Váha dieťatka v 35. týždni

dompod
2. feb 2015

Baby som v 35tt drobec ma 3001g anoooo ono to je pekne ze rastie ale mozno aj vela. Dost mamiciek mi jovori ze bude velky a ze mam co robit. Bojim sa aky bude porod ako to zvladnem ak bude taky velky ☹(( dost ma tm strasia :( ako to ptebiehalo u vas??

katy1979
2. feb 2015

vaha je len informativna. kludne moze mat 2,5 kg ale aj 3,5. podla utz sa to neda presne zmerat su to len odhady. Baby tu rodia 4-4,5 kg deti a mnohe bez nastrihu. Ziadny strach urcite to zvladnes

katarina1984
2. feb 2015

Pozri ,mne v 40+3,rano pred porodom utz ukazal vahu 3450g a na svet prislo 2830g dievcatko

ukulela
2. feb 2015

@dompod mne namerali 3 kg pred nastupom na MD - teda 6 tyzdnov pred porodom. tiez som sa vystrasila, ale cosom mala robit? prestat jest? ,,, tyzden pred porodom zas len 3250 a narodil sa 3750 ... takze tie vahy ber v velkou rezervou - je to plus minus 200 az 300 g. (ono to myslim na tych snimkoch je aj napisne ,,,)
a neboj, niektora sa natrapi s 2 apol kilovym babom a ina vylupne stvorkilove na tri zatlacenia 🙂 nech ta nestrasia, kukam ze si mlada, zvladnes urcite lepsie, ako ja 36 rocna prve babo 🙂

pribinak
2. feb 2015

Prenášala som, babo sa narodilo na 11 den po termíne, doktori mi robili sono každý den, kedže som nesúhlasila s vyvolaním pôrodu, ich "merania" 4kg a realita 3300g
Ono zavisí aj akú máš panvu, jej šírka, ak budes velmi úzka a bábätko priveľké, navrhnú ti sekciu

dompod
autor
2. feb 2015

Clovek by neveril kolko tu dostane od vas energie a podpory 🙂

123zuzana
2. feb 2015

ahoj myslim ze by si sa nemala stresovat urcite to zvladnes ako kazda z nas... ja mam dve krasne deticky dcerka mala 3630g 51cm a syncek 4720g 54cm a som tu.. obidve deticky som rodila na normalne ale s vyvolavackou.. treba mysliet pozytivne a sustredit sa na babatko urcite pomoze aj pristup porodnika a ostatneho personalu.. prajem vela stastia a nadhernych chvil s babatkom.. 🙂

eeffka
2. feb 2015

@dompod keď mám byť sprosta tak vôbec nezáleží na tom koľko váži ale akú má veľkú hlavu.ktora rodila,ta mi rozumie 😎

charlie1980
2. feb 2015

Ako Baby pisu, je to informativne...koniec koncov...porod zavisi od priemeru hlavicky a nie od vahy a nakolko sa otvoris. Mozes mat aj 2.5 kg dieta, ked sa nebudes otvarat. A naopak, mozes mat 4kg dieta, ked bude postupovat, par dkg rozdiel neucitis. No a ktohovie, ci nebudes nakoniec cisarskym...takze klud, nechaj tomu volny priebeh. Lekari vedia, ako na to...

duun
2. feb 2015

Hlavne nepocuvaj vsetky tie "dobre" rady. Niektore mamicky akoby si chceli pomastit ego "co som JA dokazala", "Co ty? Co Ja! a to tvoje dieta, to bude hroza to porodit!" a desia ostatne, zbytocne. Kasli na ne. Ja som napr. nekojila, proste sa nedalo, nech som robila, co som robila. Neskutocne som bola nestastna, ked mi kazda "dobra" dusa pridala.. to si mala skusat, to aj tri-styri tyzdne.. A co? maly mal cakat hladny? Uplne zbytocne som bola nestastna (a asi aj ten stres mi nepridal).

jajamalka
3. feb 2015

ak ťa to uteší, mám 5 dní do pôrodu a odhadovaná hmotnosť podľa UZV 4kg. Tak sa necháme prekvapiť 😀

cuculik1
3. feb 2015

u mna naopak. tesne pred porodom odhadovali 2700 a narodil sa 3440 🙂

ja17ay
3. feb 2015

Mne pri prvom stale vraveli, ze bude velky, odhadova hmotnost v 38tt bola 3800 a narodil sa mi v 41tt, mal 3200g .... takze sa na to nespolieham ani teraz 😀

timi1012
6. feb 2015

Myslím si že spoliehať sa na to že jedna mamička povie: "bože ty porodíš teda valibuka" áno možno, ale je to len informatívna váha, naša mala v 29tt 1654g..... teraz som v 36tt a nemám šajnu koľko váži, ale zbytočne sa stresovať a báť? aj tak to bude bolieť,a aj tak to prežijem, hlavne nech je zdravá. No stress.

zsemberulka
2. júl 2015

jej, tiež ste ma upokojili, bo ja skoro 36, (presne 35+3tt) a že váži 3450g a že bude obrovské dieťa, už posielajú na monitoring a na rizikovú poradňu, tak som sa naplašila. Ja nie som nejaký slíž, skor naopak. ale ďakujem 🙂 ako tu čítam, všetky tie merania možu byť skreslené.

rainee
2. júl 2015

mne pri prvej povedali ze bude mat cca 3kg, pri porode mala 3900g, riadne som sa vytrapila. druhe ma v 36tt 3100g vraj, takze ma caka asi to iste...

sandey
2. júl 2015

ja som rodila v 35 tyzdni, povedali mi, ze ma 2900 a mal 2380

sense
2. júl 2015

v 29.tt 1640g a narodila sa v 38tt s vahou 2700

monicka9
19. sep 2015

Mne namerali v 33tt 1900g, v 34tt až 2900g a v 35tt okolo 2600gramov😆😆😆

luluncek
17. júl 2019

@katy1979 áno moja dcérka mala 4380 bez nastrihu))teraz som v 35 týždni a maly MA 3600 ...Ale zvladli sme ,aj zvládneme. Veď sme ženy nie😁😁😁😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre