Bolesti v 38 týždni tehotenstva

snazivazuzi
21. nov 2011

Dobry vecer,
zaujimalo by ma, ze vy kt. uz máte porod za sebou, ci ste sa stretli s takymi stavmi ze ms bolesti v takych návaloch, ze ma to neboli vzdy, ale prichádza to cca kazdych 5-10 min a sem tam mi zatvrdne aj brusko? Dnes som citila slabé pichnutie do stehien, hlavne do pravého. Som v 38tt. Je to v tychto dnoch normálne, alebo mám zajtra radsej volat gyndosovi? Nemám silné kontrakcie, nic ma neboli, iba to podbrusko.
Za odpovede vopred dakujem

Z.

anjelicek26
21. nov 2011

@snazivazuzi - no to su urcite uz kontrakcie, ja by som sa zbalila a dala manzela do pohotovosti 😅 Menstruacne bolesti su prirovnatelne k pravym kontrakciam.

aduskatt
21. nov 2011

@snazivazuzi suhlas s anjelickom.......telo sa pripravuje, zrejme coskoro porodis🙂

snazivazuzi
autor
21. nov 2011

fiha no, tak zajtra asi volám na gyndu ze co a ako, lebo mám naplánovanu sekciu aj tu az na 5.12.... tak aby sme sa velmi neprekvapili 😀

anjelicek26
21. nov 2011

@snazivazuzi - no len aby ste do tej porodnice nestartovali uz dnes v noci 😉

snazivazuzi
autor
21. nov 2011

aaaale nestras 😀 snád nie...
Au, uz ma boli aj prdelka 😀

Dakujem dievcatá za odpovede 🙂

@anjelicek26 gratulujem k tehu 🙂 🙂 🙂

katkav
21. nov 2011

@snazivazuzi moje porodne bolesti vyzerali presne ako menstruacne, vzdy som mavala silne menstruacne, len tieto boli ine v tom, ze bolest isla do najprv do krizov...sleduj, ci to bude castejsie, ale uz by som si pravdepodobne balila tasku. Myslim, ze mas kontrakcie.

pingu1
21. nov 2011

@snazivazuzi to su zrejme poslickovia, mozes mat kontrakcie, take poplasne... ak by si ich mala stale, tak ani nevolaj gynosovi a utekaj do nemocky
prdelka ta boli? kurna, ved sa ti asi tlaci dietatko von!!!!!!!!

zlatulienka
21. nov 2011

@snazivazuzi tak presne takéto bolesti som mala pár hodín pred obidvoma pôrodmi 😉 podľa mňa sa začínaš otvárať, ťažko povedať ako dlho to bude trvať, je to indi-vindi 🙂 no tašku do nemocnice maj pripravenú

liv1
21. nov 2011

@snazivazuzi záleží na tom, či je to pravidelné a či sa skracujú intervaly tých bolestí či tvrdnutia. Takže ak áno, tak šup rovno do nemocky. Ak nie, tak len poslíčkovia 😉

liv1
21. nov 2011

no ešte chcem dodať, že po tom čo mne odtiekla plodovka (čo teda tebe nie) ale mne sa tie kontrakcie začali expresnou rýchlosťou skracovať a stupňovať, a od prvej kontrakcie som porodila tak do 3 hodín tak "bacha" na to 😀 😉

snazivazuzi
autor
21. nov 2011

No malá je dost aktivna cely den, normálne sa roztahuje, tlaci na boky myslim ze nohami, je aktivnejsia ako inokedy...
tasku do porodnice mám uz tyzden nachystanu pre pripad... ze by.... ale snád este vydrzime aspon do zajtra 🙂
Zatial tie bolesti nezosilneli. Ja som vzdy mávala silnejsie ms bolesti, hlavne v ten den ked som to mala dostat, tak asi v tychto dnoch /keby som nebola tehu/ by som mala mat PMS, preto ma to zacalo boliet... neviem.

anjelicek26
21. nov 2011

@snazivazuzi - xixi nie som tehu, len mi ide zub mudrosti a tie mi zatial vyliezali, len ked som bola tehotna, tak si hadam priroda neurobi zo mna dobry den, mrchu cakam az o tri dni 😉

A co sa tyka tych bolesti, ja som mala taketo na poludnie, den nez sa maly narodil, ale preslo to, vecer som si skoro lahla, unavena, o tretej som vstala, ze nejako ma picha podbrusko a o pol siestej uz maly krical na tomto svete hehe. Voda mi praskla len par minut nez sa narodil. Takze taky turbo porod ;) Nepodcen to, pokial je zdravotna indikacia na cisarsky, ist radsej skor ako neskor, my sme dosli do porodnice, vyzliekla som sa a uz sme tlacili.

snazivazuzi
autor
22. nov 2011

Zatial sme stále 2v1, sice ma v noci podbrsko pobolievalo, ale nic moc. Asi uz pockám na zajtrajsiu poradnu, uvidime.... este raz za odpovede dakujem 🙂
Ste ma faaaakt ukludnili 😀 😀

rehabka1985
22. nov 2011

ahoj.aj ja som v 38 tyzdni a bolesti v podbrusku mam len popoludnajsich hodinach.v piatok idem na ozvy a v pondelok asi na prijem kedze sluzi moja gynekologicka.inak mam termin 1:12.tak dufam ze to nebude skor ako v pondelok.....

tehulka21
22. nov 2011

prave som spanikárila 😀

snazivazuzi
autor
22. nov 2011

Ty este más cas na panikarenie 😀
Ja budem panikarit zajtra, ked mi náhodou doki povie, ze tento tyzden sa ide na vec 😀 no... sranda bude 😎

aliza
22. nov 2011

@snazivazuzi ahojky, nechcem strasit, ale ja by som isla do nemocnice. pises, ze mala je aktivnejsia ako inokedy....to nemusi byt v poriadku, aktivnejsia by nemala byt. Nepravidelne kontrakcie mozu byt aj znakom tiesne babatka. Ja ked som cakala dceru, mala som nepravidelne kontrakcie a to som uz prenasala a nejaky siesty zmysel mi vravel, ze nieco nie je v poriadku. isla som na pohotovost, bola sobota, poslali ma na gynekologicke a tam sa zo mna smiali, ze prvorodicka panikarka 😠. Zavolali lekara, dali ma na monitor a odrazu zacali vsetci behat, mala nemala kyslik. Takze ak sa ti nieco nezda, resp. nemas dobry pocit, radsej chod. A male sa dnes ako hybe? viac alebo menej? Naozaj ta nechcem strasit, urcite je vsetko v poriadku. ale istota je istota.

snazivazuzi
autor
22. nov 2011

@aliza Ahoj, dnes to je v norme, nehybe sa viac ako inokedy. aj tie bolesti podbrsuka su menej silné. Brusko mi trvdne aj teraz, ale nic neboli. Dnes som namerala, tvrdlo my cca minutu aj pol, ale potom uz kratsie. Ak by sa mi nieco nezdalo byt v poriadku, urcite do nemocky pojdem, neriskovala by som. Dakujem za radu 🙂
Zajtra ráno idem tak ci tak aj na ctg do nemocky, aj ma moj doki vysetri zo spodu, ale mám taky pocit, ze do 5. dec. nepockáme, podla mna to budem mat za sebou uz tento tyzden. Mám taky pocit....

aliza
22. nov 2011

@snazivazuzi tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 😉

snazivazuzi
autor
22. nov 2011

@aliza dakujem 🙂
Inak teraz zacala malá vystrájat, kope, a vyvádza, mozno má iba kazdy vecer disco 🙂 Zajtra hned ráno volám gyndosovi, a idem k nemu.

tehulka21
22. nov 2011

@snazivazuzi ja mam este cas ale podla tych "priznakov" uz neviem co mam cakat 😀 mam este podla tyzdnov cas ale neviem ci maly vydrzi este mesiac take bolesti panvy mam ze sa bojim niekedy aj postavit..
ale tebe drzim palce nech to pride kedykolvek aby bolo vsetko v poriadku 😉

snazivazuzi
autor
22. nov 2011

@tehulka21 dakujem 😉

snazivazuzi
autor
23. nov 2011

Takze, krcok je veeelmi makky, rodit mozeme hocikedy.... tak dufam, ze to na mna nepride niekedy v noci. To pichanie sa zosilnuje, a ms bolesti mám skoro nonstop, a tvrdnutie je tiez casté a dlhé...

gazovicka
24. nov 2011

@snazivazuzi nechcem ta znechutit, 😀 ale ja som mala krcok veeelmi makky dost dlho, skoro mesiac pred porodom, neviem, ci nie aj viac, bola som otvorena na 2 cm, musela som najprv brat lieky a kludovy rezim, aby som neporodila skor, bolesti menstruacne stale, tvrdnutie bruska tiez, a nakoniec som prenasala 7 dni, robila som vsetko mozne, aby drobec uz vysiel von, a on aj tak prisiel, ked sa mu az chcelo 😉

snazivazuzi
autor
24. nov 2011

Aha no co uz 😀 vsak uvidime. 😉

locanka66
19. júl 2014

ahojte ja by som sa chcela opitat som prvorodicka no a som 38 tyzdni tehotenstva......mavam bolesti pod brusku na menstruaciu a tvrdne mi brucho neviem co mam robit mohli by ste mi poradit ?

whiterosses
19. júl 2014

@locanka66 ahoj .. no o pár dní to príde si myslím, ja som mala bolesti na krámy a do 3dňoch som už išla .. aj staré matere tak vraveli už ked sa cíti na krámy už to príde o pár dní .. a tak bolo

7zahrad
19. júl 2014

@locanka66 Sleduj intervaly medzi bolestami. Mozno su pravidelne..

natalushka
19. júl 2014

No ja mam bolesti na kramy uz asi mesiac..a stale nic:(

chanela
2. sep 2014

Ahojte baby citam vase clanky a dozviedam sa nieco nove tazi ma bolesty bruska som 39 tizdni a do porodu my chiba 10 dni ... co je najhorsie ze uz by som to chcela mat zasebou skusala som vsetko mozne ako teple kupele caje a cviky ale stale sa nepita na svet co mislite co by pomohlo vo pred za radi dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre