Vaginálny ultrazvuk

oliv66
23. mar 2017

chcela by som sa spytat,ked sa robi vaginalny ultrazvuk ako hlboko sa to zavadza? nemala som este pohl.styk, mam mykozu a gynekolog mi spravil ultrazvuk cez posvu (aj ked som nemala pocit ze by mi ju nejako hlboko zavadzal),tak ma to trochu metie. Videl mi vsetko tym ultrazvukom? vdaka

veronika33
23. mar 2017

@oliv66 to ti kvôli mykóze robil ultrazvuk ??? nejaký divný doktor ...

oliv66
autor
23. mar 2017

@veronika33 mne vysla pri kultivacii mykoza pred tyzdnoma vcera som bola na kontorlu + na kontrlny vyter a spravil mi kontrolu aj hmatom a povedal ze mam lavu stranu opuchnutu,tak mi spravil ten ultrazvuk cim to potvrdil. no a mna zaujima ten ultrazvuk cez posvu ako do hlbky ide a no to co som napisala

veronika33
23. mar 2017

@oliv66 približne 10 cm, vlastne tú sondu - aká je dlha si videla

oliv66
autor
23. mar 2017

@veronika33 tak mne isto ju nedal 10cm, mala som pocit akoby max5 cm mozno? preto sa pytam ze co vlastne mohol vidiet,kedze isto mi ju tam nedal celu a pohl.styk som este nemala

mia_von_prag
23. mar 2017

k čomu je potrebná informácia ako hlboko? Asi ako každej inej, keď chce vidieť, čo treba. Mne robil tiež sono kedysi a nič sa mi nestalo :D

oliv66
autor
23. mar 2017

@mia_von_prag tak ja len som niekde citala ze vaginalne sa vraj nerobi pannam :D a neviem o tom aby smo ja uz nebola,preto sa pytam

sykorkauhliarka
23. mar 2017

:D boze taku kravinu riesis? takze teraz si prisla o panenstvo s ultrazvukom ?

oliv66
autor
23. mar 2017

@sykorkauhliarka :DDD jasne. sa len normalne pytam,lebo ma to zaujima

mia_von_prag
23. mar 2017

@oliv66 hej tiež som počula :D ale bola som rada, vyšetrenie cez konečník by som si nenechala spraviť.
Myslím, že je aj rozdiel ak sa jedná o 14 ročné dievča a rozdiel ak sa jedná o 20 ročnú ženu, ktorá napr. používa tampóny. Takže toho ultrazvuku som sa vtedy nebála.

sykorkauhliarka
23. mar 2017

@oliv66 kazda zena ma rozdielne dlhu posvu ak si informovala gynekologa ze si panna urcite vie ze ti tym neublizi....keby ti to strcil cele ako je to dlhe mala by si to az v "krku"

oliv66
autor
23. mar 2017

okej, len som chcela vediet to ci mozem byt v klude ze videl vsetko aj napriek tomu ze som panna alebo zazrakom nie som a o tom ani neviem :D

mia_von_prag
23. mar 2017

@oliv66 buď v kľude 🙂
panna budeš kým nebudeš mať sex, ale panenskú blanu mať nemusíš.

sykorkauhliarka
23. mar 2017

@oliv66 panenska blana nie je ultrazvukovzdorna :D sak aj babatka sa kontroluju tymto ultrazvukom kym nie su velke...a tam je krcok uzavrety cize ultrazvuk ostava v posve.. to je moj laicky nazor

oliv66
autor
23. mar 2017

@mia_von_prag anoano ved ja chapem,len mi prv neslo do hlavy ci vidi vsetko ak tam mam tu panensku blanu

tetapetra
23. mar 2017

@oliv66 to koľko máš preboha rokov?

sissy27
23. mar 2017

@oliv66 kks čo myslíš, že máš panenskú blanu z olova, že cez ňu utz nevidí? a ako asi sa robí uzv bábätka, ktoré má žena v bruchu? alebo sono hocijakých orgánov?
ja neviem, ale na takéto veci hádam stačí aj prirodzená inteligencia, netreba doktorát z jadrovej fyziky...

mima283
23. mar 2017

Ked ti povedal, ze videl co treba, tak videl co treba. Neboj sa on je doktor snad vie co robi 😁 a uz sa tym zbytocne nezapodievaj 😂

enusamt
23. mar 2017

to je dosť zaujímavé... u nás je napríklad zavedené to, že keď žena ešte nemala styk, tak žiadnu sondu do nej nedávajú.. ale jej prikážu aby prišla s plným mechúrom a ultrazvuk jej spravia cez brucho... až potom, keď už žena pohlavne žije, tak aj sondu používajú... dovtedy maximálne odber steru

mima283
23. mar 2017

@enusamt ja som tiez zila v tom, ze vaginalny ultrazvuk sa pannam nerobi. A mozno, ze ani nerobi, len uz je to taka rarita najst dnes pannu, ze si to ten gynekolog ani neuvedomi 😂

oliv66
autor
23. mar 2017

tak ja som ani nevedela ze mi bude robit ultrazvuk. ako som citala tak som sa nikde nemohla docitat do ake hlbky,tu tvrdila jedna baba ze tych 10cm a ja som mala pocit ze mozno tak 5? proste nemala som pocit akoby som to nejak mala v sebe,tak preto som vobec pisala tento prispveok ze ci mi vobec mohol vidiet vsetko

enusamt
23. mar 2017

@oliv66 ak je táto debata ozaj seriózna, tak sa divím, že si to doktorovi vôbec dovolila alebo že si to on dovolil... veď pred každým vyšetrením sa doktori vypytujú čo a ako.. a hlavne, či žena pohlavne žije.. ak povie nie, tak vyšetrenie prebieha tak ako som písala...

oliv66
autor
23. mar 2017

@enusamt ja som uz pri gynekologovi bola xkrat. uz aj v 13tich lebo som mala problemy a stale s ama to pytal. bola som aj pred tyzdnom a spytal sa ma ci bol pohl.styk a povedala som ze nie. teraz vcera co som bola tak sa ma to nepytal. som sa to az normalne spytala mamky a ona tvrdi, ze vraj sa to moze. lebo ja som vazne nemala pocit aby som to neviem ako hlboko v sebe mala, mam partnera a mal vo mne 2prsty, ale to tiez tak ze prve 2clanky ale nesali sme spolu. tak sm to az pisala tu ze ake mate vy nazory

maslenka
23. mar 2017

@oliv66 aké máme na to názory? No riešim to celý večer a ešte najbližší mesiac asi budem. Toto je jediné, čo ťa trápi? Aha, zabudla som, ešte menštruácia, bradavka a pod. témy. Tak to hoď za hlavu, ak si mladá žena. Ak nejaký úchyl, čo je pravdepodobnejšie, tak si vypadni robiť dobre inam, napr. na pokec.