Rozmer panvy - normálny pôrod

brunettka28
23. mar 2017

Ahoy baby chcem sa poradiť, mám celkom úzku panvu na pohľad a tak sa obávam, aby pri porode nenastali komplikácie. Zverila som sa svôjmu gynekológovi a on mi napísal do teh. knižky údaje 26/31/ /19,5 ide o to že mi povedal že "som na hrane". A to ma znepokojilo. Čítala som na najmama, že posledný údaj - rozmer by mal byť 20-21. Prosím nemáte niektorá skúsenosť s niečím podobným? Rodili ste sekciou alebo klasicky? Ďakujem.😒

brunettka28
autor
23. mar 2017

Našla som niečo, čiže posledny rozmer by sedel (je vraj najdôlezitejsi) 🙂
Ideálne rozmery panvy by mali byť:
1.rozmer tzv. distantia bispinalis: 25 -26cm
2.rozmer tzv. distantia bicristalis: 28 -29cm
3.rozmer tzv. distantia bitrochanterica 31 -32cm
4.rozmer tzv. conjugata externa: 19 -20cm, pokiaľ je pod 19cm je hranične zúžená a pôrod plodu vaginálnou cestou by mohol predstavovať problém. Hovoríme tomu, že sa jedná o tzv. kefalopevický nepomer. Hlavička je väčšia ako otvor, ktorým má prejsť, čo logicky nie je možné a v takomto prípade sa volí primárny cisársky rez.

bluka2
23. mar 2017

Ja neviem, mne toto nikdy nikto nemeral, som utla a rodila som prirodzene, dieta 4380g, hlavicka 37-38 cm (raz mam napisane tak a raz tak). Sa divim, ze to niekde vobec meraju...

lilli19
23. mar 2017

osobne si myslim ze sa znepokojujes zbytocne, priroda vsetko zariadi za nas🙂 ja som mala ten posledny udaj tusim 14 a rodila som "normalne" a bez komplikacii...ano sledovali stale ci "je tam dost miesta" ale to bolo cele....som utla, ked som rodila som vazila 49 kg 🙂

jatva
23. mar 2017

tiez pri prvej hrozili sekciou, ze som uzka....a v pohode 🙂 aj druhe a snad aj tretie 🙂

sweetangel20
23. mar 2017

@brunettka28 tiež som mala hraničný ten posledny rozmer a oboch chalanov som rodila prirodzene. A neboli to žiadne maličké chrusty, keď sa narodili 😃

sweetangel20
23. mar 2017

@brunettka28 Tým že bábätko nemá zrastené fontanely, sa kosti v hlavičke môžu akoby prekryť a umožní to , aby hlavička prešla. Aj preto maju niektoré bábätka po pôrode mierne zdeformovane hlavičky.

brunettka28
autor
24. mar 2017

@sweetangel20 ehm... 🙂)))) ja tiež nečakám veľké bábo hádam bude taká zlatáááá drobnáááááá 🙂 po maminke .🙂

brunettka28
autor
24. mar 2017

@sweetangel20 Som rada, že to píšeš, lebo ked mi lekár povedal že "ste na hrane"...tak som iba zbledla. :(

brunettka28
autor
24. mar 2017

@bluka2 fuuuha to bolo riadne velke babo...vidis a islo normalne tak ja nechapem kde sa zasekne ked niektore baby musia nakoniec postupit SC, a pritom rozmer panvy je v pohode.

brunettka28
autor
24. mar 2017

@lilli19 ježiši tak to musis byt fakt uzka ved ty si nemala ani 50 kg pri porode a aku mas vysku , ja som pred otehotnením vazila 47kg, 165 cm...vtedy mi to meral tak hadam som sa uz "roztiahla" v panve ked som narastla 🙂))))

katka1981
24. mar 2017

@brunettka28, kamaratka mala 17 a rodila normalne. Cely porod trval 3 hod.

angelina1003
24. mar 2017

ja mam siroke boky a tiez som mala hranicnu panvu a do porodu sa to roztiahlo ze uz som mala normalne rozmery

sweetangel20
24. mar 2017

@brunettka28 prvý mal 3650 a druhy 3930. Takže pre5o som napísala ze žiadne chrusty to neboli 😃

brunettka28
autor
24. mar 2017

@sweetangel20 jaaaa...(vieš tehotnej to nezapína teraz) no tak to si malaaaa čo robiť tak ja hadam budem mať chrústa v pravom slova zmysle. 🙂

brunettka28
autor
24. mar 2017

@angelina1003 ako čitam nie jej to len o vonkajších rozmeroch (vonkajšku) 🙂))))))

brunettka28
autor
24. mar 2017

@katka1981 super ja by som si tiež taký želala 🙂🙏

mattkapd
24. mar 2017

@brunettka28 rodila som pred 2 mesiacmi..Pred tehotenstvom som mala 47kg. .posledné číslo som mala 18..rodila som prirodzene. .malý mal 3370g..Celý pôrod od zaciatku kontrakcii az po porod placenty trval necelých 40minut..A to som sa počas celého tehotenstva na počúvala ako mne určite nedovolia normalne ako ho budem mať problém vytlacit atď. .ja som sa nedala odradit a nakoniec som mala taký rýchly a Dobrý pôrod ako máloktorá žena. .takze vôbec nestresuj..pekny vecer

margarita
24. mar 2017

ja teda netehotna vazim ledva 53kg a meriam 175cm, podla mojej endokrinologicky som ze podvyzivena na pohlad, BMI mam v tejto hladine 🙂
a napriek tomu a tiez uzkej panve som stastne porodila uz 4 deti, vsetky mali velku hlavicku po ockovi, obvod 36cm, a vahy nad 4kg, najtazsie 4440g.

presne ako pises, niekedy aj zeny so siiiiirokanskou panvou mozu mat ine komplikacie, a dietatko sa zasekne nie kvoli panve a potom skoncia sekciou.,

chapem, ze Ta to rozrusilo, ale netreba sa prilis na to upinat, od toho je tam ten porodnik, aby zvazil vsetky rizika a ci je to dovod na sekciu, alebo nie...

jankapo
24. mar 2017

sme uzasne stvorenia, a panva pri porode sa krasne uvolni a otvori a babatko si cestu najde...😉 nie som ten bio eko doma rodit typ, ale po 3 deckach mozem potvrdit ze sa rodi viac hlavou ako panvou 🙂

lilli19
26. mar 2017

@brunettka28 meriam 172 cm 🙂

brunettka28
autor
26. mar 2017

@mattkapd jejda zlatko tak to Ti závidím, lebo ja iba toto počúvam presne o mojej váhe a úzka panva a pod a každý len straší...no vidíš Ty si dôkazom že to tak nie je zrejme je to fakt individuálne a asi to vôbec nie je smerodajne. To ma potešilo veeľmi. Ďakujem a pekný večer. 🙂 40 min... 🙂 krááásne. 🙂 kiež by som aj ja mala.

brunettka28
autor
27. mar 2017

@jankapo jasne ja tiez nie som za domace porody, to by som sa velmi bala v pripade komplikacii :( ide samozrejme o nastavenie aj v hlave, pretože ta ovlplyvnuje vela veci v tele.

schwester
27. mar 2017

Ja som mala posledny rozmer 17,rodila som normalne,prve 3550,druhe 3500.Ku koncu tehotenstva sa ta panva este moze zvacsit,aj pocas porodu.

babatkoo
27. mar 2017

Keby nas neprijemne neprekvapila preeklapsia ta by som tak ci tak rodila cisarskym kvoli velkemu babatku. Mierny mojej panvy neviem, ani som nad tym nerozmyslala ked som tehu bola. Moj mal 4150cm, obvod hlavy 36cm pri narodeni a podla lekara by som to s mojou panvou nezvladla. Tazko polemizovat teraz.

brunettka28
autor
27. mar 2017

@babatkoo ja ani neviem prečo som sa s tým rozmerom panvy začala zaoberať ale asi som to niekde čítala že sa dieťa zaseklo. Potom my dr. Zmeral panvu ale on to urobil len kvôli mojej spokojnosti asi to bežne nerobí. Ale podľa mna fakt záleží od veľkosti bábätka. Čo je to preeklapsia

brunettka28
autor
27. mar 2017

@schwester to rada počujem že sa zväčšuje 😀

brunettka28
autor
27. mar 2017

@lilli19 bozeee tak ty si fakt bola veľmi chuducka veď mne hovorili al som extrém stihla pri mojej výške 😁😅

babatkoo
27. mar 2017

@brunettka28 choroba placenty. Po cca 30tt sa mi zacal zvysovat krvny tlak, do 34tt nastastie iba to. Potom sa pridali opuchy koncatin a tvare, a bielkovina v moci. Ked uz som mala aj bolesti hlavy rychlo mi maleho vyberali. Chvala bohu ze som uz bola v 38tt. Niektore mamicky kvoli tomu rodia predcasne.
https://www.klub-mamiciek.sk/articles/view/pree...

brunettka28
autor
28. mar 2017

@babatkoo To ma mrzí, neviem si to predstaviť tehotenstvo je celkovo náročné na organizmus a telo ženy a keď ešte aj toto, nemala si to ľahké, našťastie sekcia je síce bolestivá po výkone, ale dá sa prežiť a hlavne zachrániť dieťatko to je najdôležitejšie. O tomto som ešte nepočula, ale radšej už ani nejdem študovať. 😲

brunettka28
autor
28. mar 2017

Baby, prosím nemáte niektorá skúsenosti s epiduralkou? 🙂 len tak pre info 🙂 a už prestanem 🙂))))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre