Železo pre tehotné a jeho vedľajšie účinky

moly09
25. júl 2021

Ahojte začala som brať železo a žiaľ ma začalo preháňať a zmenila sa mi stolica na čiernu fakt som sa zľakla 😞😞😞😢
Teraz mi nechutí jesť ani nič a trochu ma bolí žalúdok 😢 stretli ste sa stým niektorá?

july0
25. júl 2021

to železo robí že farbí stolicu. Ja ho užívam tiež len nepreháňa ma ani nebolí žalúdok užíva sa s jedlom neviem ako ho užívaš :D

moly09
autor
25. júl 2021

@july0 s jedlom dňa krát denne

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
25. júl 2021

@moly09 to je normálne, že bude čierne.Zaludok niekedy bolí zo železa, ak si nezvyknem vymen za iné.Este Ta môže zapekat

lenuska9999
25. júl 2021

@moly09 ja som užívala Surbifer Durules a nemala som bolesti žalúdka, ani nechuť k jedlu. A stolica je čierna to je normálne pri užívaní železa

sisabe
25. júl 2021

Tiež ho užívam viac ako mesiac a mám tiež tmavu stolicu no preháňa ma občas. Tak už ten mesiac to vydrzim .

tehotna40
25. júl 2021

@moly09 tiež ma z tohto preháňalo potom mi predpísala také nejaké obyč. Určite to spomeň dr

kristina1001
25. júl 2021

@moly09 ja som užívala tardiferon a nemala som problémi žiadne

tehotna40
25. júl 2021

@kristina1001 ano ano to je ono, nevedelo mi prísť na rozum názov, tak aj mne vymenila toto za ten tardiferon a uz som nemala problémy žiadne.

kaia
25. júl 2021

@moly09, zelezo byva na zaludok tazke, odporuca sa po jedle. Pokial Ti toto robi problem, povedz to Dr. nech Ti ho vymeni.
Ja som brala Sorbifer Durules, z inych liekov sa mi zelezo nevstrebavalo 😉

ivangeline
25. júl 2021

Zelezo upchava,nie naopak. A toto beriem a som ok. ;)

july0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
2helka20
25. júl 2021

Mala som maltofer pri prvých dvoch,pri treťom mi nesadol a lekár mi predpísal tardiferon a ten už bol v pohode 🙂
A čierna stolica je úplne normálna pri užívaní železa 🙂

katpox
25. júl 2021

@moly09 no ja som z toho mala riadnu zapchu, volala som gynekológovi a predpisal miesto toho nieco ine, uz si nepamatam nazov, ale nemala som viac problemy.

izabela181
25. júl 2021

@moly09 ja som brala tiež maltofer, stolica bola čierna to píšu aj v pribalovom letáku ale ja som brala iba 1 tabletu denne a doktorka ma upozornila aby som si ju dala max do 15:00 a po jedle 🤷🏻‍♀️ Neviem ja som nemala žiadne nežiadúce účinky

moly09
autor
25. júl 2021

Ďakujem za odpovede 😊...fakt som sa zľakla .. zajtra zavolám gynekológovi a poviem mu to

dankabetka
25. júl 2021

Za mna odporucam tiez narosan cucoriedkovy, ako uz bolo spomenute vyssie. Ja som mala zelezo vzdy slabe a pocas druheho tehu som sa dostala k tomuto a vysledky som mala uzastne a po druhom porode mi ani nepodavali zelezo v porodnici, ze ho mam v poriadku, zatial co pri prvom som ho musela jest a teda mna zapekalo neskutocne z tabletiek. Tolko za mna 😉, pekny vecer.

basska_b
25. júl 2021

Tento doplnok je strašný, tiež čierno zelená stolica a zapekalo ma z toho, ani som to nedobrala. Lepší je sirup Floradix. Absolútne žiadne vedľajšie účinky a super výsledky, ešte aj ja, čo som mala celý život na testoch nízke železo 😀

evuska135
25. júl 2021

Ja som nemohla ziadne to zelezo na predpis, mala som hrozne bolesti zaludka po par tyzdnoch. Ale odporucam volnopredajne globifer forte, je to topka.

selu11
25. júl 2021

@arabellka1
@dankabetka Ahojte, chcela by som sa spýtať, kde ste kúpili tento sirup? Dá sa aj v kamennej predajni? A od kedy ste ho začali brať v tehotenstve?

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
selu11
25. júl 2021

@arabellka1 Ďakujem

euka210
25. júl 2021

@moly09 no zafarbuje do cierna, ja som z neho mala stale zapchu, ale gyn.mi toto nedavala, stale som brala Aktiferin pocas tehu a teraz Sorbifer durules.

kkovacovak
25. júl 2021

@moly09 kúp si globifer forte. Mne ho tu baby poradili. Mávala som na začiatku tehotenstva strašne zápchy a preto som sa železa bála. Z tohoto nie sú ale žiadne problémy. Čierna stolica nie je nič nezvyčajné. Ale preháňať ťa zo železa určite nepreháňa. Neberieš magnézium? Lebo z toho dosť preháňa ak ho berieš veľa, zo železa zapeka

oblecenie99
26. júl 2021

Ja som mala opačný problém so železom v tehotenstve 😶 Ku koncu to už bolo tak zufale, že keď som dostala pred pôrodom klystir, tak prísaham nebolo šťastnejšieho človeka ako ja, konečne som sa cítila "ľahšie" 😅🤫

diewcatqoo
26. júl 2021

Brala som v tehotenstve niekolko druhov zeleza a z kazdeho ma zapekalo. Ked sa ma pred porodom spytali, ci chcem klystir, bez vahania som suhlasila. Konecne som sa po dlhom dlhom case poriadne vytoto :D

moly09
autor
26. júl 2021

@kkovacovak ahoj neberiem magnézium ...teraz som si kúpila iba vitamíny nové

queen16
26. júl 2021

Ja mam predpisany Sorbifer 🙂 lepsie sa mi z neho chodi na wc, a mam väčšiu chuť do jedla 👍🙂

kkovacovak
26. júl 2021

@moly09 mne nejako nejde dokopy to preháňanie v súvislosti so železom. Lebo to má práve opačný efekt. Nemôže ťa preháňať z niečoho iného? Skus teda zmeniť druh podľa toho čo ti tu kto radí a uvidíš. Je možné že zle znášaš nejakú zložku lieku

dankabetka
27. júl 2021

@selu11 v lekarni ho nekupis bohuzial, ja som kontaktovala jednu pani co robi s Justom, ale poslala mi ho naozaj rychlo, a brala som od cca 3 mesiaca ak si spravne pamatam, balenie je sice dost drahe, ale mne sa oplatilo velmi a hlavne vobec ma nezapekalo od neho. Teraz ho kupujem cez zimu deckam na imunitu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre