Je toto dávkovanie Duphastonu správne?

14. feb 2023

Ahojte,

Potrebovala by som poradiť. Bola som na hormonálnom profile u lekára a jeden hormón -Antimulerov mám vysoký hodnota okolo 8 čo naznačovalo PCOS rovnako ako aj sono ukazuje malé cysty. Keďže všetky ostatne hormóny boli v norme tak mi doktor predpísal duphaston 2x1 od 11-25 dňa cyklu. A tiež 2x1 inofolic. Chceli by sme pomaly sa snažiť aj o bábätko. Lenže na internete som čítala že duhpaston môže blokovať ovulaciu (doktor nezisťoval deň kedy mám ovulaciu). Mala niektorá takéto dávkovanie? Pozrela som aj letáčik k lieku a tiež v prípade nepravidelného cyklu bolo dane takéto dávkovanie. Ďakujem za odpoved.

luccija
14. feb 2023

Lekár vie, že chces dieťa?pri každom probléme je iné dávkovanie ja som brala 16- do menzesu

autor
14. feb 2023

@luccija áno komunikovala som to tak. Pretože najskôr mi chcel predpísať hormonálnu antikoncepciu.

Ja som v minulosti brala od 15 dňa lenže mala som iného lekára a hlavne sa som sa nesnažila otehotnieť . Tak neviem.

ninka99865
14. feb 2023

A bez duphastonu máš aké dlhé cykly?

nykkushka
14. feb 2023

Prepáč ale myslím, že lekár, ktorý ťa pozná, vie lepšie posúdiť čo a ako treba nadavkovat ako ujo Google. Nie? Veď keď sa ti to nepozdáva, zajtra cinkni Dr, že si na googli čítala.... 🤦🏼‍♀️

ninka99865
14. feb 2023

@nykkushka no o tom by sa tu dalo diskutovať 🤣

autor
14. feb 2023

@ninka99865 bez duphastonu od 40 do 85 cca

nykkushka
14. feb 2023

@ninka99865 veď ako píšem, nech ráno zavolá Dr, že čítala na googli, že jej treba asi iné dávkovanie, že Dr sa pomýlil a má to. Načo riešiť cez MK... Keď jej tu 20 žien napíše, že dávka je zla, svojvoľne si to zmení? 🤣🤦🏼‍♀️

autor
14. feb 2023

@nykkushka pýtam sa na názor žien ktoré to užívali keď sa ti moja otázka nepozdáva tak nemusíš na to reagovať. Ďakujem.

nykkushka
14. feb 2023

Nemáš za čo 🤦🏼‍♀️načo potom chodíš k Dr, keď spochybňuješ jeho ordinácie?

autor
14. feb 2023

@nykkushka pretože som čítala príspevky od rôznych lekárov kde niektorí sa zmenili že to zastavuje ovulaciu a pred ňou sa to nemá brat? Čo je na tom zle sa opýtať ľudí? Netvrdim že si idem liečbu zmeniť, ako píšem vyššie zaujíma má ako to mali iné ženy nastavené. Nikde netvrdím ani že spochybňujem to čo doktor povedal.

terry658
14. feb 2023

Ahoj. Ja som sice brala utrogestan ale v podstate je to podobné. Mne doslova blokoval ovuláciu. Mala somho začať brať od 16 dňa cyklu. Lenže ovulácia je u mňa od 20-27 dňa. Každý cyklus inak. Tieto lieky sú fajn ak sa dávkujú s rozumom. Niekedy mi tí lekári prídu, že vyrobia ešte väčší problém aby potom pár šiel na umelé oplodnenie, ktoré je mega drahé, namiesto použitia sedliackeho rozumu.
Teraz už čakám tretie dieťa a mám PCOS takže viem o čom hovorím.

bebotka
14. feb 2023

Ja som tiež mala dávkovanie od 14 dňa, snažili sme sa vyše roka pred tým. Užívala som ho skoro rok, cyklus krásny, doktorka spokojná, len výsledok žiadny. Keď som prestúpila k novému, tak mi robil folikulometriu a zistil, že ovulácia u mňa nastáva až okolo 18 dňa, takže úplne zbytočne užívanie duphastonu a zbytocne zabitý rok.

autor
14. feb 2023

No tohto sa aj ja obávam že že to mám zle nastavené vzhľadom na tu ovulaciu… ak vôbec prebieha. Lebo ak to blokuje príde mi to strašne skoro to užívanie.

ninka99865
15. feb 2023

@nykkushka ja som to myslela tak, že aj ja som verila svojmu starému gynekológovi v tomto a nemal sajnu, čiže je fajn si tie info overovat. A ver tomu že tuna som sa dozvedela viac info ako od lekára

ninka99865
15. feb 2023

Autorka, on asi chce docieliť to, aby sa ti cykly znormalizovali. Niekedy sa to takto zvykne užívať cca pól roka a niektorým ženám sa cyklus napraví. Ale, ak chcete babo, tak cykly budeš mat síce pravidelne a s normálnou dĺžkou, ale bez ovulácie. Mne môj tiež kázal nasadiť 17 dc a akurát mi zablokoval ovu. A ešte tvrdil že určite sa nezablokuje. Potom som prešla k lekárovi, ktorý sa špecializuje na plodnosť a on mi hneď povedal, že až po ovulácii. Vo sa týka ostatných hormónov si ok? Štítna žľaza? Tam býva často problém pri takých dlhých cykloch. Inzulinovu rezistenciu nemáš?

autor
15. feb 2023

@ninka99865 no on mi len take povedal že ovulacia je na 11-14 deň ale podľa mna to len tak všeobecne myslel lebo ja neviem ani ze či ju vôbec mám. Len celé to bolo take ze veď máte 24 rokov nemáme sa kam ponáhľať.
Chcem od ďalšieho mesiaca skúsiť tie ovulácne testy ze čo mi to vobec nieco ukáže..
Ten hormonálny profil robil na mužské tie boli v norme. A ženské tiež dokonca progesteron už bol mierne zvýšený (co by možno naznačovalo ze asi 8.deň ma strašne boleli prsia, a možno ta ovulacia prebehla vtedy aj keď je to asi skoro). Výkyv bol len v tom hormone čo spomínam vyššie a to mi povedal ze je ukazovateľ PCOS. Odber bol 4.deň cyklu. Štítnu žľazu chcem ešte riešiť lebo u nás v rodine ma každá žena zníženú a berú na to lieky len mne to nezistili keď som bola dieťa. Vseobecna mi len pred 2 rokmi brala odber aj na to, keď som výrazne schudla, a vtedy to bolo v norme. Inzulínovu rezistenciu som zatiaľ neriešila.

luccija
15. feb 2023

Lekár asi vie kedy mas ovu píšeš, že Ťa boleli prsia ...máš také dlhe cykly tak bolo dobré si robiť ovulacne testy aspoň zatiaľ nech vieš kedy a čo vôbec máš ovu...teraz je asi priorita, aby menzes vôbec chodil mne to pekne upravilo tak začni brať a, keď pôjdeš k nemu spýtas sa.Ved to je potom najmenej prehodiť davkovanie

ninka99865
15. feb 2023

Tak áno ovulacia by mala byt podľa knihy vtedy. Žiaľ je strašne veka žien čo ju učebnicovo nemá. Ja tiez. Veď to skús takto brat pár mesiacov a uvidíš ako sa ti napravia. Skús do toho rovit ovu tresty a merať bt. Ale tu sz ti odporúčam, ja som mala 40 dňové cykly kvôli zníženej činnosti a od kedy som nastavená správne tak sú 32 dňové. A odporúčam aj vysetrnie inz rezistencie ta zvykne byt prítomná pri pcos a po nasadení liekov sa zvykne cyklus upraviť a naskočí ovulacia.

autor
15. feb 2023

@luccija beriem tak od toho 11.dňa od pondelka takze to momentálne dodržujem. A další mesiac teda skúsim odsledovať ovulaciu. A tie testy ste napríklad ako používali? Lebo som našla balenie kde ich je 20.. že mám každý deň testovať po ms aby som vedela že či niekedy ju mám? Alebo ste testovali tak v strede cyklu len pár dni? Prepáčte som v tom nová.. a neriešila som ešte tieto veci. Ďakujem

autor
15. feb 2023

@ninka99865 ďakujem za rady pôjdem vyšetriť tu štítnu žľazu a aj inzulínovej rezistenciu nech aspoň viem.

ninka99865
15. feb 2023

No ja mám ovu medzi 16-22. Ale to som odpozorovala dlhodobejšie. Prvé cykly som robila cele. Ja mám od lauritka testy 50 ks za 20 eur. Keby som kupovala z lekárne tak zbankrotujem

gejb
15. feb 2023

Prvý mesiac by som robila ovutesty uz od prvého dňa a robit och kazdy den v tom istom čase...uvidíš čo ti to ukáže . Ďalšie mesiace to už prisposobis zistenemu výsledku.

gejb
15. feb 2023

@ninka99865 ja objednávam značku Adiel, teraz majú 15ks za 3,50€. To len taky tip 😉 (na ich eshope)

ninka99865
15. feb 2023

@gejb a sú dobre?

gejb
15. feb 2023

@ninka99865 podľa mňa áno. Keď som ich mala pozitívne, zodpovedalo to aj príznakom, a boli jasné dve tmavé ciarky. A potvrdil mi to aj ClearBlue

ninka99865
15. feb 2023

@gejb super, Dik za tip

autor
15. feb 2023

Ďakujem Vám za tip, idem objednať 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre