Mali ste termín s 2 týždňovým rozdielom ako na ultrazvuku?

ninarigova
25. dec 2012

Ahojte podla knizky som v 38tt,podla ultrazvuku v 40tt.Vraj je babo velke 3520g a narodi sa skorej.Chcem sa spytat ako sa k vam zachovali gynekologovia ,je tu niekto ktorej platil termin podla ultrazvuku. Mam troch strach ze ak ma ponechaju podla terminu do 13januara tak to bude super nadmerne babo. 🙂

vefi89
25. dec 2012

nemaj strach, musia vedieť, čo robia 🙂 mne termín celé tehu skákal hore dole.. najprv o týždeň viac, potom o dva menej... treba brať do úvahy aj to, že UTZ nie je presný, a teda aspoň mne hovorila na GYPodd., že je to cca 500g hore dole... ale ja som dva týždne prenášala, a malý bol akurát aj váhou, aj dĺžkou 🙂

mirkamurko
25. dec 2012

podľa seba viem,že gynekológovia sa držia podľa termínu v teh.knižke,podľa utz je to len také orientačné a mne to tiež nakoniec nesedelo podľa ultrazvuku.

alena0305
25. dec 2012

U mňa sa gynekológ zase držal podľa sona, lebo mám nepravidelnú menštruáciu a tak to bolo presnejšie podľa sona - ale na začiatku som bola hneď 2krát. Ale váha nemusí byť presná. Dokonca som bola hospitalizovaná - a keď 2 doktori merali to isté bábo podľa sona - aj tam bol rozdiel.

magic08
25. dec 2012

Ja mam tetmin az 22.1. a od vcera bokesti. Bola som aj na pohotivisti, tak si ma tam chceli nechat, lebo ze do polnici poridim a aha, som doma a furt cela. Bsbo ma vraj vahu 3450 g. Pri dcdrke mi 12 hodpred poridom povedali ze bude mat max 3700 g, ked sa narodila mala sjkoro styri kila. Mne potim gundis povedal ze treba brat 10% z toho udaju plus minus

lenka91611
25. dec 2012

no pri mne sa s vahou pomylili o 700g a to som bola na sono v den porodu ,,, a ja som mala termin sona rovnaky ako v knizke a aj tak som rodila o tyzden skor. A to tak ze v stredu som dostala kontrakcia a piatok poobede som porodila a to ma dr, v stredu poslal do nemocnice ze do par hodin to mam za sebou ... no zasa im nevyslo :D

siusinocka
25. dec 2012

mne sa sono pomýlilo o pol kg... malý mal mať 3500 a nakoniec mal 4050g... 🙂 ale poznam baby, ktorým to zase povedali presne naopak.. takže o,5 kg je normálny rozdiel sona či už hore, alebo dole

bianca
25. dec 2012

nestresuj.Sono je pristroj a lekar je clovek.To ze dr berie TP podla sona je blbost lebo stroj namera len to co ona naznaci a ked je slepa a gramblava tak ti vyjde cisty blud.Tie cisla su len orientacne.Mne sonom namerali malu 3 tt pred terminom na 4100 a to skuseny lekar v nemocke a narodila sa o par dni s vahou 3250 g.A naviac i ked su udaje tvoje pravdive tak do nadmerneho bude mat stale velmi daleko.Za 2 tt priberie cca 200g a nadmerne sa berie myslim az okolo 5 kg

wiki20
25. dec 2012

Ja to mám opačne :D podla knižky som v 40 a o 2 dni rodím a podla usg som v 38 a termín mám 7-14 januára tak som zvedavá kto z koho :D

biancarv
25. dec 2012

Ultrazvuku neverím. Termín podľa ultrazvuku som mala mať 6.12.12 a malý sa nakoniec narodil podľa termínu posledného menzesu teda o 10 dní skôr ako tvrdil ultrazvuk a pritom ma gynekológ vypísal na materskú podľa ultrazvukového termínu. Ešte mi dokonca chcel nahovoriť že som si zlé poznačila posledný menzes. Ako keby som bola nejaký debil alebo čo 😀

adkasmolka
25. dec 2012

Ahoj,ja som mala dlho podla ultrazvuku termin na 21-22.marec,po 7.mesiaci na 19.marca ked som v 36tt nastupila do nemocky,mi Dr.povedala,ze to bude zaciatok marca a aj bol 🙂 rodila som prelom 38/39tt.

marcelatje
25. dec 2012

Nestresuj, bábo príde keď bude pripravené a ver mi, že jeho termíny podľa sona či PM vôbec nezaujímajú 😀 😀 😀
Deň pred pôrodom mi povedali, že moje bábo bude mať viac ako 4 200g 😕 malo 3120g čo k tomu dodať? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gabusa1975
25. dec 2012

ahoj,môj Kubko bol stále o dva týždne dopredu,všetci veaveli ako mám nízko brucho,a že isto skôr porodím,podľa sona váha 3800g.Nakoniec som týždeň prenášala a malý vážil 4360g 😀

zuzin78
25. dec 2012

Neboj babo pride na svet vtedy ked ono bude chciet 🙂 pri starsej som mala terminy rozne aj o dva tyzdne skor a hovorili mi , ze bude mat vyse4 kil a narodila sa tyzden po termine a mala 3250g mladsia v den porodu o dva tyzdne skor podla sona mala 3000g a narodila sa s vahou 3100g 🙂

usiko
25. dec 2012

USG nie je uplne presne....klame o nejkych par sto gramov , napriklad moja mala mala v 36 tt 2900g aj nieco, a narodila sa v ukoncenom 38tt s vahou 2750g......takze co, schudla v maternici? asi ne....sono klame, nerob si starosti....

kucharikova
25. dec 2012

mne aj podla usg aj podla ms vychadzal termin 23.9,par hodin pred porodom hovorili,ze maly ma cez 4kg 😕 a narodil sa 3dni po termine s vahov 3,75kg 🙂

atreyu
25. dec 2012

Ja som podľa ultrazvuku mala od začiatku termín len o týždeň skôr a pritom sa pomýlili o celé kilo na vahe...maly mal namiesto troch kíl štyri...

sendym
25. dec 2012

moj maly je vacsi podla UTZ 2tyzdne +3 dni starsi a v 37tyzdni mal podla UTZ 3600g !!! povodny termin som mala 03.01., ale kedze vyzera byt dost velky ide von 27.12. (ale malicky sa ani neotocil).

zuzanockamt
25. dec 2012

mala som termin podla PM 16.9., podla sona bol syn o 2 tyzdne väcsi (povedali mi to na sone v 19-tom tyzdni) ... v 30. tt uz vazil takmer 2 kg, lekarka mi povedala, ze sa pravdepodobne narodi skor s hmotnostou 4 kg a viac ... narodil sa nakoniec 13.9. (39tt+4) a vazil 3940 g 🙂 ... porodila som bez problemov, spontanne, bez EPi za necele 3 hodky po prichode do porodnice 🙂

gubcikova
25. dec 2012

ja som pri dcérke podľa pm mala termín na 24.10,podľa sona v 9tt na 30.10 a podľa sona v 20tt a 33tt 26.10 a v ten deň sa aj narodila.podľa sona mala mať pri pôrode asi 53cm a mala 46cm.syn aj podľa PM a podľa sona bol 30.1,potom zrazu ho dali na 3.2 a v 33tt by môj malí mal ísť von až koncom marca.odhadovaná váha v 37tt 2500g v 38tt sa narodil a mal 2450g

trojmamka
25. dec 2012

Pri druhom cloviecikovi som mala terminy 3 - prvy 2.2 druhy 12.2 a podla UZV 29.2.:-).Ja som hovorila,ze v polovici sa narodi a bol som schopna sa s lekarom aj pobit.A hla podla terminu PM zaciatok a podla UZV koniec februara.Nakoniec sa narodila 15.a s vahou 3550 g.Pekne donososena normalna vaha .Nestresuj babo vie kedy je cas a pokial si zdravotne v poriadku tak nechaj to na prirodu alebo aspon lekarov.

samantha223
25. dec 2012

Moj syn bol podla UTZ vacsi, drzali sa ale terminu-4kg. Dcerka zas bola mensia, ale tiez to naplanovali podla terminu 2890 kg, myslim ze som aj otehotnela neskor ako som mala mat ovulaciu, ale cisarak mi naplanovali na termin, tak bola mensia. Na termin sa vzdy caka, lebo kamoske urcili 4kg na UTZ, preto jej spravili cysarak, ze ma malu panvu a nakoniec nemalo ani 3,5 kg, cisarak ani nemusel byt. Tazko povedat, kazdy lekar je iny.

dudduli
25. dec 2012

neries,babo sa prihlasi na svet kedy to uzna za vhodne 🙂,ja som bola podla knizky v 7 tyzdni a podla ultrazvuku v 11.maly sa mal narodit koncom juna a narodil sa koncom maja 🙂)

strawberry17
25. dec 2012

2 tyzdne nie je az tak vela...kolkokrat ma zena nepravidelnu menstruaciu, napriklad raz za pol roka...a potom je tiez tazke uhadnut termin porodu...
ako mozu vediet ze sa narodi babo skorej????? 😲 to nevie nikto...
niekedy robia odber plodovej vody (tak isto ako amniocenteza ihlou do brucha) aby zistili ci je uz babo zrele (jeho plucka) a moze ist von cisarskym, mne to chceli robit, odmietla som. Nakoniec kedze uz bol podla nich velky mi ho vybrali cisarskym 2 tyzdne pre terminom, nastastie mal uz plucka vyvinute a nemusel ist do inkubatora
Vela zien rodi vyse 4 alebo 5kg deti dokonca prirodzene
robili ti testy ci nemas tehotensku cukrovku?

maja123456
25. dec 2012

Môj malý je popredu o 2 týždne asi od 7meho mesiaca... a minulý týždeň som bola na sono 39tt a podľa hlavičky vyhodilo, že je to na 42tt a váži 4400 až 4500g... Termín mám na Silvestra..... tak som sama zvedavá, že koľko bude mať a aký bude veľký a kedy konečne príde... a ešte aj my sme si mysleli, že v polke decembra je vonku a vidíš pár dní do termínu a zatiaľ nič..... 🙂 Držím palce, nech všetko dobre dopadne 😉

ejuska79
25. dec 2012

ahoj, moj syncek bol podla ultrazvuku vacsi o 3 tyzdne, ale gynekolog povedal: moze sa narodit skor, ale nemusi, budeme sa drzat terminu podla PM, hlad ho vyzenie 🙂 🙂 ... narodil sa o tyzden skor-3930 gr, 54 cm 🙂 bol najvacsi v porodnici 🙂 a aj teraz je vacsi 🙂 🙂

jamabe
26. dec 2012

Ja som mala termín podľa sona 4.3., podľa knižky 10.3. Nakoniec som porodila 15.3., museli mi robiť akútny cisársky rez, lebo malinká mala problémy (ukázalo sa na pásoch), ja som sa vôbec neotvárala napriek tomu, že som bola celý deň na vyvolávaní, medzitým mi praskli plodovú vodu a keď lekár videl, že je zelená, začali okolo mňa všetci lietať. Dcérka bola našťastie v poriadku, mala 3560 g, ale povedali mi, že už bola dlho prenášaná. Takže sono malo asi pravdu. Ono tie kontroly na pásoch v závere tehotenstva sú dôležité, tam vidia, či a ako funguje ešte stále placenta, či je bábo v poriadku. Mňa chceli skontrolovať až o týždeň po mojom druhom termíne(!) ale moja gyn. mi hneď dala lístok nech ma pekne skontrolujú čo najskôr, len tam bol víkend. Čo sa týka váhy bába v tehotenstve, mne nikto neodhadoval váhu pred pôrodom, hm. Ale čítala som, že to je veľmi nepresné.

vevuska22
26. dec 2012

Ja to mam tiez opacne podla knizky mam predpokladany termin porodu na 28.1.2013 a podla ultrazvuku sa mi posunul az na 8.2.2013 tak som zvedava. Tiez mam trosku obavi ci malicka nebude vahovo malinka ale dufam ze ked mi vravia ze som v poriadku tak to vsetko dopadne dobre.

swojska
26. dec 2012

mna riesil podla PM,nie podla ultra...moja intuicia mi vravi ale nieco ine, doktor mi povedal ze ak do 5teho neporodim mam prist na yyratal hospitalizaciu,,,takze som sa rozhodla pre inu nemocnicu, nepojdem predsa ked nemusim, zbytocny stres..budem chodit na prietoky a castejsie do poradne..ako ich poznam, hned by to umelo vyvolavali prostinom, co nexem

zuzana76
26. dec 2012

termin podla sona sa da urcite len na zaciatku tehotenstva, teda do ukoncenia prveho trimestra, potom uz nie, pretoze potom uz babatka rastu individualne svojim tempom, jedno sa narodi 2,8 kg a druhe 4,5 kg a obe v termine napr. takze to tvoje dietatko bude zrejme vacsie, ale nema to suvis s terminom porodu. Navyse ta vaha odhadovana je len orientacna. zvyknu sa pomylit aj o 500 g, ba aj viac niekedy. Takze neboj, ak aj bude mat 4 kg, tak porodis, ved uz ako pozeram 3 deticky mas, takze neboj.

1katkas
28. dec 2012

nespoliehaj sa na reci, ze ked je dieta vacsie podla ultrazvuku, ze to automaticky znamena, ze sa skorej narodi... pretoze normalne nacas narodeny novorodenec moze vazit 3500gramov... alebo aj viac... mne sa narodil 3 dni pred terminom syn a mal vyse styri kila.. takze never tomu, ze podla ultrazvuku sa skor narodi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre