V ktorom týždni ste boli na predpôrodnej príprave?

adabi
15. jún 2015

Ahojte zienky, velmi by som chcela ako prvorodicka absolvovat kurz predporodnej pripravy, ale dnes som zostala doma na PN az do materskej a vychadzky mam max do 16.00. Chcela som spytat, ktore ste boli, v kolkatom tyzdni ste to absolvovali? Myslite ze ked mi ukoncia PN a nastupim na matersku, mozem to este absolvovat? Nie je to uz neskoro?
Dakujem.

maria117
15. jún 2015

@adabi ahoj, no ja som chodila extremne skoro - od 16tt. Mozes i neskor,len tam uz je riziko,ze nedokoncis,kedze mozes hocikedy porodit...skus pozriet,ci nie su niekde v case,kt by ti vyhovoval a tiez hladat potom nejaky kratsi kurz,su i take,ze iba 5 stretnuti, ja som mala 10stret...tiez kurz nemusi zacinat presne tvojim nastupom na md,tak pozistuj skor,pripadne ak by sa dalo ist najskor na koniec jedneho kurzu a potom zaciatok ineho.....odporucam na MD nastupit uz 8tt pred terminom,no na druhej strate to ma i nevyhody...pripadne sa nakontaktuj na nejaku porodnu asistentku,kt robi kurzy a pozistuj u nej,co by ti odporucila, aku literaturu,cvicenia,ci by si mohka prist pozriet do porodnice a hlavne sa zameraj na dojcenie, pozri stranku mamila.sk

bonaqa2013
15. jún 2015

mám 4 deti, ale nikdy som nechodila na cvičenia. nie je to povinné....

pianina
15. jún 2015

Ja som bola v 32tt ani som ho nedokoncila.Lebo v 34tt sa mi zacal skracovat krcok 🙂 a uz som potom radsej nesla

evittam
15. jún 2015

@adabi Ahoj ja som chodila do pôrodnice v ZA pri oboch tehotenstvách. Chodila som tak cca okolo 30.tt - im tam kludne zavolaj a opýtaj sa. Býva to nejak od 12.30 - max.2 hodky. Bola som maximálne spokojná. A určite mi to pomohlo hlavne ako prvorodičke - naučila som sa správne dýchať počas kontrakcii a aj počas pôrodu a pekne nám pôrodná asistentka vysvetlila ako všetko prebieha, tak som bola aj kludnejšia a hlavne informovanejšia. Držím pršteky. 😉

bonaqa2013
15. jún 2015

@evittam tak to je pravda, pri prvom pôrode ma prekvapili bolesti - ich intenzita, prestala som spolupracovať s lekárom a len som mlela, že chcem už zomrieť. mali roboty ....Takže ak stihneš kurz, tak choď, budeš vedieť čo a ako....

stepanka274
15. jún 2015

Urcite je to lepsie absolvovat, ja mam tiez 4 deti a nestihla som ani raz, aj tak som mala 1.porod cisarsky, ziadne velke bolesti, druhe az stvrte babo uz isli ako po masle 😉

kaya7
15. jún 2015

moja skusenost je, ze lepsie az pri konci, mozno od 30.tyzdna. aspon uz pomaly mozes zacat praktizovat veci, ktore sa tam dozvies a budes ich chciet praktizovat, a zaroven ta priprava, aspon u mna, bola s bliziacim sa porodom dobra na psychiku. aspon som nestresovala ale takto sa na to finale chystala.

h2
16. jún 2015

Ahoj, ja som chodila od 20 tt až do konca tehotenstva, boli to kurzy spojené aj s cvičením, našla som si to už na začiatku tehotenstva, ale pani pôrodná asistentka, ktorá to viedla, mi sama povedala, že skôr ako v 20 týždni to netreba. Naučila som sa tam veľa vecí, o ktorých som dúfala, že mi uľahčia pôrod, bohužiaľ, rodila som akútnym cisárskym. Ale aj tak to bolo dobré, vedela som, čo si zobrať do pôrodnice, čo sa bude kedy diať... veľa nás naučila aj o dojčení, bohužiaľ, to mi bolo tiež na prd. ☹ ☹ ☹

tova
16. jún 2015

nebola som na ziadnej priprave nechcela som, ani nelutujem nemyslim, ze by bola potrebna. porod moze prebiehat vseliako, zakladne veci o cisarskom, klasickom atd. porode clovek najde na nete a ked uz si v porodnici, tak vsetko diriguju sestricky a dr. Zbytocne vopred stresovat, rozmyslat a planovat potom sa idealy rozplynu ked porod nepojde podla planu.

evittam
16. jún 2015

@tova Hádať sa nebudem a ani nechcem. Ale mne to stresujúce vôbec neprišlo, práveže som bola úplne kľudná a vyrovnaná aj vďaka tomu, čo som sa dozvedela na tej predpôrodnej príprave a tiež som aspoň "vypadla" medzi budúce mamičky a bolo to fajn aj po psychickej aj fyzickej stránke. A žiadne ideály sa mi vôbec nerozpadli, nakoľko na fakt dobrej predpôrodnej príprave ťa majú pripraviť na všetko nielen na ukážkový a bezproblémový pôrod. Ale ako kto chce.... 😉 🙂

luciaros
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre