Antikoncepcia v boji s hormonálnym akné

katasana
5. jún 2021

Ahojte žienky, gynekologička mi navrhla možnosť brať HAK, aby sa mi vyčistila pleť. Akné mám veľmi bolestivé a občas aj štípe. Zápal nemám. Chodila som s tým aj ku kožnej, povedala mi, že je to hormonálne a žiadna kozmetika, dokonca ani antibiotická masť, mi na to nepomohla. Proste hormóny :D Viacero žien mi povedalo, že HAK im na to pomohla, ale počula som aj prípad, kedy aj po pár rokoch po vysadení mala žena problém otehotnieť, mala dva alebo tri potraty pred tým, kým sa jej podarilo bábo. Mám len 19 rokov a dieťa isto v najbližšej dobe neplánujem, ale určite by som neskôr, najskôr po výske, bábo chcela mať.
Aké máte skúsenosti? Mali ste neskôr nejaké významnejšie problémy s otehotnením alebo niečo podobné? Ďakujem za odpovede ❤️

janai1
5. jún 2021

@katasana problém otehotnieť a donosiť dieťa majú aj ženy ktoré nikdy HAK nebrali

ani_ina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
4444mono4444
1. mar 2022

@katasana ahoj prv skús agnucaston tabletky...mne nič nepomohlo iba toto je to prírodný liek ,vitex jahňací...okrem HAK nič iba tieto tabletky ,po týždni vidieť výsledky ,ani jedna vyrážka ,čo som mala bolo katastrofa mám 30 a problémov od puberty...a daj mi vedieť dúfam že som pomohla