Otvorená bránka na špic prsta v 31. týždni

lilly2303
2. aug 2021

Ahojte babenky idem si k vám pre radu. Som v 31 tt a včera večer som skončila na pohotovosti s bolesťami v podbrušku. Vyšetrili ma, dali infulzku a pustili domov s tým že išlo o falošné kontrakcie. V papieroch mám napísané že bránka na špičku prsta a hrdlo pevné, nič viac mi však k tomu nepovedali tak by som chcela vedieť čo to presne znamená. Toto je moje druhé tehu, prvé som mala sekciou pred necelými 8 rokmi. Teraz keď sa malé viacej mrví tak mám silnejšie bolesťi a silný tlak v podbrušku v okolí jazvy. Stretli ste sa s niečím takým, je to normálne? Keď som to hovorila môjmu doktorovi tak mi na to nič nepovedal. Ďakujem za odpovede 🙂

s_a
2. aug 2021

To máš čo za doktora čo odignoruje tvoje otázky.. ale ja som bola asi mesiac na špičku prsta otvorena 🤷🏼‍♀️ v deň porodu na poradni na 2 CM tuším len

domka222
2. aug 2021

Ja som bola takto otvorená tiež už okolo 32tt. Prednášala som nakoniec ešte 4 dni

lilly2303
autor
2. aug 2021

@domka222 tak to si ma potešila, už som sa vylakala tak snáď aj ja vydržím do toho 38 tt. Vtedy by som mala mať plánovanú sekciu.

iveta855
2. aug 2021

@lilly2303 ja som bola tiež tak od 30tt a rodila som 40+3 😀

lilly2303
autor
2. aug 2021

@iveta855 no tak akurát idem od svojho doktora a ten ma trošku vystrašil lebo mi povedal že malý je nízko a tlačí hlavičkou na bránku :/ V stredu idem do nemocnice na veľké sono tak som zvedavá čo povie doktor tam

luciakovacova0603
2. aug 2021

@lilly2303 ja som to takto mala od 21.tt,este k tomu maly tiez tlacil na branku...vydrzala som do 38tt,aj ked som si polezala v nemocnici a potom uz aj doma cely zvysok tehu...drzim palce 🙂

lienka182
2. aug 2021

@lilly2303 neboj sa, možno ti odporučia kludovy režim, viac magnezia, lieky na krcok a podobne, uvidis. Ja som skoncila s rozbiehajucim sa pôrodom na začiatku 8 mesiaca, podarilo sa im ho zastaviť a už som v 9. Mesiaci.

lilly2303
autor
2. aug 2021

@lienka182 ďakujem za ukladanie, dneska mi lekár predpísal magnézium 3x denne po 2 tabletky tak snáď to zaberie. Vždy keď sa malý začne viac hýbať tak sa mi na pravej strane úplne vyduje a cítim ako dole tlači hlavičkou, je to dosť bolestivy tlak ale bruško mi pri tom netvrdne :/

lilly2303
autor
2. aug 2021

@luciakovacova0603 no tak snáď to vydržíme aj my, dneska mi doktor naordinoval 3xdenne 2 tablety magnézia. Aj ty si mala pri pohyboch také bolestive tlaky v podbrušku?

luciakovacova0603
2. aug 2021

@lilly2303 rovnake davky magnezia som mala aj ja,neskor ma uz zaludok zacal pobolievat...ojoj,tych tlakov si este uzijes,neraz som utekala na pohotovost(prvorodicka),s tym ze mi tvrdne brusko,bolestive pohyby...neboj,dopadne to dobre 🙂

lilly2303
autor
3. aug 2021

@luciakovacova0603 Ďakujem za podporu 🙂 snažím sa čo najviac ležať, ale keďže sú prázdniny tak mám doma aj dcéru, ale ta je už celkom samostatná, takže jediné čo cez deň robím je že jej navarím a naberiem jedlo. Prvé tehotenstvo som mala úplne iné ani som nevedela že som tehotná kým nezačala v brušku kopať 🙂 ale malý mi dáva od začiatku zabrať, do 3 mesiaca som mala nevoľnosti nič som do seba nedokázala dostať a keď konečne nevoľnosti ustúpili, tak sa mi vrátila migréna (na tu som sa liečila už pred tehu) a začali ma neskutočne bolieť nohy a panva, no a teraz toto :( ale snáď to úspešne dobojujeme do konca 🙂

lienka182
3. aug 2021

@lilly2303 drž sa, tiež to mám podobne. Prvé tehotenstvo pohodicka a teraz stále niečo…

lilly2303
autor
3. aug 2021

@lienka182 Ďakujem aj ty sa drž 🙂 nech nám to všetko dobre dopadne 🙂 pri malej som nemala absolútne žiadne problémy co sa týka nevoľnosti, bolestí ani otvárania ale od 16 tt sme mali diagnostikovanu vvch :( ale dnes je zdravá ako rybička 🙂

lilly2303
autor
3. aug 2021

@luciakovacova0603 môžem sa ešte opýtať aké magnézium si užívala? Ja mám Magnesii lactas Galvex 500 mg a niekde čítam že je dobré a niekde píšu že je slabé tak teraz neviem. Toto mi odporučil lekár, ale on najradšej toto predpisuje. Keď som si od neho žiadala magnosolv tak nebol nadšený :/ (mávam silné migrény a svagrinej predpísal jej lekár na migrény magnosolv a zaoberalo jej to a aj mne ale teraz mi ho kázal vysadiť a jesť toto modré)

lienka182
3. aug 2021

@lilly2303 ďakujem 🙂 som rada, že tvoja dcérka je zdravucka. Ja sa teraz strašne obávam o tu moju, už si pripadam až paranoidna, všetkého sa bojim. S magnezium som brala iba bežne dostupný Magnerot.

lilly2303
autor
4. aug 2021

@lienka182 Neboj sa všetko dobre dopadne, hlavne nestresovat 🙂 ja viem ono sa to ľahko hovorí, ale ja som na tom rovnako, všetko má vystresuje. Každé jedno pichnutie, kŕč, tlak, už sama sebe nadávam že si to sama spôsobujem tým že na to vkuse myslím a sledujem sa. Namiesto toho aby som sa ukludnila že všetko bude OK, tak sa iba vkuse stresujem :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre