Gyncare - darcovské spermie

tajnickaaa
14. máj 2022

Ahojte, je tu prosím niekto, kto v nedávnom období absolvoval buď IUD (IUI) alebo IVF s darovanými spermiami v tomto centre?

Veľmi by mi pomohol opis postupu (čo ma čaká) a približnej ceny, ktorú to stálo Vás.
Áno ámno, viem že u každého je to individuálne nakoľko sa musia voliť rôzne postupy, ale potrebujem mať aspoň nejakú predstavu nakoľko sa v tom ich cenníku človek absolútne nevyzná a nevie, čo všetko sa pritom zahŕňa do ceny.
Máme za sebou už spermipgramy, hormonálne profily, návštevu andrológa, tabletky ale reálne ešte k oplodneniu nedošlo, nakoľko partner zatiaľ nemá žiadne spermie a pravdepodobne ani nebude mať, preto už reálne musím uvažovať o darcovskom programe :(

Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek radu, pomoc, skúsenosť 🙂 <3

zojanka
15. máj 2022

@tajnickaaa
IUI darcovskými 400€ podľa cenníka, k tomu dáke lieky (približne od 30-100€)
IVF s darcovskými je o 200€ drahšie ako "klasické". Tam je cena rôzna, doplnkové metódy + lieky sú +/- od 1200 až 2200€ za jeden IVF cyklus.

tajnickaaa
autor
15. máj 2022

@zojanka Ďakujem pekne za odpoveď 🙂 áno tých 400€ som videla, len neviem čo všetko ostatné k tomu ešte treba prirátať, nakoľko sa v tých ich metódach nevyznám, ďakujem pekne za pomoc <3

tajnickaaa
autor
15. máj 2022

@zojanka Ešte som sa chcela opýtať žien, ktoré podstúpili umelé oplodnenie darcovskými spermiami, koľko asi trvá celý ten proces (mám už za sebou vyšetrenie na klinike. hormonálny profil, genetiku), snažíme sa už viac ako 3 roky a keďže sme už viacmenej rozhodnutý pre túto možnosť, zaujíma ma časový priebeh aj čo sa týka schválenia žiadosti poisťovňou, papierovačky, vyšetrenia atď :-/

zojanka
15. máj 2022

@tajnickaaa
K tej cene IUI 400€ už treba priráť len čo doplatíš v lekárni za lieky (tých cca 30-100€, záleží čo ti napíšu). V cene máš kontroly, spermie, aj samotný zákrok.

IVF s darcovskými spermiami trvá rovnako dlho ako "klasické". Keď sa rozhodnete že do toho idete, väčšinou sa začína od nasledujúceho nového cyklu. Keď príde menzes začneš brať lieky, nasledujú cca 2-4 sono kontroly ako rastú folikuly, približne 12-17 deň cyklu sa robí odber vajíčiek (opu), v ten istý deň sa odobrané vajíčka oplodnia spermiami od darcu. Následne sa 3-6dní vajíčka - embryá sledujú ako sa delia a (väčšinou 5 deň) ti jedno alebo dve embryá vložia. Zvyšok sa zamrazí a vkladá v nasledujúcich cykloch. Čo sa týka schválenia poisťovne, napr. VŠZP ak spĺňaš podmienky stačí deň pred začatím stimulácie podpísať žiadosť a hotovo.

tajnickaaa
autor
15. máj 2022

joj @zojanka ďakujem krásne za podrobný opis ❤
počkáme ešte na výsledky od andrológa na konci mesiaca ale viacmenej asi nemáme na čo čakať, zázraky sa nedejú na počkanie, takže asi do toho ideme tak či tak, som zvedavá ktorú metódu nám odporučia a ako to celé dopadne 🙏

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre