Je kondóm dostatočne dobrá ochrana pred otehotnením?

eminaaaa
4. sep 2021

Ahojte. Po pol roku vzťahu chceme s partnerom začať sexuálne žiť. A chcela by som sa vás opýtať, či je kondóm dostatočne dobrá ochrana pred otehotnením. Resp. či sa nejakej z vás stalo, že ste aj napriek takejto ochrane niektorá otehotnela .
PS : Neberiem antikoncepciu.
Ďakujem.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
4. sep 2021

Áno.

eminaaaa
autor
4. sep 2021

@beata_k ďakujem. Partner kúpil kondómy v Lidli myslíte že sú spoľahlivé ?

ankare
4. sep 2021

Áno. Aj my používame Lidl kondómy. Držím palce!

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eminaaaa
autor
4. sep 2021

@ankare ďakujem 😊

adri266
4. sep 2021

@eminaaaa Ziadna ochrana nie je 100%, ani kondom, ani HAK, takze ak idete na to, chodte do toho s vedomim, ze napriek ochrane mozes otehotniet.

sorciera24
4. sep 2021

@eminaaaa cely zivot fungujeme s muzom len na kondomoch, ak ho spraven pouzijete a nedat si naraz 2, tak je to ok.....nikdy sa nic nestalo, nepretrhlo a pod. ....proste, citaj navod a spravne pouzivaj a je to ok.....a pouzivame prave tie z LIDL - vyhovuju nam

hipuska
4. sep 2021

My tiež celý život kondómy z Lidl. Ale byť tebou si trošku sledujem plodné dni a v čase ovu by som sa zdržala. Do horm. antikoncepcie by som zbytočne nešla..

thoughtfulweirdo
4. sep 2021

Ako už adri vyššie písala, vsetky vieme, ze žiadna ochrana nie je 100% a hoci väčšina pri správnom použití kondómu nikdy neotehotnie, ja sa len na jednu metódu nespolieham, keď som v situácii, že dieťa v žiadnom prípade. Kombinujeme dve a keď som so sexom začínala, s bývalým sme kombinovali dokonca tri, to už som považovala za istotu 😄

eminaaaa
autor
4. sep 2021

@thoughtfulweirdo takže si priateľ môže dať aj tri kondómy ? 😊

janetinka27
4. sep 2021

@eminaaaa ak chces ist do toho zodpovedne a sex si uzivat bez strachu, tak treba ratat s tym, ze ziadna metoda antikoncepcie nema ucinok 100 %. takze ak by prislo k tehotenstvu, bolo by fajn, keby tvoj priatel bol clovek, s ktorym si vies predstavit buducnost a dieta.

anickaaa6aaa
4. sep 2021

@eminaaaa nie 3 kondómy ale 3 metódy. Napr kondom, vyhnes sa plodnym dnom a napr preruosvana suloz...

sunshine_18
4. sep 2021

@eminaaaa ona myslela 3sposobi ochrany nie 3kondomy 😅🙏🏻

eminaaaa
autor
4. sep 2021

@anickaaa6aaa áno veď teraz čítam zle som si to prečítala 😂

thoughtfulweirdo
4. sep 2021

@eminaaaa Ježiš, nie 😂😂 myslela som samozrejme tri rôzne druhy ochrany

lululucy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ankare
4. sep 2021

Neboj, kondóm Ta spoľahlivo ochráni. Som s mužom 17rokov a mame 2 deti. Obe plánovane. Drz sa!

littlebubble
4. sep 2021

Nemusi mu sadnut ako mojmu na sirku a bud to prezije ako prezil nam ked sme spolu zacinali alebo aj praskol 2krat uplne az na konci.Niekolko z nich bolo ok a niekolko nie.
A na nejake z Lidlu by som sa nespoliehala uz vobec.

luciador
4. sep 2021

@lululucy Fúha, až tak? No dofrasa... ☹️

lululucy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivaa_
4. sep 2021

Tiež používame len kondomy, Durex od začiatku. Nikdy nam nepraskol ani nič, akože úprimne ja ani neviem čo musia ľudia robiť keď praskne :D raz som skúšala ( čistý samozrejme :D ) naťahovať akokoľvek a dokonca prežil aj moje nechty nič mu nebolo. Raz nám jeden uchmatol kocúr hryzol ho a bol úplne v pohode keď sme ho skúšali naplniť vodou ( no to by som uz v žiadnom prípadne neriskovala dať na seba :D )

hlubik
4. sep 2021
littlebubble
4. sep 2021

@ivaa_ Durex thin nam rachol 2krat a raz sa zvliekol tak, ze som po nom patrala.
A je tu viac zien na MK ktore presne tento druh oznacili za praskajuci.

slovakboy
4. sep 2021

@eminaaaa neviem asi som malo plodný ale mám už 50 rokov a kondom sme nikdy nepoužívali okrem nejakých experimentov. Spoliehali sme sa na ovuláciu. Vzdy sme to rozoznali podľa mazľavosti hlienu. No ak bol klzký tak to bolo hlavne s vekom ťažké pre mňa vyberať pred výstrekom.. Orgazmus som mal pod kontrolou no robiť to denne tak si privodím nejakú neurózu. Nie je nič krajšie pre oboch ako to cítiť všetko a do úplného konca v sebe. Myslím si že kondom je 100% spoľahlivý ak sa používa správne. Tie percenta neistoty sú tam len preto lebo nijaký výrobca kondómov nezaručí že si niekto nenatiahne kondom na pol žrde alebo mu spľasne slimák a všetko sa to tam skrčí a vytečie von. No ak je stoporený a ma ho zrolovaný až po koreň a tak ho aj vyberie po orgazme tak cez ten latex neprejde ani jedna spermia.

anonym00000
27. dec 2021

@sorciera24 ahoj, tiež zvažujem ako ochranu kondom ale aj prerušenie k tomu. Používali ste kondom aj cez plodné dni?

eminaaaa
autor
27. dec 2021

@anonym00000 áno používali 😊

anonym00000
27. dec 2021

@eminaaaa čiže sa môžem spoľahnúť, ďakujem za odpoveď 🙂

sorciera24
27. dec 2021

@anonym00000 používame kondóm stále už skoro 20 rokov, naplno,plodné aj neplodné dno,proste stále,nikdy sa nič nestalo.....

anonym00000
27. dec 2021

@sorciera24 ďakujem za odpoveď. Styk vyšiel akurát cez plodné dni tak som trošku jak na ihlách