Pranie pre novorodenca

3. sep 2022

Dobrý deň, používali ste pri prvom praní pre novorodenca aj detskú aviváž ci iba detský prášok?

janage
3. sep 2022

Bez avivaze, keďže mam ekzematikov periem už nafurt. Prášok detský, nám sadol z DM pre bábätká a ľudí s citlivou pokožkou, teraz už dospelacky. Ale taký presil darmo detský hneď reakcia.

terez246
3. sep 2022

Aj aviváž. Oboje Bupi som dávala. A dávam doteraz. Ale moje dieťa je necitlivé na prášky a aviváže, takže som špeciálne nemusela nič riešiť. 😊 Viem, že niektoré detičky nie sú ok s avivážom.

pribinak
3. sep 2022

Avivaz nie. Len detsky prášok alebo gél. Bábätko vonia samé o sebe krásne.
Avivaz je nepotrebná a zbytočná chemia

uriva
3. sep 2022

Ako sa píše vyššie - bez aviváže a Bupi sensitive, ten je aj pre prípadných alergikov.

petamich
3. sep 2022

tiez bez avivaze 🙂

blondie333
3. sep 2022

Bez avivaze periem babatkovske aj nase 🙂 vobec nam to nechyba, je to len o zvyku

larazivago
3. sep 2022

Ja som používala prací gél Oli batole.... Bez aviváže samozrejme. Ešte teraz si vybavím, ako to jemne vonalo

simona92101
3. sep 2022

@larazivago tak isto,a uz ho nikde niet 😏

hviera81
3. sep 2022

neperiem s avivazou ani nase

natalala
3. sep 2022

Ziadnu avivaz, tie zmakcujuce latky v nej nie su nic moc. Pouzivala som lovelu, aj mne v nej prala mama, takze pre mna nostalgia. Vlastne perem v nej aj mne aj muzovi :D Ak periem postelne pradlo, uteraky, deky alebo zavesy a chcem aby to trosku viac vonalo pouzivam tie vonave perlicky ale len trosku, na veci pre malu vobec.

trinneo
3. sep 2022

Pre prvu dcerku som pouzivala Lovelu aj praci, aj avivaz, ak druhe nebude mat problem, planujem aj teraz...ja nemam rada, ked je to oprate len v pracom, pretoze mi to pride strašne tvrdé a neforemne aj po ozehleni.

tamvtme
3. sep 2022

Bupi sensitive a bez avivaze a extra plachanie

stanulienkat
3. sep 2022

Extra plachanie, sensitive prasok. Bez avivaze a podobnych chemickych zbytocnosti.

jaond19
3. sep 2022

Avivaz som nikdy nepouzivala, toboz nie pri detoch ked boli novorodenci.

54tinka54
3. sep 2022

Bez avivaze, netreba dávať zbytočnú chémiu, veď bábätko vonia aj samo o sebe pekne. 🙂 a ja používam od synovho narodenia persil sensitive gél, pekne jemnučko veci prevonia, fakt ani netreba žiadnu avivaz.

larazivago
3. sep 2022

@simona92101 ani Kaufland? Ja som to mala vždy a len odtiaľ.

simona92101
3. sep 2022

@larazivago od min.roka to z Kaufu stiahli,a uz som to nikde nenasla.jedina vona,ktora mi vyhovovala,aj dcerke 😏

a_andrejka4
3. sep 2022

Od narodenia frosch baby a od cca 7 mesiacov aj trocha lenor baby hypoalergennu avivaz 🙂 vsetko poctivo zehlim, a bez problemov.

janage
3. sep 2022

@54tinka54 a moje sa z neho vyhádzali jedna radosť.
Ono v celku je nutné skúsiť, ak má bábätko nábeh na ekzém zbytočne sa skomplikujú veci.
Autorka hľadaj prostriedky, ktoré odporúčajú odborníci alebo vyskúšaj.
Mne napr. bupi gél síce pokožku nedráždil, ale ani pri vysokej teplote teda škvrny nevypral

54tinka54
3. sep 2022

@janage tak jasne nemusí každému vyhovovať ale ja mám len dobrú skusenost, a to malý mal kožný problém (nebolo to u toho) čiže je na pokožku extra citlivý

alexka89
3. sep 2022

Ja som pri prvom synovi prála v detskom denkmite-gely a aviváž som veľmi dlho nepoužíval...pri druhom som prála v normálnych geloch a práškoch čo i nám ostatným pri ňom som už dávala i aviváž ale v malom množstve..teraz im obom periem v Dedre čo sú super ekologicke

zorkahorka
7. sep 2022

Persil sensitiv plus cocolino biele. Reagoval nan uplne v poho,neskor sa unho objavil ekzem,ale na tuto kombinaciu reaguje stale bez problemov

yvett78
3. feb 2023

ja nepouzivam nic z drogerie, iba 100% prirodne platky.Chceli sme sa vyvarovat v buducnosti roznym ochoreniam, ved to nosime denne, tak som zvolila tuto cestu a super.Pradlo je makke a ciste.