Problém po vysadení hormonálnej antikoncepcie

ninka25
28. jún 2013

Ahojte baby, chcela by som sa spytat ci mam aj niekto iny problem ako ja a ako to riesil? Po dlhodobom uzivani antikoncepcie (10rokov) som sa rozhodla ze prestanem do seba pchat chemiu a budem sa chranit inak ako hormonmi. Po vysadeni HAK sa mi vsak vzdy pred menzesom vyhadze na tvari strasne vela vyrazok. Nikdy predtym som vsak podobny problem nemala a plet som mala peknu. Teraz sa mi tvoria vyrazky na tvari, krku dokonca aj na chrbte. Moze to byt sposobene hormonalnou nerovnovahou? Ani menstruacia mi nechodi velmi pravidelne teraz, tak tyzden hore dole. Mali ste podobny problem a ako ste to riesili? Diky za pomoc, uz som z toho dost zufala :(

sashabb
28. jún 2013

@ninka25 čo viem tak väčšinou to takto postupuje, že sa žena "vyhádže". Antikoncepcia slúži totiž aj na úpravu pleti. Skus si nasadiť vitamín B6

donna11
28. jún 2013

@ninka25 ahoj, ja som na tom bola podobne..myslim, ze sa to da spravit, ale opat len liekmi al bylinkami nejakymi..proste teraz telo prechadza velkou nerovnovahou a opatovnym startovanim hormonov..takze moc ti v tomto neporadim..

kazunomiya
28. jún 2013

@ninka25 ahoj, podobny problem mala kamoska po vysadeni HAK po 9 rokoch, nenabehol jej normalny cyklus, krvacala v kuse a mala aj ine problemy. Jej doktorka jej tvrdila, ze uz ani nenabehne, tak isla k inej, ta ju nejak liecila. Pomohlo: napriek tomu, ze jej povedali, ze asi nebude moct mat deti, otehotnela. Mimochodom ked mala tie problemy, povedala ze keby to vedela, ake je HAK svinstvo, nikdy by to nebrala. Lekarka jej povedala, ze sa s tym gynekologovia dost bezne stretavaju a vedia, ze sa to stava.
Takze povedala by som ze riesenie je najst dobru lekarku, ktora bude vediet, co s tym a nebude ta nutit znova na HAK (to sa tejto mojej kamoske stalo pri tej prvej...). Telo je dost domotane, lebo roky malo vyradenu vlastnu tvorbu hormonov, tak ho treba podporit, aby na nu opat nabehlo. Drzim palce.

karin1234
28. jún 2013

Ahoj, menia sa ti hormony, cele telo je zblbnute, podla mna sa ti to dá do poriadku len daj tomu trochu casu, na tvar je dobry aj zinok, mne pomaha slnko v rozumnej miere na plet.

katkakovac
28. jún 2013

Tento problém poznám. Antikoncepciu som vysadila po 8 rokoch a nastala anarchia. Najviac sa to prejavilo vyrážkami, nepravidelným cyklom, chvíľu som bola aj náladová. Lekár mi povedal, že je to normálne, keďže telu chýbajú hormóny z antikoncepcie a musí sa reštartovať. Trvalo to cca rok, kým som sa dala úplne s pleťou do poriadku. Treba si nájsť dobrú kozmetičku, používať kvalitné prípravky a všetko sa vráti do normálu😉

ninka25
autor
29. jún 2013

Diky baby som rada ze niesom sama kto ma taketo problemy 🙂 dufam ze to casom prejde, skusim aj vitaminy a zabehnem aj za gynekologickou co mi na to povie. Moja kamoska po vysadeni HAK ju musela zasa opatovne nasadit lebo ze sa jej robili cysty na vajecnikoch tak dufam ze aj mna nebudu nutit sa vratit spat. Inak teraz viem ze by som uz HAK tak skoro nezacala brat, v 17., keby som vtedy vedela co to vsetko obnasa!

epelino
28. dec 2013

@ninka25 Ahoj, mozem sa spytat, co ti nakoniec pomohlo na plet? mam podobny problem, dakujem.

ninka25
autor
28. dec 2013

No same to preslo 🙂

fopka
28. dec 2013

ja som vysadila HK po 10 rokoch a zhruba pol roka telo fungovalo ako keby som ju stale brala, presne rovnako nabehovala menstruacia ako pocas jej uzivania a pod. potom nastal "hormonalny rozvrat organizmu" a telo zacalo nabehavat na normalny system... tiez s vyrazkami, ale nie extremne, nalady sa menili atd. po case to preslo samo. ale menstruaciu som od vysadenia uz nikdy nemala presne... ale to v podstate ani dovtedy

nanulik
28. dec 2013

ahojte ja som zacala uzivat hak po porode teraz som sa rozhodla ju vysadit po 3 rokoch kvoli vedlajsim ucinkom, resp. iba jednomu. menses som od vysadenia este nemala ale dost ma pobolieva podbrusok

sesana
28. dec 2013

Caves aj ja mam teraz problemy pred pol rokom som vysadila HAK. Mam same vyrazky, ale trochu mi ich pomaha krotit domaca nechtikova mast a caje. Mam ale malu otazku na vas baby. Po vysadeni som mala rozhadzany cyklus ale posledne dva mesiace som dostala mendzes v pravidelnom 28 dnovom intervale. Teraz vsak meska mam zacat panikarit? neplanujem este otehotniet

epelino
4. jan 2014

Ahojte, tak ja som pol roka po vysadeni hak a stale som mala "krupicku" na tvari a aj obcas zapalene vyrazky. teraz okolo sviatkov sa to dost zhorsilo, tak som skusila, ci to nie je sposobene stravou, kedze mam velmi rada sladke a zjem asi aj malo ovocia a zeleniny cez den. vysadila som sladke, nahradzala som ho iba formou suseneho ovocia a med, menej masa a vela ovocia a zeleniny. Musim povedat, ze za tyzden vidim na sebe neuveritelnu zmenu. bola som aj v saune, mozno aj to tomu pomohlo, ale naozaj, zdrava strava a vela vody a verim, ze sa to este zlepsi. kupila som si aj vlakninu, od zajtra sa chystam davat si ju a uvidime 😉

sejly321
11. jan 2014

ahojte baby mala ste niektorá problém,že po dlhodobom užívaní antikoncepcie sa nedarilo otehotnieť a kedy sa vám to podarilo po akom dlhom čase?Ďakujem

mimmka30
18. jan 2014

ahojte..aj ja soom vysadila tento mesiac..vyrazky uzasne..stale.- hadam sa to upraví..ale ma to zerie riadne..velke cervene bolave..nastastie len tvar..licne kosti..uvidim ako mi nabehne riadna prva menstruacia..ci tak ako predtym 28d..uvidime..ako dlho ste cakali ked ste chceli ist hned na planovanie babatka?

parvinka0001
18. jan 2014

@mimmka30 ahoj ja som vysadila este v decembri teraz som ocakavala mrchu len uz meska tyzden ,tehu niesom 😢 skusala som testovat .chceme babo ale ani neviem ci sa podari kedze ju nemam

dasenka1203
18. jan 2014

ja som vysadila po desiatich rokoch v maji, a kebyze niesom dva tyzdne mimo (bez manzela) tak by sa asi podarilo hned, tak az po mesiaci a prvej mrske 🙂