Podarilo sa vám otehotnieť s oligoteratozoospermiou?

lucmm
25. jan 2017

Ahojte žienky.Viem že tu bolo už mnoho diskusii o tejto diagnóze oligoteratozoospermia ale našla som len staršie príspevky.Chcem vedieť ci sa niekomu podarilo otehotnieť či už normálne alebo umelým oplodnenim s touto diagnozou.S mužom by sme mali ísť na druhé Ivf užívame aj vitamíny,zmena stravy.Teraz mu brali krv na FSH.Zevraj je to naša posledná nádej😕Ďakujem každej jednej za príspevok

lucmm
autor
31. jan 2017
lucmm
autor
1. feb 2017

Toto bol nás prvý spermo a ten bol asi najlepsi z troch dalších.Mali ste aj horšie výsledky?

lucmm
autor
1. feb 2017

Výsledky neviem pretože moja lekárka tam nebola ma dovolenku ale nie žeby mi to povedali v pondelok 😒

petajan
1. feb 2017

Tá neistota a čakanie je najhoršie ☹

lucmm
autor
1. feb 2017

A spermiogram ste mali tiež taký ako my?

petajan
1. feb 2017

morfologia 1% a celkový počet 14mil. pohyblivosť 46-% A+B

lucmm
autor
2. feb 2017

Morfológia ma byt aká?Vy máte dobrú alebo zlu?Alebo my mame zlu ja sa tomu nerozumiem

petajan
2. feb 2017

Ani ja sa do toho nerozumiem, ale my máme iba 1% dobré spermie ☹

lal
2. feb 2017

@lucmm morfologia ma byt 4% a viac. Pripadne ak je to nazvane patologia -co vo vasom pripade je, tak by mala byt do 96%.

lucmm
autor
2. feb 2017

Aha.Takze to nemáme zle ak dobre rozumiem

lal
2. feb 2017

@lucmm mate to uz ako teratospermia, ale nieje to uplne zle. Vy mate 3% morfologiu a ma byt minimalne 4% a viac. Pohyblivost mate uplne super, no mate nizky pocet - len 5 mil/mL - ma byt 15 mil/mL a viac. Vezmi si, ze dokopy mate 12,5 mil spermii a z toho 3% maju spravny tvar - tj mate 375 000 spermii so spravnym tvarom.
@petajan maju 14 mil spermii - otazka je ci je to na mL alebo celkový pocet. Ak by to mali na mL (tak sa to zvycajne udava), tak pri rovnakom objeme a 1% morfologii maju 350 000 tvarovo normalnych spermii, cize by ste na tom boli zhruba rovnako. Preto sa neda pozerat len na cisla morfologie, treba zohladnovat vzdy celkovy pocet spermii. Niekto moze mat trebars len 0,5% morfologiu, ale ak to vykompenzuje dostatocnym poctom spermii, tak moze byt na tom nakoniec lepsie ako niekto, kto ma morfologiu 20%, ale velmi nizky pocet spermii.
Dufam, ze je to aspon trochu zrozumitelne 🙂

lucmm
autor
2. feb 2017

Ďakujem za vyjadrenie sa.Som o niečo múdrejšia.A ešte jednu otázku vidím že si v tom zbehla je oligoteratozoospermia horšia diagnoza ako teratozoospermia?Dakujem ešte raz 😉

lal
2. feb 2017

@lucmm je, lebo terato znamena ze su tvarovo zle a oligo, ze ich je navyse este aj malicko. Cize nie dobra kombinacia. Zasa je to o tom co pisem vyssie-je rozdiel ked ma niekto 1% morfologiu pri pocte 1 mil (oligo) a pri pocte 100 mil.

petajan
2. feb 2017

@lal my máme celkový počet 42mil a z toho to 1% morfologiu. to je dobré?či akurát?

petajan
2. feb 2017

motilitu spermií máme celková 57%, progresívna a+b 50% z toho neprogresívna 7% a nepohyblivé 43%. Lal vieš mi to vysvetliť? Je to ok? Či celkom zlé??? Ďakujem

lal
2. feb 2017

@petajan no ak mate celkovy pocet 42 mil, tak z toho len 1% ma spravny tvar, teda zo 42 mil je vlastne len tych 420 tis tvarovo spravnych. Ta pohyblivost je podla mna velmi dobra.

petajan
3. feb 2017

@lal Ďakujem ti za vysvetlenie. Ešte stále nevieme výsledky DNA fragmentácie, to čakanie ubíja človeka ☹ stále niečo riešiť, na všetko sa čaká a mesiace utekajú.... ešte nás asi čaká dlhý boj 🙏 . A dievčatá ako ste s vitamínmi pre partnerov? Ktoré sú najlepšie? Zlepší to výsledok?

lucmm
autor
3. feb 2017

@petajan Ani my ešte stále nevieme výsledky.Buduci piatok idem k doktorke na konzultáciu tak potom píšem ako sme dopadli my.K tým vitamínom môj muž mal druhý spermiogram taký že nemal žiadne spermie.Lekar mu dal folandrol lieky a další spermo hneď lepšie.Teraz som mu kúpila v lekárni selezin ace a kotvicnik zemný a k tomu ešte užíva opäť folandrol.Tak som zvedavá aký bude spermiogram teraz.Ale na každého zaberá niečo iné čo som si prečítala.

petajan
6. feb 2017

Dnes došli výsledky.DNA fragmentácia 80% dobré joooj,aspoň jedna pozitívna správa 🙏

petajan
6. feb 2017

A teraz môžeme riešiť varikokélu...len neviem či ísť na operáciu a čakať rok na výsledky,alebo druhá možnosť iba IVF

druzuz
6. feb 2017

@lal Mozem sa ta opytat, kde ste chodili na vysetrenia na varikokelu a naslednu operaciu? Dakujem!

misiatkooo
9. feb 2017

Ahojte dievcata takze zda sa ze aj napriek tejto diagnoze som vdaka ivf tehotna 😍 zatial este nemam krve testy tak drzte palce aby sme to dotiahli do uspesneho konca 😊 a velmi vam vsetkym drzim palce nevzdavajte sa!

petajan
9. feb 2017

@misiatkooo Gratulujem,bolo to vaše 1 IVF? A ak sa smiem spýtať manžel mal aký spermiogram?

misiatkooo
9. feb 2017

@petajan dakujem ano nase prve a dufam ze bude vsetko v poriadku lebo sa velmi bojim 😑 moj manzel mal oligoteratoazospermiou a ja som bola v poriadku

lussinda2
9. feb 2017

@misiatkooo gratulujem dufam, ze aj nam IVF prinesie maly batoztek konecne. Cakame na schvalenie ziadosti a ideme na to. Mozem vediet v akom centre ste boli?

lucmm
autor
10. feb 2017

@misiatko Gratulujem aj ja.Tak predsa sa len podarilo a verim že do konca tehotenstva všetko len v tom najlepšom.Nie som tu týždeň a takéto pozitívne správy.🤰Ja idem dnes už konečne na konzultáciu ako dopadol muž na testoch a uvidíme podľa toho či svoje alebo ako ďalej.Drzim Vám palce

misiatkooo
10. feb 2017

@lussinda2 urcite ano treba tomu verit aj ked niektore dni boli tazke alr stoji to za to vsetko 😊 my sme chodili do martina do heliosu a bola som maximalne spokojna 😊a ty kam ides?

misiatkooo
10. feb 2017

@lucmm dakujem 😊 hlavne to netreba vzdavat stoji to za tu vsetku namahu a nervy. Ja idem stredu na krv tal dufam ze hcg bude pekne stupat 😊

lussinda2
10. feb 2017

@misiatkooo jasne ja tomu verim a som presvedcena, ze sa to podari. Ked mi dr.vysvetlil, ze aj nar. s vacsou hlavickou spermii vedia oplodnit vajicko len, ze prirodzene to nepojde, tak som ani nezapochybovala a kyvla som, ze ideme do toho. Dlho som z IVF nebola stotoznena, no za pokus to stoji. My sme boli cca pred 3rokmi u Gala v Iscare v MT na IUI, potom sme dalej neriesili a teraz si otvoril v ZA Gynfiv, tak zas sme sli k nemu. Mozem sa este opytat ake ste mali vysledky SPG? Aj do IP. A neboj hcg bude stupat urcite, treba verit 😘 a kolko vam trvala priprava od schvalenia ziadosti az po vklad?

misiatkooo
10. feb 2017

@lussinda2 vies co my sme malo 1% morfologicky spravnych spermi a pohyb len B takze ziadna vyhra ale skoro vsetky vajicka sa nam pekne oplodnili 😊 vies co 2 tyzdne trvalo schvalenie potom sme mali termin a 3 tyzdne stimulacia poton odber vajicok a vklad 😊 stimulovat som zacala koncom decembra 2016 a teraz som 9 den od vkladu 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre