Antikoncepcia Belara

marin4
11. okt 2021

Zdravim, mam 19 rokov a hak belaru berem uz rok a pol. Zacala som kvoli akne a taktiez pravdaze aj aby som mala kontrolu nad svojou plodnostou. Do teraz sa mi plet nijak nezmenila ani nezhorsila ani nezlepšila, stale mam tak 2 tyzdne do mesiaca celkom zle akne. Jedine co sa zmenilo je ze mi asi do tyzdna užívania hak narastli psia tak o 1,5 čísla. Taktiež si sex moc neužívam musim sa priznať, niekedy je mi z toho až psychicky ťažko uplne bezdovodne, ale tuto svoju nechuť a náladovosť nechcem úplne dávať za vinu hak pretože nemam skúsenosti aká som bez nej. Zvažovala som teda vysadenie ale mam neskutočný strach zo všetkých možných následkov ako zhoršenie akne po celom tele, depresia, nadmerne vypadávanie vlasov a zmenšenie pŕs. Ak mate niekto skusenosti respektive nejake riesenie co by ste robili, rada si precitam. Dakujem

derdia
11. okt 2021

@marin4 ahoj ja som brala hak 3 mesiace. Tak ma utlmila ze na sex som ani len nepomyslela.... Brala som kahrleigt, a belaru asi tyzden lebo ta ma tak otupila ze som bola ako mumia bez emocii. Otras. Takze hak uz riesit nebudem. Neberiem ju tri tyzdne a pomalicky sa dostavam spat k svojemu staremu ja😉

derdia
11. okt 2021

@marin4 a urcite by ti bez Hak bolo lepsie. Ale zas popremyslaj nad tym, ci by v tbojej situacii otehotniet nebol velky problem. Musiz zvazit za a proti.

marin4
autor
11. okt 2021

@derdia ahoj dakujem krasne za odpoved. a teda po vysadení zatial nemas problemy s pleťou resp vlasy, váha alebo prsia? čítala som tu od pár žien že mali preto sa bojim.

allie458
11. okt 2021

Ja som vysadila antikoncepciu v aprili, tiez som ju mala kvoli pleti (krasne zabrala) najskor to bolo ok ale asi po 6 mesiacoch sa mi hrozne zhorsila plet, zmastneli vlasy a zacali vypadavat no katastrofa, cyklus tiez raz mam raz nemam. Takze u mna to bolo zle ale kazde telo je ine, poznam kopec zien, ktore vysadili a hned dostali menstruaciu a nemali ziadnu negativnu zmenu. Musis si zvazit pre a proti. Ja som cakala takuto reakciu pretoze ak si mala problem pred HAK tak budes mat pravdepodobne aj po, len som sa tie prve mesiace tesila ako je to ok ale v momente ako sa moje telo naladilo na vlastny rezim tak to islo dolu vodou. Keby nechcem dieta tak uz som naspat na antikoncepcii.

marin4
autor
11. okt 2021

@allie458 dakujem za odpoved! neviem bohužial vobec povedat či ju potrebujem vysadiť pretože som vždy mala psychické problémy ale sex som bez nej nemala takže neviem ake libido mam za normálneho chodu. Najradšej by som to prebrala s nejakou psychologičkou lebo gynekologičku mám takú, že nebude počúvať o mojich náladách.

nonkanonka
11. okt 2021

@marin4 ja som brala belaru asi 3 roky. Neregistrovala som žiadne zmeny po nasadení, pleť som mala pred aj počas užívania ok. Toto asi nechceš počuť ale po vysadení čo som mala s tvárou dva mesiace to bola hrôza. Nikdy som nemala takú strašnú pleť, všetci sa ma pýtali čo sa mi stalo 😄 ale po dvoch mesiacoch to ustúpilo a pleť mám takú ako pred užívaním. Inak som nemala žiadne zmeny ani počas ani po vysadení.

oblecenie99
11. okt 2021

@marin4 To je asi jedno, či belara alebo iná značka.. Ja som ale brala aj tu belaru. Roky som brala HAK (roky rozumej 10 aj viac), jednu prestávku som mala, asi na rok, ale ja osobne som nemala žiadne následky.. Nemala som horšiu pleť, ani vlasy, ani sa mi váha nezmenila, cyklus na ejol ukážkovo. A potom som zase brala, vysadila, keď sme chceli dieťa a hneď sa nám podarilo tesne po vysadení na prvý pokus. To je tak veľmi individuálne u každého, že fakt je zbyzocne asi zisťovať ako bolo u koho.. To ti ani lekár nepovie. Ty musíš zvážiť priority, no a ako to dopadne, závisí naozaj od všeličoho.

derdia
11. okt 2021

@marin4 no vratis sa spat a budes taka ako prirodzene si. Viac neviem k tomu napisat. 😉

margaretka012
19. okt 2021

@marin4 musim sa priznat, necitala som ostatne odpovede, takze ak to tu uz bolo sa ospravedlnujem, ale myslim si, ze bud zvaz vysadenie antikoncepcie, alebo najskor mozno skus zajst za gynekologom a vyskusaj inu hak. mozu to byt len vedlajsie ucinky,o ktorych som bola oboznamena napriklad aj ja, ktore ti pri konkretnej antikoncepcii nastali a pri inej ti mozu uplne zmiznut a vsetko bude v poriadku

kayla_gombosova
8. feb 2022

@derdia zdravím smiem sa spýtať na tú belaru? Nedobrali ste bister? Akurát nad tým uvažujem či doberiem posledný ktorý mám. Či to veľmi nerozhádže cyklus . Dnes som vzala štvrtú tabletku takže som vlastne po menzes len ešte len. Ďakujem

derdia
9. feb 2022

@kayla_gombosova no to bolo strasne... Ppkazila mi vsetko, a ja som si potom musela dat pichnut vyvolavacku na menzes, aby mi prisiel... A ten prisiel asi po 14tich dnoch... Takze rozhadzala vsetko, celu psychiku, aj telo....