Inofolic - skúsenosti

sasie
11. sep 2012

Ahojte. Dostal sa ku mne liek, ktorý vraj príde na SVK až v januári. Volá sa Inofolic a je to taliansky distribútor. Vraj má tento liek úžasne výsledky ak má žena PCO. Skvalitnuje folikuly, podporuje pravidelnú menštruáciu a tak by žena mala otehotnieť spontánne. Berie ho z Vás ešte niekto alebo vie niečo zaujímavé o tomto lieku? Je to liek ako doplnková strava, neviaže sa na lekársky predpis. Obsahuje kyselinu listovú a inositol. Som veľmi zvedavá ako mi zaberie. Dám vám vedieť.

cristinna
1. feb 2013

@123zzz
Dakujem. 🙂 takze mozem zacat brat aj v polke cyklu, ci mam pockat na zaciatok menzesu aby som mala tak natri mesiace ..?
Ano som si vedoma, ze len vitaminy na dosiahnutie ovulky, ci cyklu. Lebo mam pocit, ze menzes mi chodi plus minus 3 styri dni kazdy mesiac ( teda 27, 30, 28, 31 atd..) a ovulacne testy nezistili ovulku, len ukazovali jednu ciarku..Sice neviem, ze ci som spravne testovala, alebo naozaj nemam, to o dva tyzdne zistim. Preto taka vitaminova doplnkova bomba 😀

dadenka42
1. feb 2013

@cristinna ahoj, myslím, že ked začneš brať Inofolic, kyselinu listovú už brať nemusíš, lebo ju inofolic v značnej miere obsahuje 🙂

sarafortuna
1. feb 2013

@isabellaa , no ved práve - uvažujem že z tých B-čiek mám asi akné (hoci mi to nedáva logiku). Ale prakticky mi to takto vychádza.. uvidíme, spravim hokus-pokus a skúsim teraz čistý inositol.. 😅 😅

kitulka
2. feb 2013

@cristinna A Ty mas dg PCO alebo Ti to odporucila len tak bez vysetreni, na skusku. No ja som si vyziadala vysledky HP a podla tych vysledkov to na PCO nevyzera, ale obraz ultrazvuku tomu nasvedcuje a este ma poslal na konziliarne vysetrenie k endokrinologice, ci nemam inzulinovu rezistenciu. Lenze termin sa mi podarilo chytit az na 19. marec :o( tak musim len cakat. Inofolic zatial nejdem brat, uvidim, co mi zisti endokrinologicka. Nechcem si tym teraz nejako zakamuflovat vysledky....

adina24
2. feb 2013

@kraskanz1 ahoj moja,mozno by nebolo od veci zmenit centrum,ja som podstupila v iscare jeden cyklus bazuspesne a hlavne vsetko je to o peniazoch.V tom case sa otvaralo nove centrum asist.reprod v mt a tak som to skusila hned na prvykrat sa to podarilo.maju trosku inu metodu oplodnovania,spolupracuju s roznymi centrami v zahranici a uspesnost maju velmi vysoku.Alebo to vsetko nechat na prirodu...

cristin_7
2. feb 2013

dnes som si ho kúpila prvýkrát, tak uvidíme, čo to so mnou spraví, či aspoň tú ovuláciu budem mať :(

gerdusha
3. feb 2013

Baby, po dvoch mesiacoch som na cca desat dni vysadila inofolic, bola som chora. Myslite, ze som vyrazne narusila tu trojmesacnu kuru?

jaruska74
4. feb 2013

mne kazal dnes lekar brat 2 x denne a beriem aj clostylbegyt aj duphaston, a zen treba aspon 3 mesiace.....tak uvidime , snad to vyjde 😉

lorry
4. feb 2013

ahojte baby, chcela by som zacat uzvat Inofilic mam pco, nedostavam menzes bez liekou a injekcie, dlhe roky som nemohla otehotnet. Chcem to momentalne skzsit uzivat len kvoli menzesu aby sa mi pravil mate niektora skusenosti ze sa vam menzes upravy po nom aj ked sa vysadi ? Ako dlho ho mozem pit , nie je vam s toho zle ?

sarafortuna
4. feb 2013

@gerdusha , nemyslímm si.. trošku možno áno... ale ak si bola chorá, tak predpokladám, že si ani sladké veľmi nejedla... 😉
@lorry a máš nadváhu? mnohým kočkám pomohol pri dlhodobom užívaní Agnucaston na úpravu cyklu... vyjde to lacnejšie a potom ked budeš mať aký-taký cyklus tak inofolic... neviem či by si ho teraz nebrala "nadarmo"... 😅 Kočky ho pri takých cykloch kombinujú so stimuláciou.... ale počkaj ešte , či niektorá nenapíše, že jej cyklus nabehol... 😅

lorry
4. feb 2013

nie nemam nadvahu mam 53 kg a meriam 166,rozmyslam sama ci to skusit a ten agnucaston to je co ? Myslis ze inofolic je len na othotnenie ?

sarafortuna
4. feb 2013

@lorry , inofolic je dosť drahý a znižuje cukor v krvi a je určený predovšetkým pri PCO diagnoze.
Agnucaston je vitex jahnací a pomáha na "znormalizovanie" cyklu, hoci v papieriku pri nom sa píše že znižuje prolaktín - ale kočky čo mali prolaktín OK a vydržali ho trpezlivo brať, tak pomohol aj k uprave cyklu a potom je až na mieste "štelovať a skvalitnovať" ovulku...
ak by si mala nadvúhu, tak pripadne aj inofolic... skôr by som v tvojom pripade hladala cestu inde... bylinky, Sarapis, vit. E a pod. 😉

lorry
4. feb 2013

vsetko som uz skusila nic mi nepomohlo asi preto ze mam pco

ekka91
5. feb 2013

ahojte....ja som bola vcera u mojej gynekologicke a ona mi akurat dala letacik o inofolic.....moj manzel mi hovori ze to je hovadina ale ja by som to chcela vyskusat...a este ze kolko stoji jeden balik? vedeli by ste mi pomoct?

niveagirl
5. feb 2013

@ekka91 Jeden balík stojí 16 euro. Je tam 20 ks sáčkov. Je to hlavne pre ženy s PCO. ja ho beriem asi 2 týždne, a poviem ti niečo sa tam dole deje, lebo cítim blýžiacu sa ovulku.

ekka91
5. feb 2013

@niveagirl No ja neviem ci mam PCO ale mne to poradilal moja gynekologicka takze by som to chcela skusit ale mam tu nadvahu tak teraz neviem ci to mozem pouzivat. a mne hovorila doktorka ze to stoji okolo 11 eur

niveagirl
5. feb 2013

@ekka91 Podľa mna ak aj máš nadváhu, ublížiť by ti to nemalo. Mne v ISCARE zistiôa pani doktorka, že mám zvýšené hodnoty na PCO, preto mi ich dala, a musím užívať 2x2 sáčky denne. Aj na internete to stojí cca 15,70 eur, no ja som ho kkúpila v lekárni prvýkrát tiež za 15, 70 a druhýkrát už aj zvýšili cenu na rovných 16,00 eur. Nie je to najlacnejšia záležitosť, ale vraj sú s nimi dobré výsledky. Vo štvrtok idem na kontrolu, tak budem múdrejšia. Ale asi mi to pomáha, lebo som len 8 den cyklu a na včerajšom ovu teste som mala ducha, takže ovu asi bude.
http://www.lejdy.sk/pre-snazilky/ tu si onom môžeš viac prečítať.

sarafortuna
5. feb 2013

@lorry , tak potom skús inofolik prípadne aj Clostil, nech ti dr. zobudí vaječníky. či aj to ste už skúšali?

kraskanz1
6. feb 2013

Baby nebojte sa kazdej z vas tu zaberie inofolic len mu verte a papajte ho je to mali zazrak a tu je moj dokaz

kraskanz1
6. feb 2013
123zzz
6. feb 2013

@kraskanz1 kolko baleni si vyuzivala az si dosiahla tehotenstvo?inak gratulujem

ekka91
6. feb 2013

@niveagirl dakujem za info, hned sa aj kuknem na to 🙂

@kraskanz1 gratulujem to je super 🙂

niveagirl
6. feb 2013

@kraskanz1 Gratulujem! 🙂 Dlho ste sa snažili?

niveagirl
6. feb 2013

@ekka91 Neni zač, rado sa stalo 🙂

ekka91
6. feb 2013

este sa bojim aj koli tej nadvahe, pretoze som sa docitala ze pri diete to treba pouzivat. ja urobim vsetko len aby som bola v poriadku a aby to vsetko vyslo 🙂

lorry
6. feb 2013

sarafortuna, davnejsie som skusala clostil momentalne sa nechcem napchavat s liekmy. Skusim ten Inofolic vidim, ze sa s nim kazdej dari kraskanz1 gratulujem 🙂

123zzz
6. feb 2013

ja ho beriem 22den a teraz mam asi tyzden do mrchy a ma uz dnes boli brucho a prsia na dotyk,kraskanz1 mala si aj ty bolesti brucha a prs pri zaciatkoch s inofolikom?

lorry
6. feb 2013

moze sa sladke, alebo kava na ten inofolic ? 😕

123zzz
6. feb 2013

@lorry ja som kavu obmedzila na jednu denne,a radsej pocas dna si dam kapucino ked mi ide na chut kava

kraskanz1
6. feb 2013

Dakujem pekne este sice potichucky ale tesime sa velmi...
@niveagirl
@123zzz
Co sa tyka inofoliku brala som ho 4 mesiace aj teraz ho berem nadalej takeze verte mu verte mu preto lebo ja som priklad toho ze vsetko je mozne boli sme aj na ivf nereagovala som na silne injekcie pocas stymulky ziadne foliky sa mi netvorili potom az na najsilnejsie davky som zareagovala mala som 13 vajicok aj to sa neoplodnilo cize boli asi nekvalitne... A dali sme si pol roka pauzi isli sme od iscare ze ideme do 2ivf a dokyka nam oznamila ze prichadza inofolic na trh a ze ma zaradi do studie a brala som ho 3 mesiace a nic teraz na 4ty mi dala aj clostil a mala som rovno dva foliky na 13DC a verim ze aspon jedno male skrvrna je tam zavrtane....
Tiez mam nadvahu aj inzulinovu rezistenciu bojujem s kilami atd takze kazda co mate pco + ir nebojte sa zabere to len ho papajte...po 3mesiacoch brania inofoliku mi dokyka robila vysetrenia z krvy a aj in. rezistencia mi klesla co je najlepsie co moze byt....Drzim vam vsetkym palce velmi velmi....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre