Tvrdnutia brucha verzus pučenie bábätka

datelinka31
24. feb 2021

Som ešte len v 17tt, ale už niekoľko dní sa mi stáva, že sa bábätko ako keby vypučí a mám takú tvrdú hrčuuplne nízko, presne v mieste kde mam jazvu po cisárskom, prípadne tesne nad.. trvá to niekoľko sekúnd, ale rozmýšľam, či by to nemohlo byť aj tvrdnutie brucha? Nikdy som tieto dve veci nevedela rozlíšiť, a to už som tretíkrát tehotná..

cookie29
24. feb 2021

A uz citis pohyby? na tvrdnutie bruska je este zavcasu nie? Mne minule vysvetlovala midwife, ze ked tvrdne brusko, tak je cele ako beton, nielen lokalne... a podla toho co popisujes, tak to tvrdnutie bruska nebude ale urcite by som sa na to opytala na najblizsej poradni

datelinka31
autor
24. feb 2021

@cookie29 veď to, že som sa na to zabudla opýtať. Tiež si myslím, že je to skoro. Ale zase bábätko je tiež ešte malinké na to, aby som to takto intenzívne cítila, neviem..

1aduliatko1
24. feb 2021

mne tvrdlo brucho už od 5-teho mesiaca, každý deň..dr.mi dal na to magnézium, no nemala som pocit, že by pomáhalo. stále som sa bála, že porodím skoro, no ešte som aj prenášala.

datelinka31
autor
24. feb 2021

@1aduliatko1 a ako si to prosím pociťovala? Miestne, alebo celé brucho, v ktorej časti?

dollyzv
24. feb 2021

Keď tvrdné brucho,tak stvrdne celé,keď je len tvrdý hrbol tak to je bábo ;)

1aduliatko1
24. feb 2021

@datelinka31 celé brucho mi stvrdlo ako kamen, akoby taký krč, po chvílke sa zase uvolnilo....keď sa bábätko pučilo, to už bolo väčšie, že mi pritlačilo nožičkou, ručičkou alebo čímkoľvek, to mi spravilo takú hrču.

datelinka31
autor
24. feb 2021

@dollyzv tak to ma trochu ukludnilo. Toto babo je fakt akčné. Len nechápem prečo je tak nizucko

usla35
24. feb 2021

ked tvrdne brusko tak je to ine, je naozaj ako tvrde. Myslim ze len drobec sa potrebuje trosku ukazat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre