Som v 31 týždni a ťažko sa mi dýcha

natalia_2
6. jan 2013

ahojte,som v 31 tt mam velke brucho dost vysoko a tlači mi tak na žaludok že sa ťažko pohybujem a dycha sa mi niekedy dost zle...v noci sa skoro dusim..spim vypodložena vankušmi...mate taketo skusenosti..čo by pomohlo?

xlucia
6. jan 2013

@natalia_2 nic. musis pockat kym ti klesne brucho. potom sa ti bude lahsie dychat

zuzi79
6. jan 2013

máva to veľa žien, myslím si, že vari každá tehotná. Aj mne sa ťažko dýchalo, najlepšie mi bolo ležmo na jednom boku, ono to musí samo prejsť buď klesnutím bruška alebo pôrodom.

janka273
6. jan 2013

@natalia_2 cicka moja nechcem ťa strašiť, presne toto isté som zažívala aj ja, dýchalo sa mi ťažko / nespávalasom celé noci/, mala som pocit že sa zadusím....najp., klasika vyššie hlava- nepomáhalo, potom / keďže bol malý väčší o 3 týždne/ tak, že mi tlačí na bránicu , ale nie, ....nakoniec som si od svojej gyn.vypýtala lístok ku internistke, rýchlo mi zzobrali krv a výsledky - otras-Dedimery vysoké a j fibri.gén,. odtiaľ ma poslali na hematológiu do Ba, kde mi dali injekcie fraxiparí / pichala som si sama každý deň / 3 mesiace/ a ešte 2 po pôrode, chodila som v tehotenstve každý týždeň na odbery...., pozor - daj si skontrolovať i prietoky...

janinah
6. jan 2013

@natalia_2 choď pre istotu na interné,v 31tt sa mi to vidí skoro takto zle dýchať v kľude na posteli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre