Test na určenie pohlavia dieťatka pomocou sódy bikarbóny

sejbipi
13. nov 2020

Dobrý deň, myslím, že ste o tom už viaceré počuli najmä od starých mám. Do moču sa nasype sóda bikarbóna a keď začne oxidovať tak čakáte chlapčeka, ak klesne na dno tak dievčatko. Máte s tým niektorá skúsenosti? Po prípade Vám to vyšlo? Vďaka 🙂

simonahnk
13. nov 2020

Ahoj ano mojej mamine to vyslo ze to bude dievca ked cakala sestru🙂

evkakozickova
13. nov 2020

@sejbipi ahoj áno mám a vyšlo mi to 😊

cookie29
13. nov 2020

no mas 1 sancu ze to bude spravne a jednu ze nespravne... takze ano, nemalo zien Ti povie ze to vyslo 🙂 ja neviem, dufam, ze mi povedia o tyzden-dva

jaskolka
13. nov 2020

Mne to vyšlo, zo zvedavosti som skúsila, keď som už vedela určite, že to bude chlapec. A aj bolo😃😃

veronika65
13. nov 2020

Nám hovoril doktor, že to bude chlapec, podľa toho testu to vyzeralo na dievča a narodilo sa nám dievčatko 😂

noami12
13. nov 2020

Mne vyšlo dievčatko a včera mi dievčatko aj potvrdili, tak dúfam ze už sa to nezmení 😂😊

fokuska
13. nov 2020

@sejbipi je to hlupost. To, ako burlivo soda zreaguje s mocom zalezi na zlozeni mocu - a do toho sa nijakym sposobom nevyplavuje geneticka informacia o dietatku.
Keby to tak bolo, nie je nutne miesat moc so sodou, ale uz davno by na takom principe bol urobeny test (rovnako ako tehotensky), ktorym by sa zistilo pohlavie, pripadne geneticke poruchy a pod.
Keby existovala taka moznost, tak sa to nerobi z krvi a z plodovej vody... treba trosku aj rozmyslat a poznat nejake zakldne biologicke, chemicke a fyzikalne zakonitosti predtym ako clovek uveri akejkolvek hluposti.

cookie29
13. nov 2020

@veronika65 to akoze soda bikarbona lepsia ako doktor? 😀 to mas aspon dobru historku

cookie29
13. nov 2020

@fokuska akoze jasne 🙂 ale, ved som vyssie pisala, ze pri 50% uspesnosti je vysoka sanca spravnych pokusov, aj ked to nema absolutne ziadne opodstatnenie, aspon to trosku srati cakanie pokial sa clovek neberie vazne 🙂

comika
13. nov 2020

@sejbipi nevyslo.

diaalex
13. nov 2020

@sejbipi ja som to zo srandy skúsila a mne to vyšlo 😁

lienocka2808
13. nov 2020

@sejbipi prosim vas, ked sa logicky zamyslite nad tymto celym, naozaj vam z toho nevychadza absolutna blbost?

bona69
13. nov 2020

Ja som skúsila zo srandy, lebo bábo bolo stále tak otočené že nebolo vidno čo to bude, vyšiel mi chlapec a narodil sa mi chlapec

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jeliz59
13. nov 2020

Vyšlo. MI dievča....a narodil sa. Mi chlapec😅
A ešte. K tomu celé tehotenstvo som milovala koláče a sladkosti (pred tehotenstvom som nikdy nejedavala sladké Max za rok 1 keks)....aj chute má oklamali že to bude baba a chalan....

majamat
13. nov 2020

soda je zasada a v moci siu kyseliny, je zname, ze kyseliny so zasadami reaguju. to ako moc so sodou zareaguje zalezi asi od mnozstva kyselin a tiez aj od toho,a ke mineraly sa tam este nachadzaju. toto ovplyvnuje nas metabolizmus, mnozstvo vody v moci a zlozenie stravy, . nie pohlavie dietata.

s_a
13. nov 2020

Keby to bolo také jednoduché, neboli by krvné testy na určenie pohlavia za 150 € 🙂

deti95060810
13. nov 2020

to v 21 storočí niekto na takého hlúposti aj verí?

veronika65
13. nov 2020

@cookie29 asi tak nejak, dosť skoro nám to povedal, ale potom neskôr už aj on hovoril, že dievčatko 😂😂

nikapuggioni
13. nov 2020

Mne jeden deň že vôbec nešumel tak som si myslela že to bude dievčatko no a o 2 dni na to som skúsia znova a šumel ako divy takze podľa sódy by to mal byt chlapec. Čakám zdravé dievčatko
Doktor mi vysvetlil že soda šumi podľa toho aké pH mame v moči co pravda keďže niekedy aj teraz vyskúšam a raz zašumi a potom zasa nie 😄

ukulela
13. nov 2020

Zase? To už zase toto???? Jedine, kde sypem sódu, je icot, keď robil marlenky, alebo čistom hajzel. A sumi ako besna. Znamená to, že Marlenka je trangender?

jaskolka
13. nov 2020

@deti95060810 myslím, že to je skôr ako zábava, aspoň ja, som to tak brala, že uvidíme, čo to vyjde. Nemyslím, že by sa dakto naozaj 100%na to spoliehal 😃😃😃

cookie29
13. nov 2020

@ukulela to si zabila 🙂 aj ked pokial zmiesas sodu s octom, tak zasada s kyselinou sa neutralizuju, tekze logicky je marlenka asexualna

ivka21
13. nov 2020

Mne to tiež vyšlo chlapec a aj bol

cubo2
13. nov 2020

Tu je krasne vidiet, ze ludia vobec nemaju ani zakladne vedomosti z chemie. Uz to hore bolo popisovane, soda bikarbona je zasada a ked je v moci kyselina (ma nizsie ph) tak to vysumi, co zalezi od toho co ste dnes pili (kava, dzus, mineralka a pod), na co samozrejme geneticka informacia dietatka nema vobec ziadny vplyv. To ste si fakt nacurali do pohara a skusali tam pridat sodu bikarbonu? Dzizs 😀

kukulienka999
13. nov 2020

@sejbipi ja som si robila tento domáci testik s mamkou, vyslo dievčatko plakali sme od šťastia 😁 no na prvom 4D ultrazvuku mi doktor povedal, že “môjmu dievčatku” narástol pipik a čakáme chlapčeka 😅 takze nevyslo mi to

romanelak
13. nov 2020

ja som si to nedávno urobila a vyšumelo mi to teda poriadne 😂😂 ale este neviem čo to bude, podľa sódy teda chlapec no a podľa doktora teda este čakám tak uvidíme 🙂

laura164
13. nov 2020

Vyšlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre