Reprodukčná imunológia

lev1
15. okt 2012

Absolvovali ste v Bratislave reprodukčnú imunológiu, alebo aj iné imunologické testy, ktoré majú vplyv na plodnosť? Ak áno, tak prosím kde? Robili Vám nejaký súbor imunologických testov, alebo testy závisia od konkrétnej diagnózy páru? Aké máte skúsenosti s imunologickými testami v Tkaninovej Banke v Košiciach? Kde na Slovensku je možné absolvovať reprodukčné imunologické testy?

nikus28
10. okt 2013

@kvett 🙂

martinkahc
17. okt 2013

Ahojte 🙂 chcela by som sa spytat ci neviete, kde vsade sa daju imuni testy vysetrit. Ja som z Hlohovca, tak okolie prip. BA by bolo super. a co vsetko si musim priniest a cca kolko to stoji? Chodime do GYN FIV, ale neviem ci to robia aj tam. Dakujem za kazdu odpoved

ludinka
21. okt 2013

@martinkahc ahoj, ja som bola na imuno v prahe- moj gyndos mi povedal ze len oni robia komplet- stalo to okolo 230 eur, ale v poistovni mi slubili ze mi cast penazi vratia . kontakt je reprodukcna imunologia praha podoli, ustav pro peci o matku a dite.
na objednanie nepotrebujes nic, len ak chces potom peniaze naspat tak potrebujes pre poistovnu vymenny listok od tvojho gynekologa.
v CAROCH tieto vysetrenia vacsinou nerobia, a ak ano tak len povrchne.

martinkahc
21. okt 2013

@ludinka Oki dakujem pojdem si to vygooglit 🙂

taxana77
22. okt 2013

@ludinka
Ahojky, co mas nove? Uz ti prisli vysledky? Som veeelmi zvedava. Dnes sa idem spytat do poistovne, skor som sa tam nedostala. Viem, ze IVF v cesku sa nepreplaca, ale toto neviem.... Ty si sa uz bola pytat? Pekny dnuk🙂

ludinka
22. okt 2013

@taxana77 no zatial este nic neprislo....este neubehli ani 3 tyzdne, aj ja sa uz nevime dockat 😉
no v poistovni som este nebola satci to dat do 3 mesiacov, rozmyslam ze pockam na vysledky a prilozim to k tomu.....
ked pridu vysledky tak urcite dam vediet 😉

ludinka
22. okt 2013

@martinkahc nemas za co 🙂

ludinka
4. nov 2013

@taxana77 ahoj, tak ako stale nic?
nam este neprisli....... 😠

taxana77
4. nov 2013

@ludinka
Ani nevies, ako som na teba myslela🙂 Stale som pozerala, ci nieco napises. My sme tam boli 8., tak cakam, ze do konca tyzdna dojdu. No ked ty si tam bola pred nami a este nic, tak ja neviem... Clovek je v takom ocakavani, ze sa to konecne posunie dopredu. My sme uz fakt vyskusali vsetko, toto je posledna moznost, potom uz len adopcia, no na dieta sa na vychode caka aj 4 roky, tak super budem mamou v styridsiatke☹
Myslim na vas. papa

ally21
13. nov 2013

Caute , chcem sa len pripojit k diskusii. Dnes som volala do Medirexu, kde mi bolo povedane, ze ak chcem testy na reprodukcnu imunitu nie je problem, ale potrebuju na tieto vysetrenia ziadanku od imunologa, ktory sa tomu venuje a zaroven mi dali kontakt na imunologicke centrum Dzurilla v Nitre. Spolupracuju s doktorkou Dzurillovou, ktora im zadava ake testy su vhodne robit a aj ona nejake robi. Zajtra tam chcem volat, pretoze sa chcem spytat, ci vobec robia vysetrenia na trofoblast, pretoze v Medirexe NIE. Ak mi povedia ze ani oni, tak ako citam mozem ist jedine do Prahy na istotu. Dam sem info. Neviem preco mi vsak neodporucili Dr. Kertysa, ktory sa tu spomina. Ich hlavna doktorka je vsak na materskej a riesi len mailovo svojich pacientov, novi maju smolu. 😒

ally21
13. nov 2013

@martinkahc Este chcem tak oneskorene reagovat na tvoju otazku, ja tiez chodim do gyn-fivu, aketo podrobne imunotesty nerobia, bolo mi len doporucene pri IVF nasadit prednison na neprimerane reakcie na uhniezdenie plodu.

martinkahc
13. nov 2013

@ally21 Ahoj, aj ja som komunikovala s Medirexom a tiez mi odporucili lekarov v NR, pani doktorka mi napisala, ze potrebujem na vysetrenie vymenny listok od gynekologa, urologa, vseobecneho lekara a ak ma ist aj manzel tak aj on ho musi mat... a potom nie je problem objednat... aaaa ze po Novom roku zacnu robit v NR tie iste testy ako sa robia v Prahe 🙂 co je dobra sprava 🙂

martinkahc
13. nov 2013

@ally21 Ahojky, co som tu studovala, tak ti tam spravia len nejake sporadicke, ale nie vsetky, ze sa tomu az tak nevenuju, tak som si vyhladala kontak na dzurillu centrum v NR a tam robia po novom roku komplet testy, len este musim zohnat vymenny listok a potom sa staci len objednat 🙂

ally21
14. nov 2013

@martinkahc Dakujem za info, prave som do NR isla volat, no aj tak neviem ci sa radsej neobjednam do Prahy, nechce sa mi cakat az do Noveho roka a stale sa jedna len o pracovisko bez dlhorocnej praxe v oblasti reprodukcnej imunity. Za mesiac a pol snad nieco v Prahe vybavim a zavolam do poistovne ci mi cast nakladov uhradia ako tu pisu baby. V Nitre by mi aj tak neurobili vysetrenia kompletne, spolupracuju s Medirexom, ktory cast testov posiela do Kosic, bude to zasa cosi trvat. Bohuzial uz mam skusenosti s behanim po lekaroch na Slovensku a chcem ist za odbornikmi na istotu.
Ja neviem, uz sa snazime dost dlho a konecne mam pocit ze som na spravnej ceste. Zavolam dnes do Prahy a skusim sa objednat a podla terminu, ktory mi v Prahe navrhnu sa rozhodnem. Dam ti vediet.

martinkahc
14. nov 2013

@ally21 Oki budem cakat co napises 🙂 my uz sa tiez snazime dlho, ale mame pocit, ze co si nevybavime sami, tak to nemame :( asi ako aj v tvojom pripade, vsetci chcu len na tom zarobit, ale pricinu v podstate nehladaju, ze kde je problem... aspon ja mam take skusenosti..

ally21
15. nov 2013

@martinkahc ahoj, takze objednala som nas do Prahy a naskor ako sa dalo bolo 14.1.2014 ! Dost sila 🙂 Snazila som dovolat do NR doobeda, no nikto mi to tam nedvihal, nebolo to vsak v case , ktory mali urceny pre objednavanie pacientov. Neskor poobede som na to uz nemala cas. Tak uvidim dnes.
My sa snazime tiez uz 3 roky a pritom sme zdravi. Bohuzial co sa tyka nasho zdravotnictva vzdy plati ze co si nevybavis to nemas. Musime proste bojovat a nejako to jedneho dna uz musi vyjst, som si ista 🙂 len musime prist na problem my, kedze lekarov to nezaujima. Raz to vsak pride a bude to stat za to 🙂
No uvidim co s tou NR, laka ma vsak predstava, ze pojdem k odbornikovi s dlhorocnou praxou, najma ked vidim tie pozitivne ohlasy na MUDr. Madara na nete...mozno sa oplati cakat.

martinkahc
15. nov 2013

@ally21 Super, tak drzim palce 🙂 inak ta lekarka z NR mi pisla, ze u dr. Madara aistovala ci co... uz si to nepamatam... tak ak nezabudnes daj vediet ako ste dopadli 🙂 Prajem vela sil v boji a nech sa vas splni to co od toho ocakavate, cize babatko 🙂

ally21
18. nov 2013

@martinkahc Ahoj, nakoniec som do NR nevolala, pretoze som zistila ze som tehotna, sice len v nejakom 5tt ale tesim sa z toho a uz to necham tak. 🙂

martinkahc
19. nov 2013

@ally21 Jeeeeeee ja sa tesim s tebou 🙂 a kolko ste sa snazili ak smiem vediet a cim ste si presli? Ja len ci sme nieco nezanedbali. Kludne mi napis postu, budem rada... Blahozelat ti budem pri krstinach 🙂

ludinka
17. dec 2013

Ahojte baby, len som Vam chcela povedat ze mi prislo vyjadrenie z poistovne ohladom refundacie nakladov a z tych cca 4700 kc co som platila za seba , mi vratia 56 eur- som sklamana cakala som viac
Ale kazdopadne som rada ze som v tej prahe bola.

tyli
26. dec 2013

@ludinka už máš aj výsledky? zistili ti niečo, prípadne poradili čo ďalej? ten výmenný lístok ti dal tvoj gynekológ pre poisťovňu, ale pre centrum v Prahe? aký je postup prosím? koľko dopredu sa prosím treba objednať a ako cca dlho sa prosím čaká na výsledky?
ja mám zistené protilátky proti trofoblastu, ale len centrom v Ba, takže neviem hodnoty, nakoľko to je zlé, alebo či sa mi to po bratí Prednisonu upravilo. tak by som rada vedela ako na tom som, prípadne či nemám ešte nejaké iné problémy, tak uvažujem objednať sa do Prahy.

ludinka
26. dec 2013

@tyli ahoj, vymenny listok mi dal moj gyndos len koli poistovni,do prahy sa mozesz objednat aj bez toho.nas objednali cca o dva mesiace a vysledky prisli za 5 tyzdnov postou, nam nic nezistili
potom sme podali na poistovnu ziadost o refundaciu a cast z toho nam preplatili

tyli
26. dec 2013

@ludinka ďakujem 🙂 počula som o dvoch klinikách v Prahe, MUDr. Madar a MUDr. Malíčková tuším. nevieš prosím poradiť kde je lepšie sa objednať?

ludinka
27. dec 2013

@tyli ja som bola u dr. madara, ale chvalia aj tu malickovu

tyli
27. dec 2013

@ludinka ďakujem 🙂

denkatn
16. jan 2014

prosim napiste mi niekto ake testy patria do tych komplexnych testov, pani Girovska je na materskej, pisala som jej mail, ale neodpoveda, ja by som si tie testy dala ako samoplatca, lebo nie som spokojna s GYn Fiv (mame neuspesne IVF a ziadne testy nam nerobia len dalsi IVF) tak by som si ich sama zaplatila, ale v Medirexe nikto nevie ake to so. aj do prahy na repro imuno som poslala mail ale nikto mi neodpovedal.
dakujem za info.

natali3207
20. jan 2014

ahojte babenky...neviem ci tu este niekto je,ale chcem sa spytat ci nahodou nemate niektora kontakt-mail na dr. Bobaka v Ke. nikde som ho nenasla.dakujem pekne :o)

labocca
26. jan 2014

.....v Plzni je vyborna kl. reprodukcnej imunologie....odporucam....(v CR smu len dve specializovanie miesta...Praha a Plzen).

leonetka
11. feb 2014

@denkatn ak uz nie je neskoro, tak v Medirexe robia vysetrenia na NK bunky, kompletny cytokinovy profil, celiakiu, vitamin D, antifosfolipidove protilatky... vsetko hradi poistovna. Treba ist cez imunologa, bud Dr. Kertys v BA alebo Dr. Dzurillova v NR. Dr. Girovska je na materskej, takze ofiko nepracuje. Ak chcete predsa len Prahu, urcite skor Dr. Malickovu ako Dr. Madar. 😉 Dr. Girovska sa zaucala u Dr. Malickovej, takze v podstate Medirex robi tie iste vysetrenia ako Dr. Malickova.

denkatn
11. feb 2014

dakujem leonetka, dopracovavam sa k tymto informaciam, uz som v kontakte s Medirexom, povedalal som ze chcem komplexne vysterenia, dufam ze mi spravia aj tu celiakiu, lebo najvacsi problem bolo vlastne zistit ktore testy to su. do prahy som pisala mail, ale sa mi neozvali a medzitym som bola na odbere v medirexe. ty si absolvovala tieto testy?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre