Ako sa chrániť, keď chceme sexuálne žiť?

eminaaaa
19. aug 2021

Ahojte. Mám 18 a po pol roku vzťahu chceme s partnerom začať sexuálne žiť. A chcela by som sa vás opýtať, či je kondóm dostatočne dobrá ochrana pred otehotnením. Resp. či sa nejakej z vás stalo, že ste aj napriek takejto ochrane otehotnela.
Ďakujem za pomoc.

taskataska
19. aug 2021

je
sanca tam je, stopercentny je len celibat, ale ak ho pouzijete tak ako sa ma, je minimalna

sarinka2012
19. aug 2021

@eminaaaa ak to nie je nejaký vtip nudiacej sa mládeže tak si fakt želám aby aj moja dcera bola raz takáto uvedomelá 🙂 A k tvojej otázke, 100% ochranu nezaručuje nikto, ale spolahlivosť kondomov sa pohybuje cca okolo 98%, nepoznám nikoho kto by otehotnel s kondomom, ale poznám dve ktoré otehotneli počas brania antikoncepcie ,jedna sa ale priznala, že si zabudla vziať minimalne jednu, možno aj viac tabletiek a dám ruku do ohňa že aj druhá 😉 pripadne mala zaživacie problémy a tabletku hned vylučila a neuvedomila si to. Pridaná hodnota kondomu je, že chrani aj pred niektorými prenosnými chorobami, nie len pred otehotnením.

kisskiss
19. aug 2021

@eminaaaa Nič nie je 100%, ale kondóm je spoľahlivý aj proti otehotneniu aj proti mnohým chorobám. Keď ale máš strach, použite kondom plus pharmatex.

elizabet173
19. aug 2021

@eminaaaa presne to, čo ti radí @kisskiss, som išla napísať aj ja

nistika
19. aug 2021

no ja mam v rodine skusenost, ze otehotneli cez pouzivanie kondomu (vraj ani nepraskol) ale co je na 100? clovek sa nemoze len bat treba nieco aj risknut obcas....mne sa hornmonalna antikoncepcia nepaci osobne ak by som mala poskladat rebricek toho co uprednostnujem, zivot bez sexu by skoncil ako posledny, potom antikoncepcia a potom kondom aj cez to riziko. - by som osobne volila. aj volim.

surama
19. aug 2021

@eminaaaa Pokial ho pouzivas spravne, tak sa nemas coho bat. Je vsak potrebne si pozriet, ako sa spravne nasadzuje, vybrat spravnu velkost a po pouziti ho nafuknut ci nepraskne. Raz sa mi stalo, ze praskol za cele tie roky. Inak za mna urcite radsej kondom ako HAK.

lara8888
19. aug 2021

Kondóm skvelá voľba, ak chceš ešte vyššiu ochranu, odporúčam pharmatex k tomu

nistika
19. aug 2021

este jedno male odporucanie vyhni sa pipinu! raz sme kupili krabicku neviem ci to bola nahoda ale praskol kazdy jeden z nich! pri inych znackach takuto skusenost nemam

nistika
19. aug 2021

pardon pepinu :D

mandarinka555
19. aug 2021

@eminaaaa Ak by si nasadila HAK, tak pozor na atibiotiká. riziko otehotnenia cca 95%.

eminaaaa
autor
19. aug 2021

@mandarinka555 ja neberiem antikoncepciu je to problém ? Bude stačiť len kondóm aby som neotehotnela .

katulik123
19. aug 2021

@eminaaaa Ano, bude stačiť, nikdy nič nebude iste, ale ak máte obavy môžeš po styku napustiť troškou vody ci nepreteka, kedysi som takto skúšala ja.😀

mamanadruhuu
19. aug 2021

Ja ti zo svojej vlastnej skúsenosti neradim užívať antikoncepciu, narobite len neplechu.. Čo sa týka kondómu, nie je to 100% ochrana.. Ale, nemusí sa tvoj partner do neho pre istotu spravit v tebe.

bozenka9532
19. aug 2021

@eminaaaa mám dcéru v tvojom veku a ona má antikoncepciu,ale stále používajú aj kondóm...pre istotu...

mandarinka555
19. aug 2021

@eminaaaa Písala som, že ak by si nasadila....ked nechceš, tak kondóm.

lija22
19. aug 2021

ja byt v tvojom veku pouzivam kondom a sledujem si v apke plodne dni. alebo si dam strelit antikoncepciu pod kozu alebo daco take nenarocne na pravidelne uzivanie

eminaaaa
autor
31. aug 2021

Ďakujem pekne za odpovede 😊

eminaaaa
autor
13. sep 2021

@lija22 áno sledujem si to v appke. 😁

anonym00000
27. dec 2021

@eminaaaa ahoj, osvedčila sa ti ochrana kondomom?

sedmokraska05
Odpoveď bola odstránená
Zobraz