Reprodukčná imunológia

lev1
15. okt 2012

Absolvovali ste v Bratislave reprodukčnú imunológiu, alebo aj iné imunologické testy, ktoré majú vplyv na plodnosť? Ak áno, tak prosím kde? Robili Vám nejaký súbor imunologických testov, alebo testy závisia od konkrétnej diagnózy páru? Aké máte skúsenosti s imunologickými testami v Tkaninovej Banke v Košiciach? Kde na Slovensku je možné absolvovať reprodukčné imunologické testy?

noname26
13. máj 2013

@gabriella7 ano boli a dnes mame 10tyzdnove babo🙂

kally
13. máj 2013

Ahoj, neboli sme este na imuno nikde. Nejak nam to teraz neponahla. Pravdupovediac mam toho vsetkeho asi na dlhsi cas tak akurat dost.

narcis11
20. máj 2013

@gabriella7 ano, boli sme v Prahe na imunologii a zistili mi protilatky proti anexinu, co su protilatky proti placente a mierne zvysenu bunecnu imunitu. Predpisali anopyrin a prednison....klasika 🙂 Este neviem,ci to zabralo....

gabriella7
20. máj 2013

@narcis11 dakujem uz mám termín koncom juna, dufam,ze pomozu, lebo lekari v bratislave čista katastrofa!

narcis11
21. máj 2013

@gabriella7 myslim,ze ano....drzim palce!!

ludinka
24. jún 2013

@gabriella7 ahoj chcem sa ta opytat ako si sa objednala do tej prahy? telefonicky alebo staci mailom?

gabriella7
30. jún 2013

@ludinka stačí mailom, drzím palce, ja cakam na vysledky

ludinka
2. júl 2013

@gabriella7 dakujem , uz sme objednani na oktober...a za kolko ti povedali ze budes mat vysledky?
a kolko ti brali ampuliek krvy? ..mne povedali ze budu vela 😀
a mozem sa opytat kolko ste za to platili?

gabriella7
14. júl 2013

3 ampulky, uz mam aj vysledky do 2 tyzdn. prisli, aj s nastavením liečbby

orgovan
13. aug 2013

prosim baby, boli ste niekto aj v kosicich? ako dlho ste cakali na vysledky od dr. bobaka z košíc? posielajú to poštou?

lagunasa
5. sep 2013

baby, ako sa da do toho Medirexu objednat? ved som volala na to cislo call centrum a tam mi pani povedala ze oni neberu krv ci co.... ze to si mam priniest od svojho doktora..... to ako je mozne, ked tu baby pisu, ze chodia do medirexu na vystrenia ku gynekologom...????

orgovan
27. sep 2013

@gabriella7
@ludinka

baby, boli sme v KE v tkaninovovej banke u doktora Bobaka na imunologickom vystreni. Ale mam z toho zmiesane pocity...krv brali len mne a to jednu apulku. manzelovi len spermie...vysledky este nemame, ale teraz som mierne na pochybach, pretoze citam, ze mali brat krv aj jemu, a malo jej byt omnoho viac....co si o tom myslite? 😔 😔
Asi pojdeme do tej prahy. Kde to presne je a kolko sa plati?

ludinka
28. sep 2013

@orgovan ahoj, ja idem do tej prahy teraz vo stvrtok, takze ti potom poviem vsetky infosky, moj gynekolog mi tiez povedal ze praha je lepsia.
ked som na objednavala tak mi hovorili ze budu brat mne krv a mm spermie, takze v tom je to rovnake, akurat ze ak tebe brali iba jednu ampulku to je divne lebo mne povedali aby som sa poriadne napila ze budu brat vela krvy...ale ako hovorim viac ti poviem az potom.
a co sa tyka penazi tak by to malo stat okolo 300 eur, ale volala som do zp s povedali ze nam to spatne preplatia.

orgovan
29. sep 2013

@ludinka to by Bolofajn,kebyze Ti To Preplatia. Aku Mas Poistovnu? Drzim Palce Vo Stvrtok.

ludinka
29. sep 2013

@orgovan vseobecnu, dakujem

taxana77
29. sep 2013

@ludinka
Prosim,daj vediet, ako si dopadla. My tam ideme 8. oktobra. tiez mam vseobecnu. Kde konkretne treba zavolat a pytat sa ohladom preplatenia? Velmi drzim palceky.

beruska2327
30. sep 2013

ahojte. ja som bola cca pred dvoma tyzdnami u dr. Kertysa, odporucili mi ho z Medirexu. Ked budem mat vysledky, potom napisem svoje dojmy (zatial su zmiesane) a aj kolko to trvalo. Dr. Girovska je podla mojich info na materskej a teraz neberie nove pacientky.

ludinka
30. sep 2013

@taxana77 ok dam vediet,
ja som volala na infolinku, potom tu napisem vsetky info ked to vybavim
hlavne treba mat doklad o zaplateni, zoznam ukonov, ktore budu robit a vymenny listok od doktora-ja potom pojdem osobne do poistovne a opytam sa ako treba ziadat o tu refundaciu

taxana77
30. sep 2013

@ludinka
Dakujem🙂 len som nerozumela, od koho mam pytat ten vymenny listkok. Od svojho doktora alebo z Prahy?

ludinka
1. okt 2013

@taxana77 od tvojho doktora 😉

ludinka
4. okt 2013

@taxana77
@orgovan
ahojte tak vam pisem ako som slubila:
vcera sme boli v prahe, boli sme objednany na 8 hodinu, ale to bolo aj dalsich 5 parov takze brali podla poradia.
najskor robili odbery: mne zobrali krv- 3 ampulky, a mm dal spermie. potom sa islo na pohovor s doktorom, brali na striedacku dr. madar a potom taka druha doktorka (meno som zabudla)my sme sli k doktorke- spisovala vsetky mozne choroby a vysetrenia co sme podstupovali a to bolo vsetko, vysledky budu o mesiac. Vysetruju sperimiogram, ci muz vytvara protilatky proti vlastnym spermiam, a ci zena vytvara protilatky proti manzelovym spermiam a vyvyjajucemu sa plodu, a potom celkovy stav imunity zeny. Kto nemal vysetrenu stitnu zlazu tak tomu robili aj to.
doktorka spisala zoznam ukonov ktore nam robili, s tymi papiermi sme potom isli do pokladne, vystavili 2 ucty jeden na moje meno a 1 na manzela.
platili sme kartou.

beruska2327
9. okt 2013

ahojte. slubila som, ze sa ozvem s nejakym hodnotenim na Dr. Kertysa 😀 zatial nemam vsetky vysledky, tak som unho este na druhej konzultacii nebola. ale telefonovala som mu uz aspon tri krat, vzdy bol velmi ochotny pozriet vysledky a povedat mi vysledok tych, ktore uz su k dispozicii. teraz su to skoro 4 tyzdne ako som tam bola na krvi a este nemam vsetky, chodia z labakov postupne.

taxana77
9. okt 2013

@ludinka
Ahojky, tak aj my sme sa preva vratili z Prahy. Ta cesta bola nekonecna, parov asi osem, my sme boli nastastie treti a tiez sme sa dostali k tej doktorke, inak je to Slovenka. Zobrala si aj moj sprievodny list od lekara, neviem, ci si ho mam ist zase vypytat pre poistovnu, alebo sa mam na to vykaslat. Ratali sme s 10 tisicmi, nakoniec to bolo necelych sedem. Len🙂
Hlavne som zvedava na vysledky, skoda, ze az o mesiac. Drzaj sa. Papa

ludinka
10. okt 2013

@taxana77 vies co radsej si ten listok vypytaj.....ja som vcera zistila ze od 1. oktobra plati nejaky novy zakon, a ze mozno nam to ani nakoniec nepreplatia.....rozobreaju to v teme ,,slovenky v reprofite brno,, ale neviem si sa to tyka len ivf alebo aj inych vysetrenii, je to v tom zmysle ze treba vopred ziadat povolenie od poistivne.... 😒 😠

ja idem na buduci utorok k doktorovi tak si radsej ten listok vypytam a potom pojdem do tej poistovne-som zvedava co mi povedia, lebo ja som pred tym volala na tu ich infolinku a povedali ze by to mali preplatit.- lenze mozno ani oni sami este pred tym nevedeli o tom zakone

nikus28
10. okt 2013

ahojte, potrebovala by som kontakt do Ke na dr. Bobaka--vdaka)

kvett
10. okt 2013

@nikus28 Dr. Bobák tel. 055/6404302 to je priamo na neho. Na sestričky je na konci 304.

nikus28
10. okt 2013

jeeej dakujem))) a nevies, palti sa nieco za vysetrenie? 🙂

nikus28
10. okt 2013

@kvett 🙂

nikus28
10. okt 2013

@kvett este raz dakujem) uz som nas s manzelom objednala)

kvett
10. okt 2013

@nikus28 neplati, len treba prieniest ich žiadanku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre