Pranie veci pre novorodenca

7. máj 2020

Ahojte, ako riešiť pranie vecí pre novorodenca, keď v tej istej práčke musím prať aj špinavé manželove monterky z práce (od oleja a pod). Bývame v byte takže ďalšia práčka neprichádza do úvahy. Ako to riešite vy? Ďakujem

pracujucazienka
7. máj 2020

Ja som pre malého prala ži začiatku oddelene..a styk že tam musíš prať aj montérky keď mu ich doperies daj si program na čistenie celej pracky následne oper niečo ine(ja som dávala čierne)ak by ostali nejaké usadeniny a potom bábätku veci ..tak som to robila ja..nikdy by som nepovedala že ešte aj pranie budem musieť takto plánovať

krisbar
7. máj 2020

Mna toto caka a vlastne uz aj tak teraz fungujeme a nikdy som to neriesila. Periem vsetko v jednej.

kikaaa444
7. máj 2020

?? Tomu trosku nerozumiem prečo by si mala kupovať novú pracku ? Však veci pre babo nejdes prat spolu s inými vecami , a všetok bordel z oblečenia odchádza do filtra , pracka bez tak sa odporúča apson raz za mesiac čistiť , niektoré majú aj taký program že maschine clean alebo keď nemajú tak napr môžeš pracku čistiť octom a zapnúť na 60-90 stupňov .

veronice
7. máj 2020

Periem v jednej práčke všetko - muzove špinavé pracovné tričká, psi pelech a aj veci pre dcéru. Nikdy mi nenapadlo kupovať novú pracku. Nemusíš sa báť a stačí ti jedna práčka. Akurat ju aspoň raz do mesiaca vycisti (ja davam 3l octu na program co ma. 90 stupňov), používaj na pranie babatkovs kých veci špeciálny prasok a avivaz a veselo per v jednej práčke 😉👍

erikad82
7. máj 2020

Presne ako píše kočka vyššie. Tiež mám len jednu práčku a periem všetko v nej. Samozrejme oddelene. Nevidím v tom žiadný problém...

panda21
7. máj 2020

Ja som kúpila sanytol na dezinfekciu oblečenia to je zároveň aj na práčku. 90 stupňový program, do nádobky na avivaz dezinfekciu a na prázdno pustiť. Potom som oprala malého veci 😅 ale neviem či to budem až takto hrotit keď sa narodí. By som iba práčku púšťala keby toto robím zakaždým 🤔

lenuliatko84
7. máj 2020

Ja som malemu prala vzdy zvlášť, preboha nukdy by som nedala babatkovske oblečenie spolu s monterkami prat

bagre
7. máj 2020

Ja som tiež právala aj monterky aj deckám veci a v 1 práčke. Veď keď vyperieš monterky dočista tak nie je problém pustiť v ďalšej práčke drobcove veci. Ak by si mala predsa problém tak je možnosť pustiť po monterkách samočistiaci program na práčke. Monterky som prala keď nazbieral viac kusov, detské (keďže mali deti reflux) často 😉

autor
7. máj 2020

@lenuliatko84 ved nie naraz ta ista varka 😀

ajka0207
7. máj 2020

@lenuliatko84 ale ona to chce prat v dvoch prackach.

jajka71
8. máj 2020

Operies sensitive praskom vsetko potrebne co treba, ja som to nedelila dlllho....pokial mal muz vuac veci tak v jednej varke jeho veci v inej veci dvojiciek, treba vsak cistit pracku, a dopriat aj jej ocistu, pokial sa to delit neda tak nechat muzove veci v lavore ci vani so speci prostriedkom odmoknut a potom sup do pracky.

nini1010
8. máj 2020

A co si sisi???ved normalne peries jedno potom druhe,hotovo!a keby si mala pocit ze nieco bolo predtym prisilno znecistene tak pusti medzitym naprazdno program na 90 stupnov,ale podla mna je to zbytocne.Castejsie pouzivat pripravky na precistenie pracky.

ckatka
8. máj 2020

V DM majú nejaký prípravok na dezinfekciu do práčky. Ja periem prvé biele na 90stupnov mužove z roboty s tou dezinfekciou, potom jedna práčka farebného, jedna práčka čierneho, jedna práčka športového a potom pelech pre psa zasa s dezinfekciou. A raz za čas tam capnem nejaký čistič práčky dm alebo len prázdny program na 60 s octom. A v pohode. Veci pre malého som dokonca nikdy nezehlila. Prala na 60 s dezinfekciou ak bolo treba. Sensitive prášok a miesto avivaze ocot.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre