Ako riešiť ochranu?

30. okt 2021

Ahojte, mam nového priateľa a chceli by sme začať sexuálne žiť. Problém nastáva v tom, že priateľ kondómy nechce a chce aby som brala antikoncepciu, ktorú ja už brať nechcem. Vravela som mu, že buď si da zo začiatku kondóm a neskôr by sa tá ochrana poriešila inak ale on stále trvá na svojom. Milujem ho ale toto je mi veľmi nepríjemne. Ako by ste to riešili vy?

suge
30. okt 2021

Rozchodom.

barborachors
30. okt 2021

Posli ho na vyter, ci náhodou nema nieco z minulých vztahov, ze si teda chces byt ista. Potom sa mozno chalanko spamata a ten kondóm si nasadi.

dollyzv
30. okt 2021

Je aj nehormonalne teliesko,poprípadne nejaký gél /či tableta? Neviem ktorá sa dáva tesne pred stykom..už som počula aj o ženských kondomoch ktoré si žena vloží do pošvy 🤷 ten vyzerá konkrétne takto

bluka2
30. okt 2021

Nájdi si ohľaduplnejsieho

bluka2
30. okt 2021

Alebo vazektomia...

haley7897
30. okt 2021

okrem std testov na všetky možné aj nemožné pohlavné choroby keďže niesi prvá s ktorou chce sex bez kondómu bez ktorých by som sa nehla ani o krok ďalej je viacero možností. Napríklad vasektomia. Príliš? 🤷🏻‍♀️

sissy27
30. okt 2021

Jaj tak on sa odmieta “obmedzovať” kondómom, ale ty si máš kvôli nemu ničiť pečeň, hej? 😂 asi by ste si mali nájsť nových partnerov, takých, s ktorými ste v zásadných veciach rovnako nastavení.

tncka
30. okt 2021

On necuvne,preco by si mala ty?

autor
30. okt 2021

@haley7897 povedal že určite chce mať raz deti čiže vasektomia nehrozí

mabenn
30. okt 2021

Aj povedal ze preco nechce kondom?

haley7897
30. okt 2021

Fajn, tak ak ich chce mať raz s tebou tak nech navlecie kondóm. Ak má byť len dočasný fuc*boy, tak na to si vies nájsť kohokoľvek ďalšieho, zástupy s kondómom vo vrecku čakajú na nezáväzný vzťah.
Už teraz je ochotný a dokonca vyžaduje od teba obetovať tvoje zdravie len pre jeho vlastné pohodlie. Ak nebude ochotný od toho ustúpiť, pre mňa varovné znamenie a prakticky hranica cez ktorú neprejde.

autor
30. okt 2021

@mabenn že vraj mu je nepohodlný

adrbat
30. okt 2021

Ja som tiež nikdy nechcela brať antikoncepciu a vždy sme mali kondóm. A obaja partneri to rešpektovali, nechceli aby som do seba pochvala zbytočne hormóny. Iné by možno bolo, keby ste v dlhšom vzťahu tak prerušovaná suloz ale s tým že nehoda sa môže stať ale ste na to pripravený. Ale keď nechce rešpektovať tvoje rozhodnutie, ja osobne by som mu dala na výber či chce v tom pokračovať alebo nie. Zato že nemá rad ochranu hadam nebudeš do seba pchať svinstvo aby sa on dobre uspokojil.

zmrzlinka2021
30. okt 2021

jemu je kondom "nepohodlny" a ty mas teda brat hormony... taku nehrali!!!

julie19
30. okt 2021

Nového partnera 😅🤷‍♀️... a teraz vážne 🤔 asi nie si prvá pri ktorej odmieta používať kondom, posli ho na testy na pohlavne choroby a možno sa spamätá ... a keď nie tak by si sa mala ty, toto nie je chalan čo za to stojí ak nedokáže prežiť nejaký čas vlastného nepohodlia kvôli tebe ... môj manžel neznáša kondomy ale na začiatku nášho vzťahu ich ochotne používal a takisto po pôrode kým mi nabehol cyklus a nechceli sme riskovať že už ani nenabehne pri ďalšom tehotenstve tak aj vtedy ochotne kondomy používal... nie že panko chce aj sex aj bez kondomu aj bez možnosti tehotenstva a ty mu to máš proste splniť ... 🙄

mabenn
30. okt 2021

Ked nepohodlny tak smola...bohuzial

sara07
30. okt 2021

riešila by som to rozchodom
antikoncepcia ano ale ked budete napr spolu byvat ked nebude sulož raz za čas, snad nebudeš brat antikoncepciu preto že raz dva razy za mesiac bude sulož a bobašek nechce kondom
prepač ale je to sebec , záleží mu vôbec na tebe či len mysli na svoje pohodlie
teraz si sexuálne nesadnete a ty preto ako zase pre zmenu vysadíš ant, lebo sa rozídete, organizmus to zase nie je hore dole dáme si anti

ladyvi
30. okt 2021

Nenechaj sa vydierat. Ja som sa tak nechala, a skoncilo to zle. Nebudem pisat uplne detaily, kopec mileniek, o ktorych som netusila. Nebyvali sme spolu. Ale kondom nechcel, zasadne odmietal. Tak ja som brala antikoncepciu. Poslala som ho na testy na pohl.choroby. Tak mi prisahal, ze bol, a ze je zdravy. Ja mlada, hlupa, naivna. Vymienal popri mne aj kopu dalsich inych zien. Ja bez kondomu by som sla uz iba s muzom, s ktorym zakladam rodinu. Ale mam zlu skusenost, tak preto. Som rada,ze som neskoncila s HIV, ci nejakou inou pohlavnou chorobou, ktovie s kym kazdym sa valal. Popravde mala som ho kopnut do riti este vo chvili, ked tlacil na to, ze s kondomom nie. Ale mlada, zamilovana. Blba.

klip0
30. okt 2021

Jemu je nepohodlný....
Ja som kvôli antikoncepcii mala veľké tráviace ťažkosti, veľmi silné bolesti (potvrdené 3 lekármi že to bolo z toho a nikdy predtým a nikdy potom sa to neopakovalo, len v období uzivania), vznikli mi nové alergie, čo alergologicka dávala tiež do súvislosti s antikoncepciou. Začali mi bolesti hlavy, ktoré som predtým nemavala. Spravila sa mi celulitída (pri rovnakom spôsobe života, do mesiaca od začatia užívania). A ako čerešnička na torte bolo, že po dobrati mi extrémne padali vlasy, až tak že z obrovskej hrivy, čo som celý život nevedela čo s ňou, mi ostalo pár vlasov a mala som plesate miesta.
A toto a mnohé iné máš riskovať, to je úplne okej, lebo jemu chudacikovi je kondóm nepohodlný... No veru nedohodli by sme sa takto...

katkamatka7
30. okt 2021

Patrí k tým chlapom, čo tvrdia, že mať kondóm je ako sprchovať sa v pršiplášti.
Pre ženy existujú spermatoidné gély bez viazaného predpisu v lekárni. Určite, aj tie majú vedľajšie nežiaduce účinky.
Pokiaľ nenájdete zhodu v takejto záležitosti, tak nemá zmysel sa trápiť navzájom a rozlúčiť sa.

ukulela
30. okt 2021

Nepohodlny? A tebe ma byt pohodlna tromboza? Alebo +5kilo z hormonov? Dajmu precitat nejaky pribalovy letak.

autor
30. okt 2021

@klip0 tiež som mala pri antikoncepcii veľa problémov a musela som ju vysadiť čiže brať znova ju určite nehodlam

autor
30. okt 2021

Ďakujem za rady dievčatá 🙂 porozprávam sa s ním o tom a pokiaľ bude stále trvať na svojom tak sa budeme musieť rozísť

haley7897
30. okt 2021

Držím palce. Ber to ako skúšku toho nakoľko seriózne to s tebou myslí... Ak to nemá byť vyvážený vzťah, je vždy lepšie prísť na to za začiatku

michaela789
30. okt 2021

Tak to je iný majster cvička 🤣 on vie, ako funguje hormonálna antikoncepcia? Že to nie sú lentilky? A že môže ovplyvniť telo ženy v neskutočne veľa spôsoboch? Nedonútil by ma ani keby neviem čo. Isto je menší risk preňho natiahnuť si gumu a zároveň je to bezpečnejšie, keďže na základe tohto jeho názoru predpokladám, že nie si prvá s ktorou si to užíval naostro z jeho strany.
Ja byť tebou neustupim. Nevravím, že sa máš rovno rozísť, možno je len fakt neinformovaný. Ale ak aj potom bude trvať na svojom tak čau párky, nech sa darí a dovidenia.

nevenka
30. okt 2021

@ladyvi takto podobne dopadla moja sestra, teda az na to, ze ine pocas ich vztahu nemal, ale presviedcal ju, ake je to dnes uz na pokrocilej urovni a nic sa nestane. Ziadna zena v nasej rodine nemala taketo probleny, ako ona teraz. Ma obrovsky myom, doktor tvrdi, ze to mohlo byt aj vysokohormonalnou HAK stareho typu este, lebo ona chcela, ked uz to berie, taku, co ma antiandrogenne ucinky. Teda vela estrogenu. Nevyznam sa v tom, ale ma teraz obrovsky myom, operovat sa to neda v takej velkosti a vlani potratila kvoli zdeformovanej maternici. Nakoniec sa s debilom namyslenym a egoistickym aj tak rozisla a teraz sa s manzelom trapia. Hrozne nieco. Ja som to brala asi pol roka a nikdy viac...A uz vobec nie kvoli chlapikovi, co mu je kondom nepohodlny...

sissy27
30. okt 2021

Ja som hormonálnu atk brala dlhé roky, bez nejakých vedľajších účinkov, takže v zásade nemám čo negatívne povedať. Ale tu ide ešte o niečo iné a dôležitejšie ako forma ochrany - ide o to, že preňho je viac jeho vlastné pohodlie a jeho budúcnosť ako tvoje zdravie a to veru nie je dobrý základ na vzťah.

mattkapd
30. okt 2021

Existujú aj nehormonalne antikoncepčné čipky.. Dávajú sa pred sexom.. Skus si vygooglit

bombulka1987
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. okt 2021

@bombulka1987 to som mu navrhovala že existuje množstvo variantov ochrany ale stale trva na antikoncepcii, že vraj je najistejšia