Užívam antikoncepciu a mám výtok a svrbenie

timea0
4. jan 2012

ahojte baby prosim vas ja sa chcem spitat uzivam hak a uz druhy mesiac ako sa mis konci menstruacia za 7 dni dostanem hnedy vytok tam dole ma svrbi stipe co to mozem byt?sem tam ma pobolieva aj podbrusko.toto sa mi stalo aj minuly mesiac po menst. ma zacalo stipat svrbet a potom preslo a o nikolko dni som dostalo to spinenie trvalo 2 dni potom nic po 3 dnoch zase a takto sa mi to opakovalo.dakujem za odpovede

zuzkag2
5. jan 2012

@timea0 nebolo to zrovna po milovani? lebo HAK ti toto sposobovat nemoze.

timea0
autor
5. jan 2012

nie,nie.dneska som bola u doktora robil mi ultrazvuk tam som nemala nic ani mikozu nic take nemam zmenil mi HAK,ale to som nemala kazdy mesiac napr. 3mesiace bolo ok a potom som to dostala skoncilo mi to za par dnii zase neviem co to moze byt kedze vsetko mam v poriadku vymenila som uz 4 antikoncepcie neverim ze ani jedna mi nesadne!

zuzkag2
5. jan 2012

@timea0 hm, je to zvlastne, ze ta to stipe a svrbi...mna totiz napadlo, ze ked mas HAK, tak ti da partner asi spermie do vnutra, ci ta nepacli a nesvrbi potom. Inak to spinenie moze byt aj preto, ze niektora HAK je strasne citliva na pravidelnost uzivania, dokonca aj na hodiny. A este to spinenie moze byt aj z toho ze sa ti moze spravit po styku nejaka prasklinka, a ta krvaca.

timea0
autor
5. jan 2012

nie nemam ani partnera nespala som s nikym asi uz pol roka.moze byt ze ta antikoncepcia je taka citliva na hodinu lenbo sem tam sa mi podarilo zabudnut a dala som si o 15 min neskor asi 3 dni za sebou.

zuzkag2
6. jan 2012

@timea0 no tak 15 minut nie je oneskorenie, to hodiny mozu sposobit spinenie, nie minuty. to zas nie. A ked nemas priatela,preco vlastne beries HAK, mas to na upravu cyklu? lebo ak nemas nejaku zdravotnu indikaciu, ze by si to mala brat, aby sa nieco vyriesilo, tak to neber.

timea0
autor
6. jan 2012

mala som rozhadzanu menstruaciu berem to na upravenie ciklu hlavne.ale neako mam stale problemy zacalo to tym ze som krvacala stale aj dva tyzdne a takto stale lezala som aj v nemocnici mi meseli davat krv a doteraz neviem preco som to mala.

grettka
6. jan 2012

hak moze sposobovat hnedy vytok a to svrbenie moze byt tiez z nej, nakolko HAK meni hormonalnu hladinu, ta vplyva aj na sliznicu v posve, a nie tam taka mikroflora aka by mala byt. Mozes skusit nejake cipky na upravu mikroflory, ci uz s probiotikami, napriklad FLORAGYN, Gynocaps, Maldion, alebo MULTI-GYN actigel.
Ten posledny je cisto z aloe. Pripadne sa porad v lekarni.

zuzkag2
6. jan 2012

@grettka ahojky...to vazne moze HAK sposobovat svrbenie? hm, uz som to googlila, a vazne...tak to som vazne netusila, ospravedlnujem sa temei...

grettka
6. jan 2012

zuzkag2, to je v pohode, ja ked som to pocula prvy raz, tak som tiez bola prekvapena..

timea0, co sa vytoku tyka, tak niekedy sa vraj telo moze dlhsie prisposobovat na hak, a preto moze dlhsie spinit ("hnedy vytok"), sesterka mala tento isty problem prve dva mesiace uzivania a potom to bolo ok. Ak by to trvalo dlhsie, treba poziadat dr. o zmenu liekov.