Problémy so spánkom v 28. týždni

henikapetko
30. mar 2014

Som v 28.tyzdni a uz skoro tyzden poriadne nespim, zaspim sice rychlo ale po hodine sa zobudim na palenie zahy , teda myslim si, ze je to zaha, nikdy ma nepalila tak neviem potom sa nemozem ulozit strasne ma bolia krize takze v jedne polohe vydrzim max.5minut, dostanem navaly tlaku musim predychavat takze do nejakej 2-3tej rano pravidelne pochodujem po dome potom si lahnem a po hodine nejakym zazrakom zaspim. Od zaciatku tehotenstva som nabrala 15kg neviem ci moje probley so spankom nesuvia aj s tym. Prosim poradte som zufala. Dakujem

bosoriak
30. mar 2014

@henikapetko Poradim ti - pockaj 10 tyzdnov a tvoje problemy so zahou sa vyriesia. S nespavostou to bude horsie este tak rok, dva 😀

Nemusis sa obavat, je to normalne, presli si tym takmer vsetky zeny, ano bude sa to zhorsovat. Pi mlieko, na chvilu to pomoze, daj dva vankuse pod hlavu na spanie (ja som spavala v polosede), nejedz kysle jedla. To je na zahu. Zly spanok je v tehotenstve normalny, obzvlast vo vyssich stadiach. Ved uvidis. 🙂

henikapetko
autor
30. mar 2014

@bosoriak Dakujem, ale vzhaladom na Vasu odpoved si skor myslim,ze si zo mna robite srandu.Ja som skor pytala o radu ako to riesit nie, aby mi niekto napisal, pockaj 10tyzdnov .... :((( skusala som spavat aj v sede a nic nepomohlo stava sa ze zaspim o 3tej a o 5tej som uz von na prechadzke, lebo nespim cely den som unavena a ubolena, takze mne do smichu neni a mlieko nemozem mam alergiu na laktozu. K tomu, ze sa este rok, dva nevyspim sa vyjadrovat nebudem 100ludi 100 nazorov, mam aj kamosky co maju deti o ktorych v noci ani nevedia, neznamena, ze prave moje preplace cele noci a ed preplace tak preplace 🙂

stefka33
30. mar 2014

@henikapetko Mala som to podobné. Pomáhal mi harmančekový čaj, za horúca vypitý po lyžičkách. Mala som taký rituál každý večer a aj ma to ukľudňovalo.

bosoriak
30. mar 2014

@henikapetko Ach, ved sa neber tak vazne. Ved som ti napisala, ze to prejde porodom a ze ta nespavost je v tehotenstve bezna. Odporucam popracovat na zmysle pre humor, pri detoch sa ti zide. 🙂

lyzzy
30. mar 2014

@bosoriak ....tvoj nadhlad je skvely 😀 ...like 😀

lulu369
30. mar 2014

@henikapetko ja som počas prvého tehotenstva tiež mala problémy so spánkom, tiež mi začali okolo 28 tt. zaha ma pálila asi od 5 mesiaca, ale môj problém so spánkom bol trocha iný - mne asi od 28 tt strašne tŕpli ruky (hlavne v noci), nemohla som spávať, pretože to tŕpnutie bolo hrozné a to som sa vždy cca 3-4 hodinky prechádzala po dome ☹ Ráno to tiež nebolo nič moc, ruky som mala tak stŕpnuté, že som s nimi tak 1 hod. nevedela poriadne hýbať ani zohýnať prsty...A prestalo mi to asi 3 dni pred pôrod...Jediné čo ti ostáva je vydržať a nejako to pretrpieť 😒

afrika
31. mar 2014

@henikapetko ja mám problém so spánkom už asi od 20 tt. noc čo noc som hore od cca 2,00 hod. jednoducho už viac nezaspím, ani cez deň.. už som sa zmierila s tím, že to tak bude asi až do konca tehu..
čo sa tíka záhy - tiež ma každý deň pálieva.. vhodné je na to aj studené mliečko 😉 😉

erickatt
31. mar 2014

Mlieko je aj bezlaktizove. Pootvor si okno at mas v izbe. Chladnejsie a sviezi vzduch a hlavne klud, mne zabera aj voda na zahu. A ak uz nerobis spi aj cez den

suzizuzi
31. mar 2014

Vyskusaj na zahu tabletky RENNIE,mne pomahaju alebo stavu zo zemiakov.To mi akurat znama poradila.

ajjka87
31. mar 2014

Mna pali zaha od 3 mesiaca a to ta este nema kde male tlacit.moj lekar mi odporucil gaviscon tab.vraj ziadne ine pre tehu neodporuca.k tomu som musela sama zistit co obmedzit v jedle a predstav si zistila.pecivo moj najvacsi zabijak je a od obeda len male porcie.pomaha a dost hoci nie vzdy.niekedy som zistila ze pali aj kvoli blbej polohe v posteli ci pri umyvani podlahy, dovod zohnutie a stlacenie zaludka.skus aj ine alternativy odpozorovat hlavne pri jedle mne to dost pomohlo, kedzepohar mlieka ti nevypijem, co vraj velmi pomaha.do porodu budes takto sama nervozna zo vsetkeho v dosledku nedostatku spanku 😀

stanislava88
31. mar 2014

ja som tiez v 28 tt a tiez sa zobudim na 2 hodiny v noci, len je chodim spat o 20.00 hod. mne na zahu pomaha popcorn. ja som nabrala uz 18 kg

zoe19
31. mar 2014

Ahoj, toto je moje prvé tehu a som len v 19 tt, ale ja som tieto problémy mala skôr na začiatku tehotenstva.Prvé 3 mesiace som tiež zle spala,nie so záhou to len sem tam ale presný postup rýchlo som zaspala po hodine som už bola hore potom 2-3 hodiny som blúdila domom telka a opäť lahnúť a po pol hodine som zaspala čo bolo niekedy cca 4:00.Takisto veľká únava cez deň...a záhu som zase mala cez deň no niekedy vyvrcholila až do noci.Moja rada 🙂 : ja by som na noc nič nepapala aj to je v mnohých prípadoch podnet na zlý spánok, skús sa napríklad ak ideš o 23:00 spať napapať kolo 8 mej. Keď sa v noci zobudíš a chodíš po dome,skús si niekde sadnúť zapnúť rádio a len počúvaj potichúčky mne to strašne pomáhalo lebo určite si aj nervózna z toho že si opäť hore.Ďalej som zobrala knihu a čítala - to bol zaberák lebo na toto kúzlo noci :D som prišla niekedy na konci tohto obdobia.ale ver že to pomáha po 2-3 stranách som bola mrtva .Čo sa týka záhy tú mám od začiatku tehotenstva a nato mi pomáha strašne gaviscon-žuvacie tablety 🙂 Pribratie s tým nemá nič. Vraj hormóny... A mne povedal doktor že sa budím lebo bábätko je hladné....tak neviem 🙂 každopádne skús to nejako vydržať skús aj tieto moje rady 🙂 mne zaručene potom pomáhali ,len som musela nato prísť 🙂 papa

zabka79
31. mar 2014

@henikapetko podľa mňa to súvisí v tou váhou...nabrať 15kg je pre telo záťaž...ja mám mini bruško a neviem sa uložiť do pohodlnej polohy...som taká ťarbavá , všetko ma omína, zle sa mi dýcha...tlačí ma žalúdok keď sa moc najem...dosť často sa dve hodiny prevaľujem a potom zaspím od únavy...nehovoriac o tých príšerných snoch čo sa mi snívajú...aj túto noc som si nevedela nájsť polohu...som unavená a chronicky nevyspaná 😠

vierkac
31. mar 2014

to je uplne normalne. posledne 2 mesiace som spala v noci max 5 hodin. vecer som zaspala od unavy, ale okolo 4 rano, ked uz je spanok lahky, som si nevedela najst polohu. ale hlavne mi v hlave bezalo milion myslienok a otazok. tak som vstala, vzala knihu alebo krizovky a zamestnala mysel. potom okolo 6 som este na hodinku zalahla ☹

ajjka87
31. mar 2014

@stanislava88 ako sa ti podarilo 18 kg? totizto nechápem cim to je kamoska, je tiez tehotna 28-29 tt tak ako ty a tiez tak vela pribrala, ja som 24 tt a mam 6 kg naviac a to, prepac za hnusny vyraz " zeriem" v kuse mam chut na sladke, v kuse nieco do sebe trepem. nic nerobim preto aby som nepribrala vela - hormony, ci vsetko mi berie maly? A to som na PN doma, pohyb minimalny... nestazujem sa, som rada, ze je to tak, len mi to neide do hlavy trosku. dve baby (ja a kamoska) rovnaky vek, i hmotnost skoro, vyska vsetko podobne a taky rozdiel. alebo som citala kopu prispevkov co robia baby aby nepribrali bez peciva, sladkeho a ja ako nenazranec....

ivushka19
31. mar 2014

@henikapetko ahoj, na spanok TI velmi neporadim, kedze ja som mala opacny problem, extremna unava, zaspala by som aj opreta o zarubnu. No myslim, ze telka alebo knizka. Mozno medovkovy caj, len som si nie ista, ci sa moze aj v tehotenstve, ale zda sa mi, ze ano... A na zahu mojmu manzelovi strasne pomaha lyzicka obycajnej horcice.... asi somarina, ale fakt sa mu ukludni.... Drzim palce, nech sa to spravi cim skor....🙂

beruska141
31. mar 2014

problemy so spankom poznam doverne, som tiez 28 tyzden a nespala som takmer 3 mesiace. unavena som, ale v posteli lezim niekolko hodin a nezaspim. a ked zaspim, tak na hodinu a potom sa zobudim a znovu uz nezaspim. 😒 teraz sa mi spanie trochu na dva tyzdne zlepsilo, ze viem prerusovane pospat 3-4 hodiny, ale vcera aj dnes zasa nic moc. dnes som zaspala o POL 6 RANO. a spala som len chvilu, lebo potom uz vstavala malá. skusala som vsetko-homeopatika, prechadzky, relax pred spankom, vela aktivit cez den, plavanie, medovkovy caj, nic nezabera. to je proste tehotenska nespavost, na vine su hormony. ostava nam len verit, ze sa to zlepsi 😢

henikapetko
autor
31. mar 2014

Ďakujem za rady,skúsim niečo vyskúšať,je zaujímavé,ze som cez deň podrazdena,unavená,ale nedarí sa mi zaspať.V noci ledva pochodujem som unavená,no akonáhle si lahnem môžem počítam ovečky do nekonečna.Ja mám aj cezden dlhšie problémy,stále sa mi točí hlava,rozbucha srdce a vtedy musím mať pri sebe vodu,teda ja ju mám uz stále pri sebe,bez nej anina krok,uz sa zo mmňa smejú,ze aj kabelku mám napchatu sladkosťami.Pomáhajú mi prechádzky so psami,aspoň trošku vypnem.Včera som sa prvý krát rozplakala ani som na to,nemala dôvod,ale asi to sú uz nálady.Večer chodím spat celkom skorookolo 22hej,zmenený SOM jedlá najneskôr o 19tej tak umriem od hladu do rána 🙂))

stanislava88
31. mar 2014

@ajjka87 ja mam 180 cm. pri prvom synovy pred 6 rokmi som pribrala 25 kg a teraz to bude asi to iste. nastastie nemam problem zhodit a za chvilu po porode budem na 65 kg.

jabadaba
31. mar 2014

@henikapetko nic nenormalne v tehotenstve. Nevyspi sa ziadna. Uz len vydrzat. 😉

henikapetko
autor
31. mar 2014

@jabadaba dik za radu

jabadaba
31. mar 2014

@henikapetko no, zial vela toho nenarobis. Poradit sa naozaj neda, mozes byt rada, ze nie su aspon horucavy. To este len je chutovka v tehotenstve. 😝 Zazila som a to bola nespavost priam obludna. Zombi bol suvix. Tusim ten deficit dohanam este teraz, po 7 rokoch.

ludka1009
19. jún 2014

ahojte. ja to tiež poznam... ta nespavosť ma zabija.... Ja čo som bola spachtoška prvej triedy tak teraz sa mi ťažko zvyka na to že si pospim 3-4 hodinky a som vyspinkana do ružova a cez deň nechcem veľmi spať aby som potom v noci nebuntošila... Idem spať o polnoci a o 4.00 rano som vyspinkana do ružova a tak sledujem cez okno ako krasne vychadza slnko asi tak do tej 7.00 tak akosi zaspim ešte do tej pol 9 a už vstavam lebo ležať sa neda ani na jednej strane kvoli bolesti v bedrových klboch a moje kuriatko už v brušku tancuje aby som vyšla s postele. 🙂 hruza uz aby som rodila 😀 😀 ale aj tak su to premna najkrajšie chvile v mojom živote 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre