Hormonálne akné - liečba

maria123a
12. júl 2021

Ahojte ,neviete prosím niekto ako si pomôcť s hormonálnom akné? Chodím kozmetické, používam cielenú finančne náročnú kozmetiku (starám sa o pleť) a mám neustále hormonálne akné som vyhadzana ako pubertiacka a sú to obrovské takmer nehojace sa pupaky už som zúfalá ,niekde som sa Dočítala o hormonálnej antikoncepcii s drospirenonom ktorý vraj môže pomôcť na akné a upraviť hormóny..to mi ale gynekológ ani žiadnu inú hak predpísať nemôže kvôli tomu že užívam AD fevarin,už fakt neviem ako si pomôcť

4444mono4444
22. jan 2022

@maria123a presne to isté mám 😢 keď som otehotnela krásna čistá pleť ...Prestala som kojit a zas ,som myslela že sa to úpravy pocas tehu....jedine HAK bohužiaľ mne už nič nepomôže asi mám 30 r.a od 15 r. Akné veľké ,boľavé ....akurát som tiež založila diskusia fakt už neviem že čo ...jazvy mi ostali no katastrofa

4444mono4444
10. mar 2022

@maria123a ahoj tak skús agnucaston....mne pomohlo toto a to už som bola zúfalá po 15 r.konecne niečo okrem HAK ....ani jedna vyrážka

117kachora
20. okt 2022

@4444mono4444 Ahoj, naozaj to pomohlo? Berie sa stále,alebo nejaké prestávky počas cyklu? Po akej dobe začal zaberať na pleť?
Ďakujem krásne 🙂

4444mono4444
26. okt 2022

@117kachora anoo beriem to 8 mesiacov a klop klop nikdy som taku krasnu plet nemala ale musim dat pauzu neviem kedy😅po tyzdni sa mi dalsie netvorili po 2 tyzdnov plet ako babika ,mne to vazne pomohlo skus nic zato nedas je to prirodne 🤷🏼‍♀️

117kachora
26. okt 2022

@4444mono4444 Už som to kúpila, dnes tretí deň čo to beriem,som zvedavá snáď aj na mňa to bude mať taký účinok 🙏😁

lizzygrant
24. apr 2023

@117kachora Ako? zbadali ste vysledky?

117kachora
24. apr 2023

@lizzygrant za mňa nie,nezabralo. Ale našla som čo mi zabralo do dvoch týždňov. Ružová voda,ja som kúpila zo Slovenska mydliaren, do mesiaca som mala skoro čistú pleť. A k tomu užívam eben mydlo. Myslím,že aj to má fajn účinky,ale mne hlavne tá ružová voda robí zázraky. A to mám akné od skorej puberty a mám za sebou aj silnú hormonálnu liečbu. Po ktorej som mala pár rokov síce pokoj ale vrátilo sa mi po vysadení hak .

lizzygrant
24. apr 2023

@117kachora takže vám na hormonálne akné zabrala ružová voda? to je zvláštne, lebo hormonálne akné je väčšinou spôsobené zaneseným vnútrom, resp. že niečo vo vnútri tela nie je v poriadku a na to lokálne liečivá nezaberajú…

lizzygrant
24. apr 2023

@117kachora ešte ak sa teda môžem opýtať, tá ružová voda u vás vyliečila aj príčinu, t.j. že sa akné prestalo tvoriť, alebo vyliečila len už vzniknuté akné? ďakujem

117kachora
24. apr 2023

@lizzygrant Popravde,neviem či teraz posledné roky to bolo hormonálne akné. Resp.po tej mojej liečbe. Mala som obdobia aj po liečbe,že som brala HAK a vysadila,a po poslednom vysadení sa mi začalo tvoriť akné na sánke a krku. Je tomu asi 3 roky. Plus mám endometriózu, myslím že to s tým súvisí dosť. A ak to je príčina,tak ružová voda mi to ,, nevylieči,, len proste niesom vysypana na tvári,konečne chodím po rokoch bez make-upu. Inak, ešte akneroxid krém som začala užívať spolu s ružovou vodou, lokálne, ten poriadne vysušuje. Ale ten som si dávala krátko,max mesiac.

gyongyi1987
16. jan 2024

@4444mono4444 dobrý deň užívateľa ešte agnucaston?chcela by som sa niečo spýtať, ďakujem