Ako prebieha adopcia staršieho dieťaťa?

martina1308
25. mar 2021

Ahojte dievčatá, chcela by som Vás poprosiť o realne skúsenosti s adopciou starsieho dieťaťa. Sme momentálne vo faze podania žiadosti, vybavovaciek a podobne ale rozhodli sme sa kvôli roznym okolnostiam adoptovať si staršie dietatko tak 3-4 rocne. Neviete mi poradiť ako v praxi takato adopcia potom prebieha? Ako dlho to trvá, ci je potom aj nejaky sud, kolko sa chodí za dietatom na ,, spoznávanie,, kym nam ho daju domov alebo je to individuálne? Len chcem vedieť na co sa treba pripraviť 😉

darci17
9. máj 2021

@skeblicka77 ďakujem za odpoved, veď všetko ukáže čas.

martina1308
autor
13. mar 2022

Ahojte dievčata, musim sa s Vami podeliť o radostnú novinku. Budúci týždeň uz do nasej rodinky pribudne nový člen rodiny 😍 ideme si osvojit zatiaľ do pestúnskej starostlivosti romskeho 1,5rocneho chlapceka. Volá sa Zolko. Ak si pamätáte boli sme presvedčení ze romske dieta nechceme, preto to pisem. Az sa hanbim za tento postoj pretoze za ten rok sa vela veci aj v nasom mysleni zmenilo, nie je to o tom kto dieťa porodí ale akeho cloveka z neho vychovame. Nejake gény a neviem co my porazime laskou 😉🥰😊Stretavame sa uz teraz s roznymi nazormi mne je z toho vzdy do placu aj ked to nekomentujem ale kto to nepochopi uz do nasho zivota nepatrí 😉 Príprava na adopciu nam trvala asi pol roka, vsetko sa predlzilo kvoli korone, stretnutia boli obmedzené. V októbri nas zaradili do zoznamu žiadateľov a pred2 týždňami teda zaciatkom marca nam volala pani z úradu ci by sme si nechceli prist pozriet spis jedneho chlapceka. A baby on je úplne úžasný. Dokonca sa smejeme ze sa podobá aj na mojho muza 😃 Viem ze nas caka nesmierne náročná cesta, vsetko sa to veľmi rychlo odohrava ale nema zmysel to nejako natahovat a oddialovat tak celkom stres vsetko za 2tyzdne pripravit ale uz nam chybaju len detaily vsetko sa da ked nieco chceme a ideme za tym 😉 mame este 7rocneho syna ten o adopcii sice vedel od začiatku ale behom 2tyzdnov sa zrazu z jedinacika stal velky brat tak dufam ze to zvladneme a cim skor budeme šťastná a kompletná rodinka 😊 Ďakujem Vam veľmi pekne za podporu a pomoc v začiatkoch nasej cesty a drzte palce 😘🙏

17alexis
13. mar 2022

@martina1308 tisnu sa mi slzy do oci. ❤❤❤ Ste skveli s muzom.

ivka_makovica
13. mar 2022

@martina1308 super sprava. Gratulujem 🙂 Mozem sa spytat,ake ste mali poziadavky? My sme chceli dat adopciu a aj pestunsku s moznostou osvojenia,no nedalo sa. Tak sa teraz bojim,ci nebudeme zbytocne dlho cakat kvoli tomu

martina1308
autor
13. mar 2022

@ivka_makovica dakujem 😊 my sme si do poziadaviek uviedli vek:3-6rokov, na pohlavi nezalezi, a uviedli sme pestunstvo s perspektivou adopcie. Tiez sme nad tym dlho vahali ale do tej spravy dala psychologicka co si poviete teda rozpisala ze mame zaujem o adopciu, aby dieta ostalo potom u nás ale aj pestunstvo s perspektivou adopcie. Aj v tomto pripade je to vsak riziko, rodinne zazemie u bio rodiny je sice nulove ale ktovie co si bio matka zmysli. Adopciu momentálne riesit nemozeme ale ideme do toho aj keď by sa to mohlo skomplikovať. Ak by sme cuvli chlapcek by skoncil asi v detskom domove, ktovie kedy by nam dalsie dieta ponukli a ktovie ako to cele dopadne. My mu vieme ponuknut lasku, domov a vychovu kym sa bude dat, vsetci by sme si zelali aby to bolo na stálo ale ideme do toho tak viac citovo, rozhodnutie to urcite nebolo ľahké ale my nejako nic v zivote nemame lahke tak to zvladneme 🙂 po pravde ak by sa matka o neho zaujimala alebo nieco asi by sme do toho nesli ale toto je zrovna pripad kedy ho v zivote nevidela je od narodenia v profi rodine. Tak uvidime po roku ju pustia z vazenia, drzime si palce aby si aj ona uvedomila co je pre nu aj maleho najlepšie.

luccija
25. mar 2022

@martina1308 držím palce krásne sa Vám zmení zivot

ivka_makovica
26. máj 2022

@martina1308
Ako sa vam vodi s drobcom? Zvykli ste si? Biomatka vas nekontaktuje? Vela otazok,ale som zvedava,ako to zatial vsetko vnimate s odstupom casu 🙂

martina1308
autor
4. jún 2022

@ivka_makovica dobrý deň prajem, az teraz som nadla spravu. samozrejme je toho veľa,nebudem vsetko ani rozpisovať, začiatky boli sice ťažké, hlavne prve tyzdne ale chlapček je u nás 3mesiace a my rozhodne nic nelutujeme 😉 Sme neskutočne šťastný ze ho mame, je to nase slniečko, nasa mala cokoladka. Starsi syn si uz tiez zvykol a mam pocit ako keby bol u nas odjakživa. Veľmi ho lubime a on dava najavo ako lubi nas ja mam pocit ze nam bol sudeny 😊 zatiaľ vsetky pravne veci este len riesime, trva to neskutočne ale hlavne ze je s nami. Biomatka je vo vazeni on ju nikdy nevidel, napisala mu list ale odpisala este pani z detského domova neriesila som to. Uvidime co bude za 2roky ked ju pustia ale podmienky u nej boli uz predtým zle tak ja dufam ze bude suhlasit s adopciou. Zatiaľ sa snazim to neriesit a zit v prítomnosti a uzivat si kazdy okamih 😉

1angelika
19. mar 2024

@martina1308 ahoj našla som túto diskusiu, napísala by si mi čo máte nové, ako sa darí chlapčekovi u vás a ako to je aj po právnej stránke? stále je v pestúnskej starostlivosti? Ďakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre