Som v 36. týždni a bábo nie je otočené. Čo robiť?

molinka18
16. okt 2013

ahojte maminy som w 36.tyzdni tehotenstva a zachvilocku tu mam porod malicka este neni stale otocena tak my lekarka navrhla cisarsky s cim som ratala ...ale powedala my ze mozem rodit aj normalne ale mala pojde von zadockom nie hlavickou co mam robit??

moon1979
16. okt 2013

tak nebudeš ani prvá ani posledná, čo porodí sekciou 🙂 nechaj to na pôrodníkovi ... on najlepšie vie posúdiť aká je situácia, no ja keby som sa mala rozhodnúť tak pri KP volím sekciu ...

marisk
16. okt 2013

Moja sa tiez neotocila a isla sekciou von. Doki povedal, ze prvorodicka, z jeho pohladu to bolo bezpecnejsie. Bol to velmiv pohode porod, malicku mi hned po kontrole pediatrom prilozili, takze neboli ani problemy s dojcenim. Akurat z anestezie som bola dva dni trochu zdrogovana 🙂 No a chodit som zacala po 2 dnoch. Mam velmi dobru skusenost, ak lekarka odporuci cisarsky, nebranila by som sa...

jolly84
16. okt 2013

urcite daj na rady lekarov, ja som tiez po SC. chcela som KP, len dieta nejako rozhodlo. nebran sa, doktor vie, co robi. a ako si myslela, ze co mas robit, nechapem...

lenadka
16. okt 2013

Moja mama má 3 deti. Ja som najstaršia a narodila som sa KP, tak isto aj môj brat. Až sestra to vzala rozumom a narodila sa hlavičkou. Rozdiel v priebehu pôrodu nevidela žiadny. V tých časoch sa sono nerobilo a že deti idú von opačne zistili až keď to videli pri pôrode.

cerez
16. okt 2013

Dá sa rodiť aj prirodzene. Nedá sa ale využiť epidurálka. Tak mi to povedal gynekológ. Ja som rodila sekciou.

ichbinich
16. okt 2013

Mozes skusit pomoct, aby sa babo otocilo. Su na to cviky, alebo tzv. moxovanie cinskymi bylinkovymi "cigaretami" alebo akupunktura.
Ja som vyskusala vsetko, ale syn sa aj tak neotocil 😉
Teoreticky je moznost manualneho otocenia zvonka, ale to nesmie byt placenta vpredu a robi sa to v nemocnici, kde su ale vsetci pripraveni v pozore na nudzovy cisarsky.
Dalsia moznost je, ze babo sa otoci, aj na poslednu chvilu. Stalo sa to raz, ze babo neotocene, dohodnuty cisarsky, rano pred cisarskym uz nik nerobil sono, a lekarku skoro trafil slak, ked dieta vybera a ono bolo spravne otocene! Otocilo za v noci! (kamaratka robi na porodnickom oddeleni, ona mi to rozpravala 🙂)
Niektori lekari odrodia aj KP, ale zalezi aj na velkosti dietata. Zvycajne sa ale robi cisarsky. Syn sa nakoniec tiez narodil cisarskym.
Ja som tiez ratala s cisarskym, ale nechcela som dohodnut termin, aj v nemocnici vedeli, ze ked pridem, tak idem na 99% na cisarsky. Chcela som nechat zacat porod prist. Nakoniec mal syn ale malo plodovej vody, tak spravili cisarsky den pred terminom. Moja lekarka by asi dovolila cakat tych 10 dni...
Nech to dopadne akokolvek, vsetko dobre!

katarinka48
16. okt 2013

ja som rodila KP normalne lebo mi nechceli sekciu spravit ani za svet i ked ma moja gynekologicka poslala na predoperacne vysetrenia. Vraj sekciu robia vždy iba ked je chlapec KP dievcata sa vacsinou rodia zadockom...jako moja. Epiduranku mi ponukali takze to nie je pravda ze sa neda dat jako pisala @cerez takze si myslim ze s tym by problém nebol. Ale priprav sa na to ze porod KP bude trvat dlhsie nakolko bude malicka pomaly schadzat do porodnych ciest nakolko je zadocek sirsi a lahsi jako hlavicka. Bolo to sice tazke a dlhe ale ten pocit ked som videla malu stal zato

kazunomiya
16. okt 2013

Ak spravne chapem, dala ti lekarka na vyber. Aby si sa mohla rozhodnut, tak si nechaj vysvetlit ake pozitiva a negativa ma ktory sposob. Cisarsky rez je operacia so vsetkym co k tomu patri. Na druhej strane rodit normalnou cestou koncom panvovym sa da len ak to umoznuje konkretna situacia teba a tvojho babatka a ak je porodnik skuseny a vie taky porod viest. Citala som kdesi, ze prave preto casto davaju prednost cisarskemu rezu, lebo taky porod normalnou cestou je komplikovanejsi. A samozrejme este nie je iste, ze sa babo nakoniec neotoci a mozno tuto dilemu nebudes musiet riesit.

adigo81
16. okt 2013

Ahoj,ja som na tom rovnako 32.tyzden a maly je KP,tiez mi dr.dnes povedal,ze ak sa neotoci do buducej poradne za mesiac,tak mam ratat s cisarskym.Vraj su na to Mojzisovej cviky,20 min.po najedeni sa das na styri a vydrzis tak klacat na laktoch a kolenach ale 2o min.kazdy den.Tak budem aj ja skusat,ci sa to podari. 🙂 🙂

lenulienka922
18. okt 2013

mne povedala presne to iste 😒

sssimi
18. okt 2013

Baby teraz sa zasmejete 🙂 Kamarátka má presne problém že malinká si sedí na riťke. Doktor jej povedal, že cviky nepomáhajú, ale má si svietiť baterkou do rozkroku 😀 Ešte keď to píšem sa smejem 😀 ALe vraj to fakt funguje. Bola som presvedčená, že má doktora srandistu a robí s z nej srandu, ale potom to vraj čítala na nete, tak ja fakt neviem. Vyskúšajte 😀 😀 😀

cuculik1
24. okt 2013

mne povedal dr. ze sa mozem aj na hlavu postavit a ak nechce, neotoci sa... tiez s tym bojujeme, ale zatial neuspesne, a pritom bol maly do 29 tt hlavickou dole...teraz sme v 34 tt, ale drobec je vacsi cca o dva tyzdne a dr mi povedal, ze vela miesta na otocenie uz nema... plus , nie je slast citat tie priciny, preco sa baby nechce otocit a lekari to spajaju aj s vyvojovymi chybami... no dufame, ze bude vsetko ok 🙂

usmievava31
21. mar 2014

ja som mala tento problem pri prvom synovi,on bol hlavickou hore este dva dni pred porodom a lekar mi povedal aby som si sprchu s teplou vodou kruzila v smere hodinovych ruciciek a on sa otoci.A den porodu bol otoceny hlavickou dole.aj teraz pri dalsom som sa sprchovala v teplej vode a kruzila som sprchou po brusku a maly je uz dole hlavickou a som v 31tt.Takze to asi tiez funguje.

orchidea123
21. mar 2014

Deticky nie a nie sa otocit vrtela sa v mojom brusku a myslis si ze sa otocila? Ale kdeze. Ked mi odisla zatka naklusala som do Martina a tam som si pekne porodila sekciou cisarskym rezom takze sa netrap babulka ked bude chciet sa otoci a ak nie nebudes ani prva ani posledna ja mam tri cisarske a vsetky tri deti boli priecne ritkou a jedno bolo dole nohami ale dvaja su uz dospely vela stastia

ynett
21. mar 2014

Moje bábo je tiež KP, avšak mám placentu vpredu tak sa bojím, že má krátku pupočnú šnúru takže nebudem skúšať žiadne babské recepty. Asi má dôvod prečo sa neotočil. Ešte ide aj o chlapca, takže rátam s cisárskym zatiaľ. Uvidíme čo povie lekár na najbližšej poradni čo mám o týžden. Bruško mám malé a už teraz ma dosť tlačí tak si neviem predstaviť že by sa ešte mohol otočiť.

titulienka
21. mar 2014

Ja som bola v 36.tt ked mi lekar povedal ze maly je kp. Usmial sa a povedal ze mam skusit babsky tah,chodit po 4roch 😀 Neviem ci nahoda alebo fakt ale o tyzden nato som rodila a normalne hlavickou dole 😉 aj ked je pravda ,ze bol 2x omotany pup.snurou ☹

evulag
7. apr 2014

Ahojte tehulky, tak toto je aj moja aktualna tema a zabavame sa 🙂 ale tiez ratam aj s cisarskym...
v 31tt bol uz otoceny, v 35tt si zase sadol a v 36tt sa zase otocil 🙂. Teraz som v 39 tt a uvidime v den porodu ako bude drobec otoceny, ci nerobil zase kotrmelce 😀

lenkaelu
29. jún 2015

ja som mala prvý pôrod 2011 v 36+4 tt stále zadočkom,sekciou, s tým ze už asi v 34 som bola týždeň v nemocnici otvorená,jeden lekár mi poradil spať na pravej strane ale nepomohlo... 2015 mám druhý pôrod (za mesiac) tiež nie je bábo otočené, mám trochu väčšie obavy ako pri prvom snáď len aby som vydržala aspoň ešte 2 týždne, švagriná mi poradila aby som si robila alchemilkový čaj, ale tu sa skôr obávam krvácania ako radosti z otočenia

katyt
29. jún 2015

Niekedy sa môže otočiť aj v posledných týždňoch, alebo úplne tesne pred pôrodom vplyvom kontrakcií, ale podľa mňa to býva menej pravdepodobné. Ja som mala tiež prvého syna celý čas KP a tak aj ostal do pôrodu. Mala som plánovaný cisársky v ukončenom 39. týždni. Dá sa rodiť aj normálne KP, ale tuším len ak je odhadovaná hmotnosť dieťaťa do 3500 g, ak je už nad, tak je to indikácia na sekciu. Asi by som normálne pri KP rodiť nechcela, je to trošku riziko, ale jasné, že sa robia aj takéto pôrody. Ja som bola tiež KP a mama ma rodila normálne, ale vraj to bol ťažký pôrod. 🙂

ria168
8. jún 2019

@usmievava31 no toto skúsim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre