Poslíčkovia verzus kontrakcie na konci 38. týždňa

27. dec 2020

Ahojte, som na konci 38tt... Vcera zakaždým po utreti žltý hlien s prímesou krvi,tvrdnutie bruška, pobolievanie ako ms... Po 3/4 dni to preslo, noc okj a dnes zase to isté... Tie ms bolesti sú ale není v intervaloch, ale proste stále,bolesť krížov, podbrušku. Môžu takto vyzerať poslickovia? Sprcha to nezhorsila ani nezlepsila. Ďakujem za každú odpoveď ako to bolo u vás tie posledne dni 🙂 inak pred týždňom bol krcok už ani nie 1 cm a na otvorená volne pre prst.

amelia000
27. dec 2020

Bola som prvorodicka...povedali mi to takto :D porod rozoznas tak ze by si najradsej steny skriabala. Cize kym som nemala pocit ze sa blizim ku skriabaniu steny neriesila som :D ked uz som zacinala mat taky pocit bola som na 6cm

s_a
27. dec 2020

Ja som ešte v deň porodu na poradni bola otvorená na špičku prsta aj keď som už vtedy kontrakcie mala, žiadnych poslickov som ani nemala za celé tehotenstvo, takze podľa mňa zachvilu to budeš mať za sebou 😊

s_a
27. dec 2020

@amelia000 ja som začala mala takéto veľké bolesti až keď som sa sprchovala na porodnom boxe a do pol hodiny bol malý na svete, takže netreba to podceňovať

amelia000
27. dec 2020

@s_a vazne? :D ja som neriesila 4 dni som doma mala kontrakcie :D ale kazdy podla vlastneho uvazovania a pocitu

jaskolka
27. dec 2020

@amelia000 súhlasím🙂🙂

s_a
27. dec 2020

@amelia000 mne začali ráno o 5.. do nemocnice sme išli večer s cca 8min. Intervalmy, v aute cestou to boli už nejaké 5 minútové ale neboli to ziadne strašne bolesti a za hodinu a pol po príchode do nemocnice bol malý na svete

zenazaba
27. dec 2020

@amelia000 prd makovy. Tiez som poslickovala 2 tyzdne a ked sa zacali skutocne kontrakcie bola som otvorena uz na 9cm. Myslela som, ze porodim v aute. Do hodiny od prvej kontrakcie som mala odrodene.

amelia000
27. dec 2020

@zenazaba tak to si mala stastie, ja som sa trocha viac natrapila. Ale ako pisem, kazdy podla vlastneho uvazenia a pocitu...ja som myslela ze pockam este aj 5ty den doma. :D

1mina
27. dec 2020

Tak ja by som sa tiez nespoliehala na bolesti extra ja som prisla do porodnice uplne bez bolesti a bola som otvorena na 3 zachvilu na 5.... a take normalnejsie bolesti prisli az ku koncu 🙂

mattkapd
27. dec 2020

Tak tiež by som sa na bolesť nespoliehala.. Mne 3 dní pred TP stvrdlo brucho.. Úplne som videla ako je tam krpcek uložený.. Volala som gynekológovi ale ze keď už som tak pred termínom že mám ísť do nemocnice nech ma pozrú.. Na pasoch boli kontrakcie vraj ktoré môžu rozbehnúť pôrod ja som nič necítila deň pred TP ma chceli prepustiť a ze nech ma ešte primár pozrie.. Ten že sme na 4 cm a ideme rodiť.. Na vzdycharni som sa prechádzala s telefónom v ruke a chodili za mnou doktori že ako často mam kontrakcie.. Reku ja nič necítim neviem ako často pred 12tou že ma pozrú že idú na obed a nález na 8cm..v tom momente mi od tiekla voda a začala som mať bolesti.. Bolo to rýchle.. Keby mam čakať na bolesti nestihnem ani do nemocnice

elizabet173
27. dec 2020

@amelia000 a co zeny, ktore maju len mierne porodne bolesti? Nie kazda ma silne bolesti, tym by som sa neriadila

mima1
27. dec 2020

@amelia000 asi je to fakt indi ja som v den porodu uspala maleho a ze idem sa osprchovat. nic nenasvadcovalo tomu ze by som mala porodit. Ako som vyliezla zo sprchy a dala si pyzamo vtedy udrela prva kontrakcia 😂😂 vydrzala som to skoro hodinu doma a potom som sa zacala rychlejsie prezliekat a rovno odchod do porodnice kde sme boli do 10minut a hodina na sale a uz som mala po.

mmoni89
27. dec 2020

Môžu to byť ešte aj dni, moze to byt už len pár hodín. Ale pravda to skriabanie stien je neprehliadnutelne 😅držím palce .ja som vždy prisla otvorená na 7cm takže to bolo rýchle.ak ti odíde voda v tej chvíli by som sa rýchlo už pratala, ja som vtedy vždy už rovno rodila

julie19
27. dec 2020

Ja som bola prvorodička a do pôrodnice som išla s takými bolesťami ako opisuješ ... boli to poslickovia a trvali mi týždeň 🤦‍♀️ Od nedele do soboty som mala bolesti ako pri ms, vystreľovali do krížov, v sprche sa nič nezmenilo a už som bola fakt zničená a v nemocnici mi “milá” pani doktorka povedala že to musí byt 10x horšie aby to bol skutočný porod🙈 nakoniec som sa v sobotu v noci zobudila bez akýchkoľvek bolesti bolo mi úplne fajn a po ceste na wc mi praskla voda ... tak som išla do pôrodnice ... cely boží deň som nemala žiadnu bolesť ani ťuk a nakoniec sa rozhodli pôrod vyvolať🤷‍♀️ Takze naozaj je to veľmi individuálne a ja sa napríklad aj teraz bojím že ak budem niekedy znova tehotná nerozoznam kontrakcie od poslickov lebo ja som reálne kontrakcie zažila až po vyvolávaní takze to som vyslovene na infuzii oxitocinu čakala kedy to už začne

lellla
27. dec 2020

@amelia000 tak aj som to necítila ani keď som už ležala na stole z vyloženú nohami 😂😂😂

lellla
27. dec 2020

Sú to asi len políčkovia ..ja si myslím z eko trakcie by sa ti už vyvíjali ďalej alebo by ťa to nebolelo aspoň v kuse ..ale to je z môjho pohľadu..ja som mala bolesti od rána sem tam nechutilo mi jesť odišla mi zátka a keď som dala sprchu taku horúcu na bruško tak do pol hodiny mi prišli kontrakcie pravidelne a už sme išli do nemocky🤭

autor
28. dec 2020

Je to začínajúci pôrod, kontrakcie sa postupne zmenili na pravidelné 🙂 tak už len dobojovať do úspešného konca 😉 držte palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre