Tehotenská cholestáza

julsh123
8. júl 2020

Ahojte, mal alebo niekto ma z vás theu cholestaza?
Zajtra sa chystám k lekárke lebo ma svrbí telo a obávam sa tejto pliagy. Užívate nejaké lieky? Mam strach lebo končím ešte len 20tt.

mmoonna
8. júl 2020

@julsh123 ahoj, mňa v tehu veľmi svrbeli dlane a chodidlá, trochu aj brucho. Bola som u Dr. spravil mi krvné testy,ale cholestaza sa nepotvrdila. Ale svrbenie prešlo až po pôrode.

julsh123
autor
8. júl 2020

@mmoonna ahooj, to naozaj? Ja od
5tt som si začal pichať fraxiparin, začínali sme pichať do bruška tam ma to svrbelo robili sa mi hrce ale nechala som to tak... Nedávno sme prešli do ramien a tam sa mi začali vytvárať také mini biele bodky keď som si to skriabala, ale posledne dni ma začalo svrbiet aj celé telo.. Nie je to niečo co sa nedá vydržať ale raz ma začne na brušku, dokonca aj prsia... Potom troska na nohe ale na dlaniach a chodidlách nie

mmoonna
8. júl 2020

@julsh123 no veru, som sa nemohla doškriabať, hrozné to bolo, hlavne v noci. Nech ti doktor ale radšej vezme krv pre istotu.

mims1520
10. júl 2020

@julsh123 fakt ti dobre radim, že výmen za Clexane 🙂 budeš veľmi spokojná . Mna sem tam svrbí brusko a prsia ako sa rozťahuje koza . Najmä ak podcenim natieranie

julsh123
autor
10. júl 2020

@mims1520 obvodná mi dala vyskúšať na 3 dní, dnes som prvýkrát mala clexan a strašne ma to stipalo, to vždy tak bude? 🙈

mims1520
10. júl 2020

@julsh123 je to svina stiplava to je pravda. Veľmi záleží kde si pichnes. Jeden deň ani necítim, další deň trafím nejaký bod a stipanie cítim až v prstoch 😂 keď som ale pichala zo začiatku stipalo to vždy a stále ešte 10 min po vybraní ihly , potom menej menej až som necitila niekedy takmer vôbec. Cize fakt to vyjde ako kedy. Ale žiadna alergia, stipanie, hrcky . Nič ako pri fraxi

miskamicha
25. aug 2021

@julsh123 ahoj...potvrdila sa u teba nakoniec cholestaza?

julsh123
autor
26. aug 2021

@miskamicha ahoj nie nebola to cholestaza. Zmenili mi injekcie za Clexan a prešlo to

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre