Antikoncepcia Dienorette

michaelakadakova
26. mar 2012

Ahojte .. 🙂
chcela som som opýtať že či je normálne keď mi dal gynekológ antikoncepcia povedal mi že už vôbec nemusím dostať meštruáciu ... a ja som ju teraz nedostala a cítim sa taká nafúknutá a sem tam ma tak všeliako pichne v podbrušku môžem byť tehotná ?

didiana333
26. mar 2012

@michaelakadakova ak si ju užívala poctivo,tak niesi tehotná...teraz su na trhu nové druhy antikoncepcie...su tak nízkohormonálne,že môžu aj blokovať menzes...skus si niečo o tom vygoogliť.... 😉

cikyta
26. mar 2012

@michaelakadakova To máš čo za antikoncepciu ??? 😕

michaelakadakova
autor
26. mar 2012

poctivo .. a som sa tak zľakla pretože keď ma to tak sme tam pichne a Nikdy som o tom nepočula tak som sa chcela len uisťiť pretože všetky moje kamarátky majú normálne menštruáciu .. ale aj ta veľmi pekne ďakujem 😉 🙂

michaelakadakova
autor
26. mar 2012

@cikyta ja nevie ja som sa aj toho gynekológa pýtala že mám akože strašne slabú menštruáciu a on mi povedal že to je úplne normálne , že vôbec nemusím ani dostať a tak ja neviem 🤐

kvetinqa
26. mar 2012

@michaelakadakova prepac, ale ked ides uzivat HAK, tak by som si najprv o nej precitala, ved mas pribalovy letak. Su antikoncepcie, ktore menzes neblokuju, tie modernejsie uz ano. Ty vies aku HAK beries, tak si precitaj, ci ma alebo nema blokovat menstruaciu...

michaelakadakova
autor
26. mar 2012

@didiana333 poctivo .. a som sa tak zľakla pretože keď ma to tak sme tam pichne a Nikdy som o tom nepočula tak som sa chcela len uisťiť pretože všetky moje kamarátky majú normálne menštruáciu .. ale aj ta veľmi pekne ďakujem

cikyta
26. mar 2012

@michaelakadakova názov ... 😕

michaelakadakova
autor
26. mar 2012

@cikyta dienorette

kvetinqa
26. mar 2012

@michaelakadakova ta neblokuje menzes, cize menzes by si dostat mala. Ak je slabsi ako pred uzivanim HAK, je to normalne, ale dostavit by sa mal..

Každé balenie Dienorette obsahuje 21 alebo 3 x 21 filmom obalených tabliet. Dni v týždni, kedy sa majú tablety užívať, sú vyznačené na obale.
Pokúste sa užívať tabletu každý deň, vždy v rovnakom čase a zapite ju nejakou tekutinou, ak je to potrebné. Užívajte jednu tabletu denne podľa smeru šípok, až kým nedokončíte balenie. Prestávka,
počas ktorej neužívate tablety, trvá 7 dní. Počas tohto 7-dňového obdobia bez tabliet by sa malo dostaviť krvácanie z vynechania, zvyčajne do 2-3 dní od užitia poslednej tablety.

irriss
26. mar 2012

@michaelakadakova
podivej se na toto, jestli jsi nekde nechybovala..😉
Kdy presne jsi mela posledni pilulku? 😉

Zpôsob použitia
Obalené tablety sa užívajú v označenom poradí každý deň v približne rovnakú dobu. Užívanie obalených tabliet sa zaháji v prvý deň prirodzeného cyklu ženy, t.j. v prvý deň jej menštruačného krvácania (začať možno i na 2.-5. deň, ale počas prvých sedem dní prvého cyklu sa odporúča naviac použiť bariérovú metódu kontracepcie). Tablety sa užívajú nezávisle od jedla a zapíjajú sa tekutinou. Počas 21 po sebe nasledujúcich dní sa užíva 1 tableta denne. Užívanie z nového balenia začína po sedemdňovom intervale bez užívania tabliet. Počas tejto doby zvyčajne dôjde ku krvácaniu z vysadenia, ktoré sa objaví približne za 2-3 dni po užití poslednej obalenej tablety a nemusí skončiť pred zahájením užívania z ďalšieho balenia.

cikyta
26. mar 2012

@michaelakadakova Dokial ich užívaš,menzes nedostaneš,čo je normálne. Ak ich vysadíš na 7 dní,tak do 2-3 dní ti menzes príde. V príbalovom letáku to tiež tak píšu.
Nerozumiem, prečo ti to dr.povedal ☹ Zvláštne.
Ale menzes treba. To, že si nafuknutá je len znamením, že ho treba a myslím, že aj príde. Menzes by sa nemal umelo zastavovať. (Teda pokial ide o liečbu a umelé zastavenie skrz endometriozu atd...)

Dala si si prestavku ?

irriss
26. mar 2012

@cikyta
Myslis, ze by se ptala, "Kde je menses", kdyzby jeste nemela dopapanou mesicni davku??
To by ale odpovidalo i tomu, ze je to velmi mlade devce, ne-li nactileta 😉 ☹

michaelakadakova
autor
26. mar 2012

@cikyta už mám pauzzu asi také 3 dni .. a tak neviem prečo mi to povedal aj ja som zostala s toho taká dosť prekvapená ale tak hádam dostanem 😨 😕 ďakujem 🙂

michaelakadakova
autor
26. mar 2012

@kvetinqa no tak hádam to budem všetko OK .. ďakujem veľmi pekne za vašu ochotu 😉

irriss
26. mar 2012

@michaelakadakova
Nafouknute brisko je vetsinou "telesne hlaseni" o prichodu mensesu 😉
Kolik Ti je?
Je to Tve prvni anti baleni?

kvetinqa
26. mar 2012

@michaelakadakova ja som vzdy dostavala menzes na 4.-5. den po vynechani HAK, takze klud, menzes pride... drzim palce

michaelakadakova
autor
26. mar 2012

@irriss no ja mám 16 .. a je to asi moje 4-té balenie ...

michaelakadakova
autor
26. mar 2012

@kvetinqa ďakujem fakt veľmi si mi pomohla aspoň sa už nebudem tak stresovať 😉 😉

cikyta
26. mar 2012

@irriss Skôr som myslela, že ich užíva bez prestávky-to by vysvetloval chýbajuci menzes a nafuknute brucho.
(Kedysi dávno, ked som bola ešte mlada a sprostá "a ešte som nevedela, že HAK beriem zbytočne k mojej neskoršej diagnoze" 😔 tak ked som chcela, aby som ešte nedostala menzes napr. skrz dovolenku, kupalisko, tak som užila miesto 21 tabliet aj 25 😉 a tým som si ho oddialila o pár dní 😉 )

@michaelakadakova On ti asi povedal, že pokial ich budeš uživať, menzes nedostaneš. To však neznamená, že nemáš mávať a že ho už NIKDY nedostaneš.
Moj názor...

irriss
26. mar 2012

@michaelakadakova
No ja si to myslela, ze jsi "-nactileta" 😉 🙂
To je dobre, ze se ptas...hlavne se nestresuj..on i stres muze zapricinit prodlouzeni "cekaci doby" na menzes..
Pokud jsi vse dodrzela, nemas duvod se strachovat..

Pises, ze je to Tve 4. baleni..jak to bylo u tech predchozich?
Ihned po vysazeni Ti prisel menzes?
Nejsi nastydla?
Nemas zkousky nebo nervy doma-ve skole..kamaradka..pritel?? 😉

michaelakadakova
autor
26. mar 2012

@cikyta on mi povedal že menzes mi vôbec nemusí prísť ... preto som s toho zostala taká že som tomu vôbec nechápala ..

cikyta
26. mar 2012

@michaelakadakova To ano, nieje pravidlo 2-3 dni. Kludne to može byť aj 4-5 . 😉

irriss
26. mar 2012

@cikyta
no ja se taky nad tim pozastavila...i mne napadlo to same..proto mne napadla v zapeti nactileta..ale kdyz holky psaly o anti bez menzesu...stal se ze mne "ignorant v oboru" 😕 😕 😕

cikyta
26. mar 2012

@michaelakadakova 4 balenie a ešte si nemala menzes ? 😕

michaelakadakova
autor
26. mar 2012

@irriss no u tých predtým to bolo také že mi niekedy prišiel hneď ako som vysadila a niekedy ešte keˇosm mala aj tabletky ....
a teraz mám toho dosť v škole ta som dosť v strese ..

michaelakadakova
autor
26. mar 2012

@cikyta mala len taký slabučký a teraz som ešte nedostala.. prvý mesiac

irriss
26. mar 2012

@michaelakadakova
pockej, zkusime to jeste rozebrat:
toto baleni teto znacky je Tve prvni baleni? Nebo je to 4. baleni stejne znacky?

cikyta
26. mar 2012

@irriss Asi tak...tiež som váhala v tom...lebo môže byť, že doba pokročila a už su aj take HAK. Ja som ich brala pred 15 rokmi. 😅

cikyta
26. mar 2012

Myslím, že už je to vyriešené 🙂

irriss
26. mar 2012

@cikyta 😀 😉