IVF soft - podarilo sa vám otehotnieť?

esther03
28. jún 2010

Ahojte, caká ma ivf soft, stimulujem clostilbegytom. Mali ste niektorá niečo podobne? Podarilo sa vám otehotnieť. Napíšte mi prosím svoje skúsenosti.

kajka39
12. júl 2010

janula18- tak ty to budes absolvovat cca o 1 mesiac skor. Ja do Brna pojdem az na OPU a potom ET. Sono mi bude robit moj gynekolog u nas. Telefonicky alebo e-mailom budeme konzultovat vysledky a davkovane liekov s Brnom. Takze len 1-2 cesty absolvujem do Brna. Myslim, ze po OPU by som ostala v Brne a spravila si nejaky vylet 3-dnovi do ET. Este je to dost daleko, vsetko zavisi od okolnosti, a podla toho sa zariadim .....

janula18
13. júl 2010

@kajka39 , ked dáš pred meno ten @ tak mi to dá že si mi na spomínala.
ja tiež chcem aby mi sono robil môj dr. tak idem za ním teraz vo štvrtok sa dohodnúť a aby mi predpísal clostil.
No neviem ako my, či pôjdeme na OPu a potom na ET alebo by sme tam ostali,
Ja chcem byť v auguste doma lebo malý nemá skôlku, tak to tak skombinujem. Len neviem ako to vklade budem v klude oddychovať 😀

livia55
13. júl 2010

ja idem soft protokolm zacat august - september a robia to aj v icare Martin

janula18
14. júl 2010

@livia55 ty ideš do Martina? koľko to tam víde,

kajka39
14. júl 2010

@janula18 - tak to mas stimulku za chvilku, drzim ti palce a daj vediet ako napredujes. Mozno sa ti to Brno podari nejako sklbit hoci s malym dietatom je to urcite tazsie.
@livia55- aj ja som sa info. v Iscare na soft, ale mne ho nechceli urobit, ozaj co to tam vyjde?? Vraj je tam velmi zlaty dr.Tomas......

kajka39
14. júl 2010

@janula18- dik za radu ,,@,, ja som v poslednom case dost malinko na konikovi, v tej novej verzii konika sa tazsie orientujem, tak len vecer nakuknem a strucne odpisem. Je to fajn ked sa da reagovat na konkretnu otazku, hlavne ked nestiham citat prispevky dozadu... 🙂
livia55- a cim stimulujes?

kristinabianka
23. jan 2012

@janula18 @kajka39 baby prosim Vas aky je rozdiel medzi IVF a IVF Soft???
Ja som uz absolvovala jednu inseminaciu,jedno IVF,vsetko neuspesne a teraz by to malo byt IVF soft,len neviem aky je medzi tymito dvoma vyrazmi rozdiel.
Dakujem pekne 😉

jerryjanka
23. jan 2012

@kristinabianka soft znamena minimalna stimulacia bud clostilom alebo hormonalnymi injekciami ale v menšom množste - soft nepreplaca poisťovna je to skôr pre ženy ktore su nachylne na OHSS alebo pre tie čo maju za sebou už všetky tri hradene pokusy o normalne ivf

lululka555
23. jan 2012

@kristinabianka IVF SOFT-ľahké stimulačné protokoly
Minimálna stimulácia vaječníkov menej zaťaží ženský organizmu, nehrozia najbežnejšie komplikácie IVF programu - ovariálny hyperstimulačný syndróm a viacplodová gravidita. Postup pri liečbe je rovnaký, ako pri IVF alebo ICSI s následným embryotransferom. Úspešnosť liečby je pri menšom počte vajíčok len mierne znížená.

sneznicka
9. feb 2012

Ahojte dievcata, vidim, ze sa na tuto stranku malo chodi, ale mozno sem este niekto klikne a rozbehneme to. Ja som dnes sice len treti po ET v Reprofit Brno, ale po 4 transferoch v Ba sme chceli urobit zmenu. V Brne nam poradili minimalnu stimulaciu, cize ako Vy pisete, ide o Soft. V Ba som zakazdym mala slabsi hyperstimulacny syndrom (postupne 17,19,14 vajicok) a nic z toho nebolo. Tu mi vyprodukovali len dve zrele vajicka, ktore mali na treti den vraj ukazkovych 8 buniek. Som rada, ze sme urobili takuto zmenu, lebo aj ked este nevieme, ako sa to dalej bude vyvijat, urobilo sa nieco ine. A nehovorim o tom, aki nenormalne zlati ludia su v Reprofit. Keby som tam nebola 5 krat a zakazdym sa spravali rovnako, aj by som nadobudla pocit, ze to na nas Slovakov hraju🙂

janula18
9. feb 2012

@sneznicka ahoj aj my sme tu boli, a bola som nadmieru spokojná, super prístup a aj soft stimulka bola super. a máme teraz dvojičky

sneznicka
9. feb 2012

@janula18 dakujem za odpoved, velmi ma potesila zvlast od Teba, lebo som si precitala, ze si stimulovala uplne rovnako ako ja, cize clostylbegyt a menopur v mensich davkach. Snazim sa uverit tomu, ze by to mohlo mat aj podobne pokracovanie🙂 Ved uvidime...

janula18
9. feb 2012

@sneznicka držím palce nech to dobre dopadne

sneznicka
10. feb 2012

@janula18 dakujem pekne, bolo by to fajn, je to uz moj 5. prenos. Ako zvladas dve deticky naraz, vlastne tri? Klobuk dolu🙂

janula18
10. feb 2012

@sneznicka nám sa podaril tiež až 5 vklad.
Niekedy je to celkom fajn a inokedy zase nervy na dranc, ale inak sú zlatí, len teraz všade sú a všetko berú a strhávajú a bude to len horšie v tomto, ale dúfam že ich nech ukočírujem
AK sa smies spýtať odkiaľ si?

sneznicka
10. feb 2012

tak dalsia indicia, ktoru mame podobnu🙂 to sa uz musi podarit, beriem to ako znamenie, 5. vklad. Vidim, ze si si tiez uzila svoje. Ja som z BA, takze do Brna sa dalo, bud som isla rano vlakom a naspat busom a v robote som uz bola okolo 11.00 alebo, ked sme isli obaja, tak sme chodili autom. Dovtedy som to riesila v Iscare v Ba, ale po vsetkych skusenostiach viem, ze do Brna by som isla uz ovela skor. Aj bez tej positovne sa to da zvladnut, nie su tam take palky, ako tu. Ty si odkial?

stella25
22. okt 2012

Ahojte, neviete podla coho sa urcuje Soft protokol?

dani125
23. okt 2012

@stella25 no tak dneska som študovala túto tému všade možne... a som hrozne sklamaná, ževraj to nehradí poisťovňa a ani to u nás nechcú robiť... baby na to chodia do Čiech...ale prečo to nechcú robiť, veď náklady sú nižšie ako pri klasike....nechápem...☹(

stella25
24. okt 2012

@dani125 Ved prave, ze ani ja som to nikde na SR nenasla, len co baby pisu tiez ze v CR. Ale jedna mi pisala, ze napriek tomu ze to moze byt soft protokol, zalezi vsetko od vysky davky aku ti lekar nastavi. Tazke zo softu ani soft byt nemusi 🙂 🙂 Podla mna to prave pre tie naklady nechcu robit. Len ked som to len tak zbezne pocitala, tak ta to aj tak ccca 1000 Eur bude stat.

dani125
24. okt 2012

no ale ono tak ani nejde o tie lieky, ale o to, že máš málo vajíčok, 2,3,4... a pri klasike aj 20... a to je nechcem, myslíš tých 1000 eur ako samoplatca, či doplatok k poisťovni? inak robia to v Iscare v Martine, no tam ja síce nechodím, ale čo už...

dafy
25. okt 2012

dievčatá je tu nejaká z vás čo chodila do Brna aj z Košíc? 😒 alebo sa len chystá mne tiez nič iné uz asi neostáva iba to Brno ale tá dialka bože neviem ako by sme to zvládli 😕

stella25
25. okt 2012

@dani125 ja ich aj pri kratkom protokole mam iba par - teda posledne iba 2, tak nemam z coho velmi vyberat. V MT to maju v cenniku ale vraj ho tam nechcu robit, neviem preco. A kam chodis?

dani125
25. okt 2012

@stella25 ja chodím do Martina, ale do Heliosu. No ale ako to nakoniec vyzerá, možno to ani nebudem potrebovať, dneska som bola na krvi a pozitívny výsledok🙂))) joj som šťastná prešťastná...

stella25
25. okt 2012

@dani125 Jeeeeej, super, aspon jedna dobra sprava. Posledne iba same neuspechy su vsade okolo. Tak ti drzim palce a hlavne oddychuj 🙂

dani125
26. okt 2012

@stella25 ďakujem, budem sa snažiť🙂 a tebe držýím samozrejme palce.-)

karinuska22
4. jan 2013

Ahojte,
Aj ja sa chcem podelit so svojimi skusenostami, tak pisem.
Snazime sa otehotniet 10 rokov. Nevedia zistit, kde je problem. Na Slovensku som si uz vycerpala 3 pokusy v GYNFIVe a rozhodla sa este pre jeden SOFT IVF v Reprofite v Brne. Este predtym som si nechala urobit imunologicke, hematologicke a geneticke testy a bola aj na hysteroskopii maternice. Chcela som vediet, ci niekde predsa len nie je problem. Vsetko bolo vsak v poriadku.
Na moje prekvapenie sa im v Brne podarilo zobrat 5 vajicok, co je pri softe viac nez dost. Stimulaciu som mala iba s Clostelbegytom. Z piatych vajicok boli 4 zrele a oplodnili sa 3 vajicka. 2 embrya mi vlozili a 1 embryo mi ostalo na zamrazenie. Som z BA, takze do Brna to nebola az taka dialka. Celkovo sme tam boli 3x pocas 10 dni. Takze 10-dnovu dialnicnu znamku sme vyuzili na doraz. Okrem toho som este v septembri bola na vstupnom pohovore.

Vysledok z krvi vysiel zatial pozitivny. Na buduci tyzden idem na ultrazvuk. Tak uvidim, ci je vsetko v poriadku. Pri druhom pokuse v SR sa mi uhniezdili obe embrya ale v 7 tyzdni sa mi prestalo 1 embryo vyvijat a druhe sa ani nezacalo vyvijat. Takze toho sa este bojim, ci sa to znova nezopakuje. Ak sa to nepodari, tak uz bude jasne, ze problem bude v genetike.
Co sa tyka SOFT IVF urcite kazdemu odporucam vyskusat. Ved to na peniazky vyjde rovnako ako pri klasickom IVF s poistovnou. A predsa len nejde o pocet vajicok ale o ich kvalitu a pri normalnom IVF sice zoberu vela vajicok ale zrelych je aj tak menej ako polovica. A ja som bola z tych kopec injekcii a hormonov iba nervozna.

stella25
17. jan 2013

@karinuska22 Ahoj, to ako keby som o sebe citala co pises. Len do Brna sme zatial nesli, cakam na vsetky tie vysledky. A ako zatial pokracujes?

karinuska22
17. jan 2013

@stella25 Ahoj, Minuly tyzden som bola na ultrazvuku. Ujalo sa 1 embryo a zatial zilo. Teraz som v 7.tyzdni a to je kriticky tyzden pre mna, pretoze vtedy som pri 2.IVF potratila. Tak mam take obavy. Dnes mam aj trocha bolesti ako pred menzesom. Dufam, ze to neznamena nieco zle. Na dalsiu kontrolu mam ist 31.1.2013. To je este dlha doba pre mna, aby som vedela ci je vsetko ok. Doktor v Brne mi naordinoval do 10.tyzdna brat Utrogestan 4-0-4, Estrofem 1-1-1. Prednison som vysadila kvoli tazkemu zapalu priedusiek. Ale ten som brala len tak preventivne, kedze imunologicke testy dopadli v poriadku. Este okrem tychto liekov si picham kazdy vecer Fraxiparine kvoli hematologii.
Dufam, ze Ti vysledky dopadnu dobre. Mna ten SOFT vysiel 914 eur. Suma bola navysena o ISCI. Vsetkych 5 vajicok mi napichavali a + som mala predlzenu kultivaciu 5 dni, kedze bolo vela vajicok. Takze ta suma je preto tak velka. Ale tolko som platila klasicke IVF aj na Slovensku s poistovnou. Takze za pokus to stoji. Potom som este v Brne platila 250 eur za zamrazenie 1 embrya. V tom je v Brne nevyhoda, ze ci mas 1 alebo 2 embrya, tak platis rovnako, lebo cena je stanovena na 1-2 embrya. Inak doktor sa este testne pred vkladom pyta, ci chces vlozit 2 alebo 1 embryo. Povie Ti vyhody a nevyhody. Vela stastia prajem a daj vediet ako si dopadla. Pa

karinuska22
17. jan 2013

@stella25 Chcem este reagovat na soft v SR. Robi ho centrum ISCARE. Aspon tak na stranke pisu.

stella25
17. jan 2013

@karinuska22 Ja chodim presne do ISCARE a nechcu ho tam robit, aj ked ho maju v cenniku. Som zvedava ako dopadneme my, lebo vsetky vysledky, co nam robili v centre boli ok, no len mam proste za sebou uz 3 neuspesne IVF. Preto som tiez podstupila vsetko toto co aj ty a cakam vysledky, mali prist uz minuly tyzden, no zatial je schranka prazdna.
Chcem ist na konzultaciu do Brna, co mi poradia oni. Ja mam nizke AMH a mavam vzdy malo vajicok aj po stimulacii, max. som ich mala 5, tak sa trosku aj obavam toho soft, ze by mi dorastlo len 1-2 a potom co ak sa prestanu vyvijat? Nebude na zamrazenie.
S takou sumou aj ratam, ze to bude okolo tych 1000 €.

Tak dnes nohy hore, ziadne sedenie - sedenie vraj nerobi dobre. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre