Rozpohybovanie spermií - Gyncare

tajnickaaa
14. júl 2022

Ahojte, včera som absolvovala odber oocytov s následným dohodnutým oplodnením získaných vajíčok darcovskými spermiami, nakoľko partner má katastrofálne spermiogramy, ani nebola iná šanca, avšak pre istotu bol v deň odberu vajíčok odovzdať vzorku aj partner s tým, že keby sa niečo našlo, použijú sa aj partnerove aj darcovské spermie.
Pár hodín po odbere nám volali, že sa nič nenašlo a či teda môžu oplodniť darcovskými.
Dnes mi však volali ohľadom počtu zrelých vajíčok a počtu oplodnených. Vraj použili nejakú metódu na rozpohybovanie partnerových spermií na základe čoho sa im podarilo získať 6 spermií a so štyrmi spermiami partnera sa im podarilo oplodniť vajíčka. Zvyšok išiel z darcovských.
Stretol sa s tým už niekto prosím? som z toho zmätená. Nevie niekto ako sa volá ta metóda použitá na rozpohybovanie spermií a koľko sa za ňu platí? Je tam šanca na vývoj zdravého kvalitného embryjka z partnerových spermií? ostala som v úplnom šoku nakoľko nám v tomto smere nedávali žiadne šance a o takejto metóde sme ani netušili.

Vopred ďakujem za akúkoľvek odpoveď <3

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre