Reprodukčná imunológia v Prešove

katrinka12
10. júl 2017

Má niekto skúsenosti s reprodukčnou imunológiou v Prešove?

zibi
10. júl 2017

@katrinka12 ano ja tam chodim ..ale do adla su super
najma estokova

katrinka12
autor
10. júl 2017

Ako to tam chodí?ja som sa tam objednávala prvýkrát

zibi
10. júl 2017

@katrinka12 ked adla, tak klasicka. Beru vacsinou presne na cas, plus minus 10 minut odychlka. Aspon ja som mala stastie. Ides k dr. porozpravat sa, sa vypytuje vsetko a potom zobru krv, ked mas aj MIF tak ides inde do inej budovy, to vysvetlia a tam date vzorku. A na vysledky cakas, pozve ta na konzultaciu, vsetko preberie s tebou a navrhne liecbu. Maju stacionar o poschodie nizsie, cize infuzky pichaju tam, ako uplne v pohode. A dr. Estokova je super odbornicka a co som pocula tak aj dr. Kuzma je fajn. Dobre si si vybrala.

katrinka12
autor
10. júl 2017

Ja som nevyberala,mňa tam lekár posiela skrz dvoch potratov,ktoré boli aj keď už jedno dievčatko zdravé máme.Hematológia a genetika v poriadku,teraz ma posiela tam,tak uvidíme či na niečo prídu alebo nie.

katrinka12
autor
10. júl 2017

To MIF je čo?🙂

zibi
10. júl 2017

@katrinka12 no repro imuno je dolezita moze sposobovat potraty
ono su napr. bunky volaju sa , ze TNF a tie mozes mat zvysene skr nejaky zapal v tele, ktory sa ti hocikedy moze prejavit. A tym padom, ked je toto zvysene, tak telo si moze pomylit embrjko - plod s nadorom a vypudit ho, alebo je problem s nidaciou, zvysene antifosfolipidove protitalatky - to vsetko s tym suvisi. A stitka ok?

katrinka12
autor
10. júl 2017

A platí sa tam?všade tu čítam,že sa platí ale ja keď som tam volala,tak nič sestrička nevravela

zibi
10. júl 2017

@katrinka12 no to sa berie trofoblast ci netvoris protilatky proti placente , alebo na spermie partnera..ale to asi nie..To MIF si daj na tu placentu sa to vola trofoblast a robia to z krvi. Je to zadarmo a moze sa to vyvinut v tele zeny , nikdy nevies , mozno aj ked si bola tehu - takze trofoblast pytaj. Za cytokyny zaplatis asi 60 e - ale vsade to tak stoji, no daj si to , lebo bez toho nebudes vediet ci si ok, ostatne je zadarmo

zibi
10. júl 2017

@katrinka12 ako pisem tie cytokiny, to nepreplaca poistovna, partnera nedavaj presetrovat, kedze vies otehotniet, a vsetko ostatne ma preplatene ...akurat tie 60 ecka, inde sa plati ale ovela viac...

katrinka12
autor
10. júl 2017

No na endokrinológiu som sa ešte nedostala,jeden lekár nových pacientov nepríjma,dalšia lekárka termín dáva koncom Septembra s tým že ak by som otehotnela,tak termín by bol hneď,ale je tu v Bj ešte jeden lekár tak asi skúsim tomu zavolať,či by nemal skorší termín.

zibi
10. júl 2017

@katrinka12 ono aj ona ti zobere stitku.pripomen jej
celokovo budes mat vyslekdy asi na 3 strany 🙂

katrinka12
autor
10. júl 2017

Tak to mi odľahlo,keď len tých60eur🙂keď som čítala tie ostatné sumy😲nehorázne.Dúfam,že bude všetko ok.

katrinka12
autor
10. júl 2017

Ako na tri strany,toľko toho je?

zibi
10. júl 2017

@katrinka12 no hej 😀

katrinka12
autor
10. júl 2017

Už teraz som z toho trochu zmätená,ale nevadí😀a berú tam veľa krvi?

katrinka12
autor
10. júl 2017

Keď sa môžem opýtať,ty tam prečo chodíš?

zibi
10. júl 2017

@katrinka12 neboj zvladnes to
tiez mi zistili zvysenu imunitu - najma nk bunky a teiz cytokiny tak som to riesila

danusa64
11. júl 2017

Trosku vam tu padnem do debaty 🙂 Tiez som po 2xMA...sice ma doktorka neposlala na reproimuno, ale ak budu vysledky z hemato a genetiky v poriadku tak chcem sa pytat aj tam, hematologicka mi spominala adlu, aby som skusila....treba mat vymenny listok od obvodaka ci staci od gyn? Ak dlho ste cakali na termin? A plati sa len tych 60? Lebo tiez co som citala tak to bolo cez stovky eur...dakujem🙂

katrinka12
autor
11. júl 2017

Mne dal aj gynekolog,aj obvodna vymenny,ale idem tam kam mi odporučil gynekolog,do adly.Objednávala som sa v Pondelok a termín mi dali 31.7.,takže necelý mesiac.@zibi piše,že tých 60eur a potom ďalej asi podľa toho či niečo zistia alebo nie,uvidíme...

katrinka12
autor
11. júl 2017

Mne zas genetička vravela,že to môže byť niečo skryté v mojom tele,čo to spôsobuje,tak mi odporúčala endokrinológiu.

danusa64
11. júl 2017

@katrinka12 mne na endo zistili uzlil na celej lavej strame, v septembri ho idem vyberat :( ale vysledky mam vraj v poriadku, tak to dobre rychlo dali termin, myslela som ze dlhsie sa caka, tak uvidime, do septembra budu aj vysledky z genetiky tam potom sa uvidi

jaris84
11. júl 2017

Baby, prosím Vás chodíte niekto aj na reproimuno k Lešťanovi?

katrinka12
autor
11. júl 2017

@danusa64uzlil na celej lavej strane čoho?ja sa v tom nevyznám

katrinka12
autor
11. júl 2017

@jaris84 mna ku Lešťanovi odporúčala obvodná,vraj je veľmi dobrý odborník vo svojom odbore,ale idem nakoniec do adly,kam ma odporučil gynekológ.

katrinka12
autor
11. júl 2017

@danusa64 no ja som za tými výsledkami z genetiky čakala celé tri mesiace,strašné to objednávanie a čakanie všade😕na endo som sa objednávala,jeden lekár nových pacientov nepríjma,dalšia lekárka dáva termín až o tri mesiace😕

zibi
11. júl 2017

@jaris84 lestan je to iste co adla..akurat je to uz sukromne centrum , kde podla mna zbytocne platis za konzultaciu a objednanie a neviem co vsetko naviac
a mne sa strasne nepacilo, ze ja som sa objednala najprv tam a az potom som objavila adlu. a od neho som sa potom odhlasila a si zauctoval za mna od poistovne ukon a pritom som u neho nebola..cize to uz je take neferove, ale tak zisky su zisky

zibi
11. júl 2017

@katrinka12 neboj , oni ti tam spravia testy aj na stitku a podla toho ta potom ona posle, pripadne v presove by si mohla zbehnut, keby ze to nemas vazne, ti odporuci podla mna dr. keby trebalo

inak tam robia klasicky krvny obraz - plus difr., celu humoralnu imunitu - iga, igm a igg protilatky, cytokinovy profil IL 3 a 4 cely, TNF cele, celularnu imunitu , protilatky ANA, antifosfolipidove protilatky, stitku zlazu, vitamin D3, MIF spermii a trofoblastu, rozne virusy ako toxoplzamoza, toxokoreza - aj to robi potraty, dalej mononukleoza, borelioza , antifosfolipidove protilatky
budes spokojna
a robili ti homocysein na hematologii? ze vraj aj to robi potraty
pripadne vytery z posvy? aj ureoplazma a spol.

stano1202
11. júl 2017

ja tam tiež plánujem isť na vyšetrenie,nech viem ako na tom som,kedže už vyše roka skušame a nič,tak nech viem ako natom som....moja tiež pôjde neskoršie na testy...

zibi
11. júl 2017

@stano1202 a bol si uz na nejakom spermiograme? napr. v kosice - tkanivova banka robi podrobny spermiogram
co sa tyka repro imuno - najviac sa tam oplati ist manzelke
robia tam sice spermiogram, ale zaplatis podla mna zbytocne 50 eciek kedze oni aj keby si mal nejake protilatky nevedia v tomto smere vlemi muzovi pomoct
pricom tkanivova banka v kosiciach je to tusim v tej pavilonovej nemocnici asi stara nemocnica, tak oni tam robia zadarmo fakt kompletny spermiogram a okrem toho aj zapalove veci a bakterie, a manzelke vysetria z mocu bakterie tiez. Na vasom mieste by som skusila tie kosice - hlavne ty a manzelka presov, lebo v adla robia asi vsetko mozne, cize by to podla mna pomohlo. Drzim palce

danusa64
12. júl 2017

@katrinka12 na stitnej zlaze, celu lavu stranu stitnej zlazy ze mam vyplnenu uzlikom....tiez mam tri mesiace cakat na vysledky z genetiky, strasne je to cakanie veru, ale na endo ma objednali do mesiaca a vysledky boli do 3 tyzdnov myslim