Dlhý alebo krátky protokol? Ktorý je lepší?

nurili
8. aug 2011

Ahojte, chcela by som sa dozvediet ktory protokol je lepsi a preco..... 😝 Podelte sa o vase skusenosti.....

nurili
autor
12. aug 2011

@pici ja som si dala pauzu viac nez rok mozno aj druhy mi zacal a citim sa v pohode, vyrovnana, proste moja dusicka je taka ze to beriem uplne v pohode. Uzivali sme si ako tinedzeri a teraz ked som taka v pohode tak sme sa rozhodli ze to skusime....Chcela by som aby mi doma nieco peknucko vonalo a sustalo ( pamperska) ked bude kopkat nozickami.....Myslim ze nas prvy neuspech s manzelom len zblizil este viac..... 😉 jedno telo jedna dusa ale dva zaludky, hehehe 😀

nurili
autor
12. aug 2011

@miminkad ty mi ale davas normalne tie skratky nepoznam....fuf.... 😝 to co je? uz aj idem klikat na reprofit.

Aby som nezabudla, dakujeeeem.....

pici
12. aug 2011

@ivka3901 ahoj milovana... tak dufam ze dobre pochodite

nurili
autor
12. aug 2011

@ivka3901 navstevovala si gyn-five v BA? nebola si spokojna? Ja som rozmyslala aj nad tym centrom..... Teraz som trosku zaskocena. 😒

ivka3901
12. aug 2011

@pici ahojky moja.díky ti moc budem potrebovať veľa síl na dalšieho dochtora som zvedavá čo mi tam zas zistia ☹ lebo už z tých vyšetrení mám dosť,ale skúsime šťastie možno na nás sadne.inak ako sa mi máš moja?já som skoro stále v robote a na internet chodím tak všelijako ako mi vyjdu smeny,lebo robím aj nočné a pobedné.inak na chodím kuknúť čo je tu nové a ktorá je tehuľka,ktorá má to šťastie.čítala som,že si si dala pauzu nech si telo dobre oddýchne.my sme zvedaví čo nám navrhnú tam v brne aký protokol alebo mi dajú nejaké tabletky na tie moje protilátky voči spermiám.

ivka3901
12. aug 2011

@nurili nedaj sa odradiť zato,že já idem niekde inde do centra pozri to staršne záleží od tela ženy ako to všetko prijme a možno tebe sa to podarí,ale my s manželom odchádzame kvoli aj peniazom,lebo my sme tam už obsolvovali 3 krát IVF síce na 2 krát bolo úspešné,ale len na 2 mesiace a tento tretí krát tento rok v apríli sa to nepodarilo a keby sme chceli ísť 4 krát tak musíme dopaltiť ešte 500 eur takže by nás to vyšlo raz toľko a ževraj v čechách je to lacnejšie a ževraj je hento veľmi dobré centrum som v kontakte už z viacerými slovenkami čo sú tam a sú spokojné

nurili
autor
14. aug 2011

@ivka3901 a boli ste tam ako samoplatci alebo vam to platila poistovna. Pozerala som si stranku z reprofitu brno a zaujalo ma , no pre mna nove metody stimulovania. Je to individualne, komu a ake stimulovanie doporuci. Kto vie ake mne by doporucil. My mame slaby spermiogram a ja nemam vajcovody, tak asi tak. Skoda ze ti to nevyslo, bola si tak blizko aj ja som dva krat otehotnela ale obe boli mimomaternicove tak som prisla o obe vajcovody. Boli to pre mna strasne casy, psychika. No co uz, ostali mi uz len zle spomienky a ideme bojovat dalej. 😢

ivka3901
14. aug 2011

@nurili no to nám 3 krát preplácala ešte poisťovňa presne ešte neviem čo nám tam naordinujú ved uvidíme veľmi sa bojím a aj teším zároveň

pici
14. aug 2011

@ivka3901 ano zlati, som si povedala ze kaslem na to. isla som hrr hrr aj do ketu a prd z toho, chcela som trochu na nic nemysliet, ani na dieta ani na nic.. tak si trosku uzivam brigadujem... atd.... drzim palce , daj potom info ako ste dopadli v brne

nurili
autor
15. aug 2011

@ivka3901 Nemas sa coho bat, len si zvedava.... Hlavne uz aby si to mala za sebou s vysledkom ktory potesi. Nielen teba ale aj nas cakatelky. Ja sa musim rozhodnut medzi Bratislavou a Brnom, inac to Brno ma zaujalo. No este neviem. Potom uz len dohodnem pohovor s tym ze ideme okamzite do toho, uz nechcem cakat. Z parcovnych dovodov sa nemozeme pustit do toho teraz ale koncom septembra pripadne zaciatok oktobra to isti. Uz len vediet kam 😉. Hm....Cim viac spekulujem, tym horsie to dopadne....ci tak nejako.... 😠

ivka3901
15. aug 2011

@pici ahojky moja no my sme plný očakávania čo nám tam nové povedia páni dochtori 🙂 ale inak v robote už vedia moje najbližšie kolegyne a držia mi palce a ževraj im budem chýbať už ma vyháňajú 🙂

ivka3901
15. aug 2011

@nurili asi tak máš pravdu som zvedavá či nám dajú novú nádej a nezahodia nám všetky sny a želania mať ešte vlastné detičky po ničom inom tak netúžime obidvaj s manželom 🙂

ivka3901
15. aug 2011

@pici jasné dám info ako to všetko dopadlo

nurili
autor
16. aug 2011

@ivka3901 a co na to psychika? Vies ako sa hovori ze ked tak velmi chces tak to nepride. Aj ja som bola taka, a sla som len na silu. Dala som si pauzu a citim sa super a pripravna na vsetko.....Zmierena som so vsetkym...nech to dopadne ako kolvek.... 😉

cuculik1
19. nov 2012

Pozerm, ze uz tu nikto dlho nebol. Mna by zaujimal taktiez vas postreh, ak mate skusenosti s obomi protokolmi. 1 ivf sme mali kratky, vsetko prebehlo super aj vajicok som mala dost aj sa pekne oplodnili a rástli , ale nevyslo, ani ket... 2 ivf planujeme niekedy vo feb. a lekar odporuca tento krat dlhy protokol. sama neviem preco, ani vysvetlenie som poriadne nedostala....

lilitela
18. mar 2014

Statisticky vychadza uspesnejsi dlhy protokol, ale je to individualne, v mnohom to zavisi na vysledkoch pacientky a jej zdravotnom stave.

alisita
19. mar 2014

ja som mala dlhy protokol, OHSS som nemala, ale ani vajok nebolo dost - 4, 3 sa podarilo oplodnit, neujalo sa ani jedno :( .... teraz mi odporucili kratky protokol, prave pre slabu odpoved na stimulaciu ... ocakavali viac vajok ... ale este sme sa na dalsi krok neodhodlali ...

martika32
13. jan 2015

ahojte,kedže mame schvalenu žiadost na IVF,bud. týžden nastupujeme prvý krat ku koordinatorke a vraj mame od 16 DC dlhý protokol,nevie mi nejaka dobra duša povedat od A po Z čo všetko budeme absolvovat /od prveho sedenia u koordinatorky až po vklad/ popripade kolko to cca vyjde eury?..a podla čoho je krátky alebo dlhý protokol? velmi pekne dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre