Sterilizácia po treťom cisárskom

bluehorsee
2. máj 2022

Ahojte, čaká ma 3.cisársky a bola mi odporučená sterilizácia. Kdesi som však čítala, že tá sa môže vykonať len pri celkovej anestéze. Tú však nemôžem mať zo zdravotných dôvodov. Môže sa vykonať pri spinále? Bola ste tak niektorá? Ešte by ma zaujímalo, či sa za tento zákrok platí. Našla som tu na MK podobnú diskusiu, ale z roku 2011, odvtedy sa však isto veľa veci zmenilo..
Ďakujem za odpovede

1342
3. máj 2022

@pbra40 tie nie je celkom pravda že sa odstraňujú vajcovody pri sterilizácii ,oni sa prestrihnu a zaleptaju alebo podviazu aspoň mne to tak bolo vysvetlené ....

anjelicek26
3. máj 2022

Kazdopadne autorka s tou myslienkou nie je uplne stotoznena, takze by som to teraz cez koleno nelamala, ze lebo cisarsky tak to spravime hned... toto by malo byt uvazene a jasne rozhodnutie oboch partnerov. Co sa tyka prerusenia ci zalepenia vajcovodov, treba ratat s tym, ze to zvysuje sancu na rakovinu vajecnika, samozrejme aj ine faktory (vek, nadvaha). Treba ist do tohoto zakroku s plnym vedomim...aj to, ze u muza je to 20 minutovy zakrok v lokalnej narkoze podla mna stoji za zvazenie... preco vzdy zena...

pbra40
3. máj 2022

@1342 ja mam odstranene cele vajcovody. V nemocnici, kde som si to davala robit to prave takto robia. A preto som si ju vybrala. Kvoli uspesnosti, lebo uz nepride k spojeniu ( tete sa to spojilo, len po prestrihnuti). Ja som sa touto temou dost zaoberala, preto viem, ze nie je sterilizacia ako sterilizacia. Kazda nemocnica to robi inak