor krvi ? Mňa poslal gyn. na hematologiu tam mi brali 23.11.2018 krv aby zistili prečo sa tie protilátky tvoria (posielali to do NTS v TT) a dnes som volala na hemat. či sú výsledky a vraj stále nič. Myslela som že do týždňa to bude no už to budú 2 týždne. Ďakujem za každú odpoveď

nikuska744
5. dec 2018

@terezkaaa88 ja som mala do 4 hodín výsledky

terezkaaa88
5. dec 2018

@nikuska744 :-O och neviem čo s tou mojou krvou teda robia ale už ma to začína stresovať že neviem na čom som. A tebe zistili pri RH + ? Ovplyvnilo to nejako tehotenstvo?

nikuska744
5. dec 2018

@terezkaaa88 ano pri RH+. Nijako to neovplyvnilo tehotenstvo. Iba mi povedali, že bábo môže mať silnejšiu žltačku. A nemalo. Iba taku obyčajnu. Ale záleží aj od toho či tie protilátky stúpaju, alebo su nízke.

terezkaaa88
5. dec 2018

@nikuska744 takže sa nemusím stresovať? lebo dnes som bola aj u gyn. a aj sestrička aj on povedali že som rarita lebo sa stým ešte nestretli a to nemam najmladsieho gyn....snáď teda budu čím skôr výsledky nech viem na čom som...

monilik
22. dec 2018

@terezkaaa88 nepamatam si presne ako dlho trvalo kym sme mali vysledky no u nas vsetko dobre dopadlo a doktor sa s tym zrejme uz stretol, lebo nerobil ziadnu paniku.

grenka
2. máj 2019

Ahojte baby mne po 10 rokoch zistili ako darcovi krvi že mám protilatky anti M malý mi mal silnú žltačku ,a dostali ste aj injekciu po pôrode?ja nič, vyradili má aj z darcovstva,prikladám dnešný rozbor z Martina mi to prišlo
@monilik

monilik
15. máj 2019

@grenka nie ja som ziadnu injekciu nedostala ani to nikto viac neriesil, nakolko tie kontrolne vysledky uz boli v poriadku. moji dvaja synovia mali silnu zltacku, s prvym som musela kvoli tomu ostat dlhsie v porodnici ale tretia dcerka nemala vobec zltacku.

lenija63
13. sep 2019

@sonice ja som mala v 2.gravidite titer 1:128, po 30.tt stupol na 1:256, v systeme kell. Manzel je kell pozitivny, imunizovala som sa pri prvom porode. Lekari to sledovali, od 30.tt kazdy tyzden vysetrenie prietokov ACM, ked sa zvysili nad 1.5mom tak ukoncenie tehu (37.tt). Dietatko je ok. Cize to, co si pisala, ze tvoje dieta by malo velke problemy, ak by mal manzel K antigen, nie je pravda. V sucasnek dobe je to riesitelne, liecitelne.Ani deti krala Henryho by jeho manzelkam nezomreli v tejto dobe. A dockal by sa syna nastupcu, ako tuzil .Len by sa narodili, ked by uz protikatky utocili a necakalo by sa do terminu porodu, taketo gravidity sa nechaju MAX do 38.tt. ale liecba je takmer 100% bez nasledkov pre deticky

kika9991
10. mar 2020

@ervenka ahoj prosim ta ako si dopadla? Nasla som toto forum, som druhy krat tehu pri prvom vsetko ok, som A RH pozitiv aj manzel a mam pozitivne protilatky. Dnes na hematologii mi brali krv, tak ze co ma caka. Dakujem

ervenka
10. mar 2020

@kika9991 ja som mala "iba" podfaktor C. Tu v nl to vobec neriesili, ani som nemala pocit, ze by ma viac pozorovali,prenasala som tyzden, babo sa narodilo zdrave. Ani ju nikto specialne nepozoroval/nekotroloval. Spatne mozem povedat, ze ma len zbytocne vystrasili...
Mozno budes na Svk viac kontrolovana... uvidis

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre