Ozvy bábätka v 37 týždni

milka1978
15. okt 2012

Ahojte všetci ..... dnes som bola na ozvách v nemocnici .... som v 37. týždni tehotenstva a lekárke sa niečo na ozvách nepáčilo .... povedala mi len toľko, že zajtra ráno musím prísť znova no už aj s vecami ak by ma nechali na pozorovanie .... vraj môže ísť o bdelí spánok ale aj o niečo vážnejšie .... prvé bábo som rodila sekciou a vraj aj preto ma musia viac monitorovať ... je pravda, že keď som bola na ozvách tak drobec spinkal, lebo ma nekopkal, no teraz kope ako o dušu .... môžete mi preto povedať čo sa vlastne tými ozvami zaznamenáva? čo mi tam môžu zistiť? keď podľa mojej lekárky je všetko so mnou a bábom O.K.? Ďakujem

milka1978
autor
16. okt 2012

@gubcikova nad tým som aj ja rozmýšľala .... tieto 2 CTG vyšetrenia som mala jedno ležmo na chrbte a druhe ma pravom boku .... malého som sa snažila budiť no bolo ráno a on vystrája v noci a rano mi spi tak uvidim teraz poobede ... skúsim si dať ľahkú nechutne sladku kávu a zjem aj čokoládu .... dôfam, že pomôže ... potom dam vedieť a dakujem za typ 🙂

milka1978
autor
16. okt 2012

@marcelatje takže to kludne môžu urobiť aj teraz mne 😒 hmm nerada by som aby takto do mňa zasahovali ... neviem či by som neporodila skôr .... môže sa to stať? radšej by som počkala do terminu

marcelatje
16. okt 2012

@milka1978 no ja neviem, ale ak uznajú za vhodné zasahovať do gravidity v záujme dieťaťa ja by som určite neprotestovala ani keby som chcela rodiť neviem ako prirodzene. Ale držím ti palce aby to bol u teba len planý poplach. Nechcela som ťa nastrašiť, len poukázať na to, že aj ked niektorí lekári a sestry tvrdili, že ten monitor nie je až taký zlý ako dotyčný lekár tvrdí tak jeho presvedčenie a odhodlanie ísť proti všetkým mi zachránilo dieťa. Na pôrodnej sále som sa napočúvala nadávok, že ktorý lekár nariadil sekciu o polnoci a že on si určite teraz spí a oni musia makať a bla bla bla...... ani vo sne ma nenapadlo, že budem rodiť sekciou, ale keď mi lekár povedal, že musia okamžite ukončiť graviditu lebo dieťatko v bruchu už neprospieva ani slovom som nenamietala, dokonca ma to ani len nenapadlo. Jediné na čo somn vtedy myslela bolo aby moje bábätko bolo v poriadku.
Ale ešte raz - pevne verím, že ide o planý poplach a všetko bude v poriadku 🙂

milka1978
autor
16. okt 2012

@marcelatje ja som rada, za každý názor, ktorý sem každá mamička dáva ..... mám len strach o bábo aby bolo O.K. a hlavne narodilo sa živé a zdravé ....... o chvíľu idem do nemocky na ďalší záznam tak uvidím čo ukážu výsledky ... dúfam, že teraz už budú trocha lepšie ako tie 2 predchádzajúce .... určite dám vedieť ako všetko dopadlo a ako sa máme ..... musím sa aj teraz poinformovať o pôrode .... či neplánujú ukončiť tehu predčasne keď budú záznamy aj naďalej také ako doteraz ... sekciu som už prežila pri prvom bábu, bola plánovaná keďže bol KP-čko .... a teraz? uvidíme čo mi povedia ... Ďakujem za podporu 🙂

milka1978
autor
16. okt 2012

@lucinocka @gubcikova @marcelatje no práve som sa vrátila z nemocky .... ozvy sa trocha vylepšili sú v rozpätí 130 - 165 ..... no lekárke sa zase niečo nepáčilo, vraaj je to lepšie ale ešte stále to nie je ono .... zajtra už prísť nemusím ..... no mám sa zastaviť v nedeľu na ozvy niekedy doobedu a v utorok idem do poradne ale do nemocnice nie k mojej gynekologičke ..... budú mi robiť CTG a USG vyšetrenie .... USG mi robila aj moja lekárka a vravela, že prietoky sú krásne čisté a pravidelné .... takže toho sa nebojím no to CTG mi bude stále vŕtať v hlave .... tak uvidím ako dopadnem ..... vraveli, že ak budem mať nejaké problémy alebo budem cítiť prudké pohyby či by mi nebodaj odišla plodová voda tak sa mám ihneď hlásiť ... dúfam, že k tomu ešte nedôjde 😉

gubcikova
16. okt 2012

@milka1978 ale neboj sa ničoho.ja som mala ctg záznamy zlé od 33tt a dotiahli sme to do 38tt kedy mi spravili hamiltona.chceli ho vyvolať v 37tt kôli tomu ale primár povedal že nie

marcelatje
16. okt 2012

@milka1978 tak dobre, len to treba sledovať 🙂

milka1978
autor
16. okt 2012

@gubcikova a čo je to ten hamilton?

milka1978
autor
16. okt 2012

@marcelatje to budeme v nedelu idem ešte na dalšie ozvy tak možno dovtedy sa to upravy .... predsa len to bude väčši odstup a budem aj dufam viacej v pohode 🙂

jahody11
16. okt 2012

@milka1978 no, ty aspon chodis na CTG, ja budem mat prve az 29.10. ...

milka1978
autor
16. okt 2012

@jahody11 a vieš že mna moja gynekologička tiež chcela poslať až takto neskoro? ale ked som bola v poradni v pondelok tak sa pýtala ako som prišla a ja že autom tak ma hneď poslala na CTG aby som sa potom nemusela vracať, lebo bývam asi 30 km od nemocnice a mojej lekárky takže asi tak ..... a nechcela by si ísť sama? aby ťa skontrolovali? veď keď máš pred termínom ako ja tak to možno spravia aj radi

jahody11
16. okt 2012

@milka1978 nas dr. ma dovolenku a v nemocnici prides a v cakarni asi 30 siganok, kt. nechodia do púoradne iba do nemocky ked im uz nieco je.... asi tak :-/ale citim sa zatial ok, male kope 3/4 dna, takze zatial pohoda 🙂

milka1978
autor
16. okt 2012

@jahody11 no u nás v Krompachoch je tiež strašne veľa ciganov ale ja keď prídem do nemocnice tak idem do ordinácie - zaklopem - poviem že idem na oddelenie na ozvy - a oni ma len pošlu aby som išla ... a tie čarňavy nech tam čakajú koľko chcu 🙂

lucinocka
16. okt 2012

@milka1978 ved to je super rozmedzie 🙂bude dobre🙂

milka1978
autor
16. okt 2012

@lucinocka fakt? tak neviem prečo sa tí lekári potom tvária tak tragicky 😀 upokojilo ma to dakujem

silvia0201
16. okt 2012

@milka1978 len pri pôrode mi to povedali. pri všetkých troch.

milka1978
autor
16. okt 2012

@silvia0201 aha? a aká by mala byť správna farba a konzistencia plodovej vody? ako klasická voda? číra a riedka?

lucinocka
16. okt 2012

@milka1978 jj cira ako voda.. jednej babe co bola so mnou na izbe praskla voda pocas vecere a mala cele pyzamo zelene, hned ju brali na cisarsky.. a dalsia mala uz mutnu, ne ciru a tiez jej v ten den vyvolavali porod..

silvia0201
16. okt 2012

@milka1978 mala by byť číra, tak ako napísala lucinocka

gubcikova
17. okt 2012

@milka1978 hamilton je oddelenie plodových obalov pri krčku maternice

milka1978
autor
17. okt 2012

@lucinocka @silvia0201 @gubcikova takže viem na čo sa pripraviť 🙂 .... čo sa týka toho hamiltona to počujem prvý krát .... a ešte mám jednú otázku .... lekárka mi včera povedala, že ak budem cítiť zmenu v pohyboch bábätka mám sa hneď ukázať, ak budú veľmi prudké ..... ako často by ma teraz malo kopať bábo? lebo väčšinu času spinká alebo len tak mierne pokopkáva .... je to aj tým, že už má málo miesta? aleb, že tá krivka, ktorá sa im nepáčila niečo naznačuje? ďakujem

gubcikova
17. okt 2012

@milka1978 mňa kopal malý strašne málinko preto boli aj také ctg záznamy

milka1978
autor
17. okt 2012

@gubcikova takže to môže byť aj tým, že už má málo miesta a tým menej kope a CTG je zlé? Ale pritom je bábo O.K. nie? v utorok mi majú robiť aj USG no keď mi ho robila moja gynekologička tak všetky krivky boli krásne zelené - boli O.K. vraj su krásne priechodné .... takže sa nemusím báť, že ak ma menej kope tak sa niečo deje

lucinocka
17. okt 2012

@milka1978 moja sa cele tehu cez den skoro vobec nehybala.. vzdy ma doviedla do stavu max. hysterie, ze sa jej cosi stalo.. a jak udrelo presne 11 hodin vecer ona sa zobudila a zacala zit.. a tak je to aj teraz.. cez den jak anjelik v noci diablik🙂

lucinocka
17. okt 2012

@milka1978 u nas sa robila len jedna krivka..skoda ze som neodlozila fotky z tych zlych CTG co mi dali zopakovat, ale viacmenej to bola rovna ciara, vtedy mi nakazali sa prechadzat a malu zobudit.. tie boli ok.. cez 60 CTG sme urobili, len potom sa mi to uz nechcelo fotit🙂
U nas druha krivka zaznacovala kontrakcie, vtedy sa pripne na brucho ta druha sonda..ale to som mala az na porodnej sale , taze to neviem :-/

milka1978
autor
17. okt 2012

@lucinocka no mne dávali obe sondy od začiatku ..... takže mi meraju všetko ..... moja krivka je taká ako na fotke a teraz neviem či je nejak podobná ako tá tvoja alebo úplne odlišná a tedá ?zlá? toto je jediný CTG ktorý mi nechali .... tie prvé boli oveľa menej kľukatejšie a tento podľa nich je lepší

milka1978
autor
17. okt 2012

@lucinocka pozerám že záznam z 15. 8. 12 ho máš asi taký ako ja ten svoj zo včerajška ..... vtedy ti povedali, že je tento záznam dobrý alebo zlý alebo ako na neho reagovali? lebo tie prvé dve máš istože dosť v jednej rovine ... takýto som záznam mala ja keď mi ho robili prvý krát

lucinocka
18. okt 2012

@milka1978 tieto boli vsetky ok.. fakt skoda ze nemam odlozeny ten zly

lucinocka
18. okt 2012

@milka1978 neviem nesom doktor ale na take krivky nam vraveli v nemocke ze vsetko ok, ta druha neviem fakt, my sme robili len jednu so srdcom

milka1978
autor
18. okt 2012

@lucinocka tak to som rada ... ešte aj sestrička mi v nemocnici vravela, že su to dobre ozvy na to, že termín mám 10.11. ale lekárovi sa nepáčili ... tak ja už neviem 😒 ... v nedelu idem na dalšie ozvy sa uvidím či sa nezlepšia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre