Pohyby v 40. týždni

beatrice1111
12. feb 2022

Ahojte som v 39tt+6, dnes mám termín (nič sa zatiaľ nedeje) len cítim babo oveľa menej ako napr. včera. Včera ešte intenzívne sa pretáčala,kopala a dnes som 20 minút musela hýbať s bruchom aby sa mi na sekundu ozvala, až som sa vystrašila. Je to pred pôrodom normálne, že sa hýbe menej? Alebo to znamená že pôrod už príde?

ikonica
12. feb 2022

@beatrice1111 no uz nema asi moc miesta... Ak sa ti cokolvek nezda, chod do porodnice rovno s taskou... Premeraju ozvy atd a uvidis... Radsej ist zbytocne, ako nieco zanedbat ..

dencagee
12. feb 2022

39+6tt nie je v termíne, ale deň pred termínom a áno, je to normálne, že sa dieťa hýbe menej. Pokial zareaguje na tvoje pohyby bruchom, je to v poriadku. Už sa tam nemá kde prevracať, samozrejme, že tam nevystrája ako v 30tt. Stačí si dať čosi sladké a určite sa rozhybe až nadmerne. Značí to poväčšine aj to, že sa dieťa pomaly chystá na pôrod a zostupuje do pôrodnej polohy.

beatrice1111
autor
12. feb 2022

@dencagee ďakujem, aplikácia mi ukazuje 39+6, podľa poslednej menštruácie mám termín dnes a podľa usg v pondelok 🤷🏻‍♀️

kiki68
12. feb 2022

@beatrice1111 ja by som isla na kontrolu, keby sa mi to nezda. Nasho na ctg asi 5x budili nejakym bzuciakom a hned zvazovali sekciu. Tiez to bolo presne pred terminom. Takze ja by som radsej isla a bola za blbku ako nieco zanedbat. Clovek nevie co sa tam s babom uplne deje. Ked som volala, ze sa mi nieco nezda, tak mi povedali, ze mam prist, radsej 5 krat zbytocne

tulipanicek
12. feb 2022

@beatrice1111 USG v 11 tt (cca) je najpresnejšie čo sa terminu týka

selena_luna
12. feb 2022

@beatrice1111 ak citis menej pohybov chod radsej na pohotovost. Hlavne takto tesne pred terminom, kamaratke ledva zachranili dievcatko, odisla pupocnikova snura...mala mala malo zivin...radsej sa nespoliehaj ze "asi ma malo miesta". Radsej 10 krat zbytocne ist na pohotovost ako raz neskoro.

leuska1991
12. feb 2022

@beatrice1111 ano je to normalne. Intenzita pohybov uz nie je taka,aspon teda u mna to tak to bolo od 35tyzdna,vsetko bolo ok. Takze hlavu hore🥰

diamond007
12. feb 2022

@dencagee inak neviem jak to je ale mňa toto tiež prekvapilo... Deň termínu som mala na 39+4. Nechápala som tiež prečo 😑😑😑 ani raz to nebolo na 40+0. Podľa mňa to rátajú naschvál skôr, aby ženy nedesili a Max týždeň to neriešia po termíne.
Pri druhej som rodila 13 dní po termíne. Neriešila som to, lebo som vedela že podľa dni som bola v norme 270-290dni.

beatrice1111
autor
12. feb 2022

@diamond007 prvykrat si rodila koľko po termíne? Mne to príde tak, že budem určite prenášať.

diamond007
12. feb 2022

@beatrice1111 prvýkrát tretí deň po termíne

diamond007
12. feb 2022

@beatrice1111 len ja som sa dosť bála nátlaku lekárov, porodila som na 280den od dňa oplodnenia (keďže sme sa o bábo nesnažili, vedeli sme kedy sme to prepiskli a nedali pozor (,,neplodny deň,,).
Veľmi som to rátala a čítala, vnútorné som si verila ale nepozdávalo sa mi to ich rátanie termínu. Inak povedané, dali mi termín len na 267den pôvodne, čo mi bolo jasné už z biológie,že tehotenstvo trvá 270-290dni. Samozrejme všetci stresovalali okolo mňa (okrem manžela i keď chcel ísť lekárovi preistotu), ja som neriešila, na poslednej kontrole u lekára som bola týždeň pred termínom, potom už nie

any_soj
12. feb 2022

@beatrice1111 ak je to ako opisujes, tak byť tebou idem do nemocnice. Jasné, ku koncu tehotenstva sa hýbe menej, nemá miesto a tak... Ale nezmení sa to zo dňa na deň! Ak sa dnes hýbe výrazne menej, dala by som skontrolovať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre