Som po termíne a brucho mi neklesá

basszabik
1. okt 2023

Ahojte, som prvorodička termín pôrodu som mala 29.9 zatiaľ doktorka povedala že ak sa nespustí 5.10 prídem už na hospitalizáciu. Brucho mám úplne hore vôbec neklesá , hlienovy zátka neodišla. V noci som sa ale zobudila, že mám vlhko ale nie veľa len malo a to iste aj dnes počas dňa. Išlo o čistú tekutinu. Mali ste to tak niektorá ? Kedy vám začal pôrod ?

vkatush
1. okt 2023

@basszabik daj si popôrodnú vložku a choď potom na pohotovosť, nech na ňu dajú roztok, to už môže byť plodová (na obyčajnej vložke je problém s tým roztokom).
Plodová je naozaj ako voda, číra, pokiaľ nie je nejaká komplikácia (vôbec to nemusí byť vedro vody, čo sa z teba zrazu vyplaví, ale naopak, pomaly ti bude odtekať).

Mne neodtiekla zatka ani brucho nekleslo. Na obed mi ešte doktor povedal, že to na pôrod nevyzerá a nad ránom sa to zrazu spustilo.

bolarazjedna
1. okt 2023

Brucho ti nemusí vôbec klesnúť. Ja som nemala klesnúť brucho, nebola som otvorená ani na špičku, rodila som deň pred termínom, v noci mi odtiekla plodová voda prúdom a za 10hodin bol malý na svete.
Odporúčam to isté, ako @vkatush, treba ísť na pohotovosť s vložkou, plodová voda málokedy odteká prúdom, častejšie je to troška na viackrát. Kľudne to môže byť sk u té a a potom ak sa nespustí pôrod tuším do 24hod, treba aby ti dali antibiotika, lebo je tam zvýšené riziko infekcie cez prasknuté plodove obaly.

basszabik
autor
1. okt 2023

Ďakujem za rada. Bola to plodová voda už som v pôrodnici.

vkatush
1. okt 2023

@basszabik tak držím palce, nech všetko dobre (a rýchlo) dopadne a nech je pôrod pozitívny zážitok ❤️

basszabik
autor
1. okt 2023

@vkatush veľmi pekne ďakujem 💋♥️

jeanne14
1. okt 2023

Termín podľa ms 1.10, podľa sona 28.9, pôrod sa mi spustil 8.10, .. 10.10 som mala prísť na vyvolanie. Tak máš ešte trosku času, držím palce

bolarazjedna
1. okt 2023

@basszabik paráda, tak nech ide vsetko hladko, a užívaj si batôžtek šťastia!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre