Skúsiť Fraxiparin alebo ísť na PGD?

dilema
30. jún 2010

Mam taku dilemu. Skusit fraxiparin alebo ist na predimplantacnu geneticku diagnostiku? Mam za sebou tri potraty, 2x druhy trimester, raz v prvom trimestri. Karyotypy mame v poriadku, spermiogram tiez. No a po konzultacii s hematologom sme sa dohodli, ze pri dalsom tehu nasadime fraxiparin, aj ked mam len MTHFR heterozygot najlahsia forma, co vraj nesposobuje problemy ale v tehotenstve moze, moja gyndoska ma vsak nahovara na PiGD...co by stalo zas kopec penazi a vysetruju len niekolko chromozomov a okrem toho IVF by som musela absolvovat, hoci vzdy som otehotnela prirodzene, uff...fakt neviem co mam robit... co by ste poradili? mate nejake skusenosti? diky za kazdu odpoved...

latvia
30. jún 2010

ja by som skusila ten fraxiparin

shandy
1. júl 2010

ja som rovnako za fraxiparine...

cukor
1. júl 2010

@dilema ...nechápem načo ivf,ked vieš otehotniet prirodzene.ivf je podla mna dost náročné.som za fraxiparin,sama si ho tiež pichám.

cikyta
1. júl 2010

@dilema Určite fraxiparín. (tiež som si ho pichala a oproti IVF to neni nič...)

pikha
1. júl 2010

fraxiparin, urcite. A myslim, ze ked bez problemov otehotnies spontanne, tak aj kazdy normalny gynekolog by ti skor odporucil to, nez IVF a predimplantacnu genetiku 😖 Sama som MTHFR heterozygot a tiez mi to teraz v Reprofite navrhli, pretoze vraj u niektorych zien to kludne moze sposobovat potraty, aj ked je to najlahsia forma.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre