Rizikové tehotenstvo

2. sep 2022

Tak baby ležím od 20tt. Dnes mi bolo povedané, že v 34tt vysadia liečbu a môžem ísť rodiť. Nejak sa neviem s tým zmieriť. 🙁
Liečba magnezium, progesteron, salbutamol, isoptine.

Skrátený krčok na 1,4, serkláž, tvrdnutie brucha.

Strašne sa bojím, kedy to príde a nemám šajnu ako budú riešiť šitie.

chiaraaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barboraamatejko
3. sep 2022

Ja som sa s tym nezmierila, lezala som doma dalej a davala si magnerot 2-2-2, progesteron som znizila na 1 denne, samozrejme cim vyssi tyzden, postupne sa znizovalo. Ale u nas v nemocnici udrziavaju do ukonceneho 36.tyzdna aspon infuzne s MgSO4 a paracetamolom. Gynipral uz nedavaju (neviem, ci ti ho niekedy podavali), salbutamol tiez potiahli dlhsie v znizenej davke (z 5ml na 2,5ml). Ale samozrejme v univerzitnej nemocnici by ma nechali rodit uz od toho 34.tyzdna, tak som bola rada, ze ma pustili a sla som spat do druhej, mensej nemocnice. U mna sa to zacalo v 24./26./21.tyzdni a rodila som 17/8/14 dni pred terminom. Kedze este aj v 36+ nechavaju dietatko aspon na den v inkubatore, snazila som sa potiahnut co najdlhsie to slo. V tretom tehu na 3cm otvorena vyse 2 tyzdnoch. Vsetky tri porody boli rychle. Ak chces, napis SS. Kazdopadne drzim palce, nech je babatko vporiadku.

aduskatt
3. sep 2022

držím palce, mala som to podobné, od 20tt v nemocnici na liekoch s podloženou panvou

mimka91
6. sep 2022

Ja som v 36tt a tiez, ze uz zacnu vysadzat utrogestan, ale mam obavy aby sa to potom nerozbehlo. Drzim palce nech potiahnete este par tyzdnov 2 v 1 🙂

autor
7. sep 2022

@aduskatt ahoj a koľko už ležíš ?

autor
7. sep 2022

@barboraamatejko ďakujem ja som doma už tej dni. Pustili ma 34+1 zajtra 34+4 sa idem hlásiť tak som zvedavá čo bude a povedia. Krčok naposledy 1,4 Ya som zašita. Doma beriem ten salbutamol 2x1 a isoptine 2x1… vydrží mi už len do stredy a neviem čo potom:( či si mám ešte pýtať či nie. Tiež aj utro mi vydrží len do 35+3…. :( rozmýšľam či si pytáť aj ten ešte predpísať. :( uvidím či ma zas hospitalizuju či nie. Ale tri dni doma mi neskutočne pomohli ukľudniť sa.. :(

autor
7. sep 2022

@mimka91 super a aký si mala lievik? Riadne ste potiahli.

mimka91
8. sep 2022

Naposledy uz len palpacne zistoval, ze sonom uz nema vyznam a mal 1 cm a na chlp otvorena.

autor
8. sep 2022

@mimka91 ležíš stále v nemocnici ?

autor
8. sep 2022

@barboraamatejko do ktorého teší brala ten ventolin

mimka91
8. sep 2022

Nie stale doma

aduskatt
8. sep 2022

ležala som v nemocnic až do pôrodu v 35+niečo - syn má už 18.-)))

autor
8. sep 2022

@mimka91 a nebojíš sa ležať doma? Maš serklaz? Akú liečbu máš nasadenú? Už si ti aspoň dotiahla. :( ja tŕpnem každý jeden deň

autor
8. sep 2022

@aduskatt ako prišiel pôrod? Voda či kontrakcie?

aduskatt
8. sep 2022

kontrakcie

autor
8. sep 2022

@aduskatt a tlmili ti ich aj počas hospi? Či nie

aduskatt
8. sep 2022

mala som celú dobu lieky aby tie kontrakcie a tvrdnutie brucha neboli

autor
8. sep 2022

@aduskatt asi napriek tomu si ich mala alebo ti liečbu vysadili? 🙂

aduskatt
8. sep 2022

liečbu mi nevysadili úplne, len to sem tam pomenili a niektoré lieky ubrali postupne

mimka91
8. sep 2022

Utrogestan 200mg 1-0-1. Ten mam vysadit. Mg mam este ponechane. Serklaz nemam...a uz to nechavam na to, ze co sa ma stat sa stane.

autor
8. sep 2022

@mimka91 bože keby som bola taký týždeň ako ty tak aj ja už viac robim.. ja som od 20tt len v nervoch… :(

aduskatt
8. sep 2022

klídek, bude dobre

olivia1425
8. sep 2022

Hlavne lez! Co najviac mozes nech nezatazujes krcok.ja verim ze serklaz ti vydrzi do kedy treba 😊 ja po vybrati stehov som vydrzala este tyzden nakoniec mi porod vyvolavali.drzim palce

autor
8. sep 2022

@olivia1425 ležím a ležím samozrejme. Keď si predstavím že dnes som bola na kontrole a musela som vyšľapať tie schody 🤢

plnenapaprika
8. sep 2022

@barboraamatejko Ahoj, mozem sa spytat, Gynipral sa nedava akoze uz celkovo vobec ci len u vas v nemocke ci? Mne ho supli do zily dva krat a teda zazitok to bol preveliky..pamatam, ze som v tej dobe citala, ze v CR je zakazany tusim vo formw tabliet..
Dik.

plnenapaprika
8. sep 2022

Hm, tie kontroly su des. Mne sa po kazdom vnutornom sone este skratil, nakoniec ma uz odmietli vysetrovat, len sa cakalo dokedy vydrzime..Velmi velmi Ti drzim palce!

mimka91
9. sep 2022

Neboj to zvladnes. Ja uz tiez 2 mesiace lezim, ale neboj uz to dobojujeme do zdarneho konca 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre