Skrátený kŕčok a pôrod

monca0021
27. feb 2020

Ahojte viem že sú tu už nejaké diskusie o tom tak sa vopred ospravedlňujem len som videla že sa to tam zvrhlo ku hádke kedy je a kedy neni donosene bábätko. Chcela by som opýtať na vaše skúsenosti už mesiac mám skrateny krčok a som otvorená na dva prsty, samozrejme som na rizikovom a doma len lezim a nič radšej nerobim. 17 marca mám termín na cisarsky a veľmi by som chcela dovtedy vydržať. Momentálne som v prebiehajúcom 37 týždni v tehotenstva. Pomalicky mi odchádza zátka. Chcem sa spýtať tie čo ste sa otvárali a mali skrateny krčok dokedy sa Vám podarilo vydržať? A akú dlhu dobu? Keďže ja už dlho lezim tak sa obavam že čoskoro to príde. Viem že už som v takom týždni kedy by som už v podstate mohla porodiť ale veľmi by som chcela vydržať už do toho 17 marca. Tak Vás prosím vaše skúsenosti
Ďakujem 😘

barboritta
27. feb 2020

Na druhy den alebo este kratsie.ale niekomu odchadza aj tyzden

bebotka
27. feb 2020

pri prvej na druhý den som rodila, pri druhej musela odísť pri porode, lebo o nej neviem, že by mi odišla a pri tretej vyše týždna po kuskoch, a otvorená na dva prsty celý ten čas

kleopatra114
27. feb 2020

@monca0021 koľko je skrátený ? Ja som rodila po 4 dňoch od odídení . Ale počula som , že niekomu odchádza aj 2 týždne po troche.

monca0021
autor
27. feb 2020

@kleopatra114 áno ja budem asi ten prípad lebo ja spinim za deň malinko možno dva krát a potom nič a takto už je to týždeň. Pravdupovediac neviem 😁 mám tu niečo v papieri že 2 cm to bude asi údaj krčku či?

kleopatra114
27. feb 2020

@monca0021 dva cm je luxus v tomto týždni . Niektoré ženy ho majú od polovice tehotenstva . Ono to , že špiníš , možno neznamená , že je to hneď zatka. Má to takú hlienovu konzistenciu?

monca0021
autor
27. feb 2020

@kleopatra114 áno ma mne kázali prísť len ak budem mat bolesti a doteraz som ziadny výtok nemala. Ja som ležala v nemocnici dokopy dva mesiace. Naposledy to boli 3 týždne začala som otvárať prisla som už s kontrakciami. Ešte mi pichali kortikoidy kvôli tomu že som bola nízky týždeň. No zaujíma ma že keď som teraz doma bez infuzii či je možné že to ešte do toho dátumu vydrzim preto som sa pytala na skusenosti

mojeprvebabatko
28. feb 2020

Prosím vás čo je to "zátka"?

timszaboova
1. mar 2020

@mojeprvebabatko to je taky hlien, ktorý chráni krcok a vlastne bábo pred infekciami počas tehu a ku koncu odchádza, niekomu naraz, niekomu postupne, niekto si to ani nevšimne.. Mne niečo podobné odišlo v stredu.. No teraz je nedeľa a na pôrod sa necítim, zajtra mám termín.. zatiaľ sa nič nedeje tak nastupujem do pôrodnice na príjem a budem čakať, čo sa bude diať

1mina
1. mar 2020

Ja som sa otvarala a mala skrateny krcok aj mala.naliehala moc.hlavickou aj zatka odchadzala no vsetko mozne 🙂 zacala.som rodit 37+4 a mala uplne v.pohode...oznacili ju sice za mierne nedonosenu ( asi lebo donosene sa oznacuje az po 38 tyzdni) ale okrem.zltacky kyoru ma vela.deticiek bola uplne v pohode...

mojeprvebabatko
1. mar 2020

@timszaboova lebo zo mňa niečo podobné odchádza dosť pravidelne, takmer vždy ráno a niekdy aj počas dňa. Sú dni, keď mám z ničoho nič mokré na nohavičkách, niekedy čisto akoby vody, niekedy akoby výtok. Najprv som si myslela, že je to výtok a je to v pohode, no už som si není úplne istá. O tomto som ani nevedela.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre