Rozmery panvy v tehotenstve

13091991
5. máj 2014

Ahojte mamičky.....Chcela by som sa spýtať, či sa niektorá z vás vyzná v číslach ktoré sa týkajú rozmerov panvy. Ci je panva široká úzka alebo v norme. Moje rozmery sú 26/32/34/20 , ale nedozvedela som sa či je to fajn alebo ani nie.

berinka42
6. máj 2014

ahoj, ja som nasla toto na nete, http://najmama.aktuality.sk/clanok/226860/nemat... - teda ze posledny udaj je najdolezitejsi, ja mam 29/31/34/21, ale neviem co znamenaju tie ostatne...

berinka42
6. máj 2014

@13091991 aaa este totot na doplnenie

Rozmery panvy

pri návšteve v poradni vám lekár odmeria panvu, resp. jej vonkajšie rozmery. Zapisujú sa štyri čísla. Tu sú „ideálne rozmery“:

distantia bispinalis: 25 -26cm - vzdialenosť medzi tŕňmi sedacích kostí
distantia bicristalis: 28 -29cm - vzdialenosť medzi hrebeňmi bedrových kostí
distantia bitrochanterica: 31 -32cm - vzdialenosť medzi veľkými chocholmi stehnových kostí
conjugata externa: 19 -20cm - vzdialenosť od vrcholu lonovej kosti po horný okraj krížovej kosti

No, ale v podstate, aj keby vám panvu neodmerali, tak sa nič nedeje. Tieto údaje (resp. ich dôležitosť) sa v poslednom čase veľmi spochybňujú. Po prvé preto, že počas tehotenstva sa menia.

A po druhé preto, že nehovoria nič o vnútornom priestore. O tom, kadiaľ bude prechádzať hlavička dieťatka. Ak by hlavička bola väčšia ako kanál, ktorým má prejsť, budeme hovoriť o kefalopelvickom nepomere.

smoulinka13
17. sep 2014

ahojte viete mi poradit? mam rozmery 24/26/32/19....je to v poriadku?? sa mi to zda malo...

brunettka28
23. mar 2017

@smoulinka13 Ahoj ja mam niečo podobné ako si rodila?

smoulinka13
23. mar 2017

@brunettka28 ahoj rodila som prirodzene ale bola som dost potrhana... uvidim ako to bude teraz...a to maly mal 3100g takze nebol velky

brunettka28
23. mar 2017

@smoulinka13 no uvidím ako to bude pred pôrodom tie rozmery panvy sa menia ešte?

brunettka28
23. mar 2017

@smoulinka13 ešte som len v 24tt to sa asi zväčší nie? ☹

smoulinka13
24. mar 2017

@brunettka28 ano este sa roztahuje len neviem preco meraju na zaciatku tehu a to je pre nich smerodajne hmm

elizita
24. mar 2017

Dievcence, mne pocas tehu merali len na zaciatku a uz potom vobec. Nepamatam si rozmery, no nikto mi nevravel nic, ze by neboli priaznive pre prirodzeny porod. Az pocas porodu som sla na akutnu sekciu, ze mam uzku panvu. Lekar mi povedal, ze to sa da urcit az pocas porodu..

ramzesa
24. mar 2017

mne merali panvu prvykrat pri tretom porode... dovtedy ani raz... prve dva porody som rodila prirodzene... nepochopila som to vtedy 🙂 ... inak panva sa pred porodom roztahuje a uvolnuje sa aj lonova spona... telo sa postupne chysta na porod... ja som mala ku koncu kazdeho tehu pocit, ze sa uz uz rozpadnem...

ramzesa
24. mar 2017

@smoulinka13 ale to ci sa potrhas alebo nie nesuvisi od rozmeru panvy...

smoulinka13
24. mar 2017

@ramzesa no hej to mas pravdu... takze babatko preslo pri mojich rozmeroch 🙂

zuzikak
24. mar 2017

dievcata nie som odbornik ale je uplne jedno ake mate rozmery panvy. Vsetko suvisi s tym ake velke bude babo. Svoje rozmery si nepamatam ale moja dr. hned na zaciatku vravela, ze nevidi dovod aby som neporodila prirodzene. Panvu mam beznej velkosti. To by vsak moje deti museli mat max. 3,5 kila. 🙂 Kedze mali viac, neslo to 🙂 Vsetko potrebne sa aj tak dozviete az tesne pred porodom. Panva sa malo roztahuje aj pocas tehotenstva a tak isto rastie aj dieta. Zbytocne teraz spekulovat. Netrapte sa tym 🙂 Hlavne, ze je babo zdrave. Porodite tak ako sa podari aby ste boli obaja v poriadku. To je predsa to najdolezitejsie....

brunettka28
24. mar 2017

@zuzikak Veruuuu taaaak my to riešime nejako veľmi dopredu v hlave, keď vieš kedysi neboli vôbec žiadne videáááá, fóooora, čiže ženy nevedeli do čoho idú a dnes si všetko naštuduješ aj to čo netreba a potom si iba varíííme v hlave. 🙂))))))) Ja sa priznám, že tiež to robím!!!!! 🙂

brunettka28
24. mar 2017

@smoulinka13 No hádam to dám, dali to aj ostatné žienky, a panva sa rozťahuje ešte pred porodom, fakt zaleží aké veľké je dieťatko, ale hlavne že bude zdravé. 🙂

smoulinka13
24. mar 2017

@brunettka28 neboj das to a kebyze to nepojdu doktori vedia co maju robit ;) drzim palce

brunettka28
24. mar 2017

@elizita no tak toto nechcem zažiť!!!!! škoda, že sa tomu nedá predchádzať a takto trápia ženy, jednak stres pre dieťatko a pre matku ešte väčšííí keďže sa matka obáva o zdravia maličkého!!!! Žijeme dnes v dobe kedy by sa to malo predpokladať aby nedochádzalo k takýmto omylom! :(

brunettka28
24. mar 2017

@smoulinka13 dakujem už mávam v hlave kadejaké filmy veru 😨
Vieš ono je to tak, že už sa to blíži a uvedomujem si že to všetko už musím absolovať.
Trošku taká úzkosť ....ale možno nie som jediná, ktorá s tým pôrodom má denno denne rozrobené...
Musím sa trošku zmobilizovať a začať mysliť aj na iné hlavne príjemné veci lebo sa netreba takto katovať psych.

zuzikak
24. mar 2017

@brunettka28 Zvladnes to neboj sa 🙂 Len si hlavu nezatazuj zbytocnostami. Nejako sa to "vystrabi". Teraz po dvoch detoch si uvedomujem ako mnohe riesia take, ze nechcu hento, nechcu tamto, po tomto tuzia...a ked im to zo zdravotnych dovodov nevyjde, potom sa len umaraju, trapia a maju z toho psychicke problemy (pretoze som ho neporodila prirodzeneee, pretoze sa mi nesplnil sen rodit do vodyyyy, nedali mi klystyr lebo som ho odmietla a potom sa mi zle rodilo, lebo vsetko vratane stolice ma priserne tlacilo....atd.). Dietatko sa narodi tak, ci onak. Treba len troska doverovat nie len lekarom ale hlavne svojmu telu. Ale chapem ta - prvy porod, nevies do coho ides a tak vsetko riesis 🙂 Skus sa obcas odstrihnut od diskusii a pribehov lebo sa zbytocne trapis a obavas......

ramzesa
24. mar 2017

@brunettka28 presne tak... ked som rodila prve dietatko, tak som riesila uplne ine veci , len nie porod a vsetko bola uplna pohoda... mozno prave vdaka tomu 🙂 ... potom neskor, ked som vedela do coho idem (3. dietatko), tak veru uz som myslela na kadeco a uplne zbytocne... predchadzajuce skusenosti OK, len som zbytocne vela citala 😒

brunettka28
24. mar 2017

@ramzesa no len vieš ja si niekeedy neviem pomôcť a "nechtiac" kliknem na odkaz a tam hups...no ale už to tak tragicky brať nemôžem lebo budem vypadať ako padavka :(

brunettka28
24. mar 2017

@zuzikak juuuj dakujem za podporu, každy pôrod je iný a posledný hororový príbeh mojej kamošky nemusí byť práve ten môj prípad. 🙂

zuzikak
24. mar 2017

@brunettka28 urcite nebude pre pana jana !!! 🙂 Len spolupracuj, pocuvaj lekarov (povedia, co mas robit ak nevies) a zbytocne netrvaj na hlupostiach. Sama budes mat potom z celeho porodu lepsi pocit 🙂

brunettka28
25. mar 2017

@zuzikak juuuj ďakujem za podporu 🙂 určite to nejako dáme. 🙂

0909116700
2. dec 2019

Dobrý deň ....
Chcela by som sa spýtať na rozmery panvy (23/27/30/20,5)
Ďakujem 😇

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre