Tehotenská cholestáza

juri272
18. aug 2021

Dobrý deň prajem rád by som sa opýtal jednu otázku ako manžel mojej ženy 😉, posledné dva-tri dni ma manželka extrémne svrbenie brucha, rúk, nôh, proste celého tela aj cez deň ale hlavne v noci, dočítal som sa že či to nemôže byť „tehotenská cholestáza" s čoho mám určite obavy,lebo čakáme dvojičky a sme v 33tt, ako pre matku to nemusí mať vraj žiadne následky, ale pre plod dieťaťa to môže byť života ohrozujúce, dokonca to môže skončiť smrťou bábätká, nechcem ju znepokojovať, preto tu píšem ja, ale určite budeme zajtra kontaktovať gynekológa ku ktorému chodí do poradne, posledný odber krvi bol 15.7.2021,mala zvýšené pečeňové testy a dostala tabletky esentiale 300mg,moč brala na poradňu 12.8.2021 a ževraj všetko ok, ďalší odber krvi má naplánovaný na 27.8.2021,preto sa chcem poradiť či panikarit a vyhľadať lekára už zajtra alebo stačí až to 27.8 možno sa moc strachujem ale proste sa bojím ako normálny nastávajúci rodič a preto som sa obrátil na vás či ste nemali podobný problém a ako ste postupovali. Ďakujem za odpoveď a s pozdravom Juraj

elninoenmipueblo
18. aug 2021

@juri272 určite sa netreba báť... svrbenie moze byť aj cukrovka aj tu tehuľky majú.. a veľa žien má v tehotenstve aj žlčníkové kamene a tie potom vymiznú ..bola som na izbe s maminou čo čakala dvojičky a skriabala si brucho že ju veľmi svrbí, keď to videldoktor hneď jej niesli magneziovu injekciu.prajem veľa šťastia.

juri272
autor
18. aug 2021

@elninoenmipueblo ďakujem 😉

bublinkapotvorka
19. aug 2021

Dobrý večer chcem sa opýtať na niekto skúsenost so sirupom TRIFED v tehotenstve ďakujem

elninoenmipueblo
19. aug 2021

@bublinkapotvorka u detí niekedy vyvoláva halucinácie...ja by som ho radšej v tehu nebrala...na vykasliavanie radšej bylinky
https://fitshaker.sk/13x-bylinky-vhodne-proti-k...

bublinkapotvorka
19. aug 2021

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre