Pôrod v korona dobe a výber pôrodnej asistentky - Antolská

kristinka92
6. okt 2021

Ahojte chcela by som sa poradiť či je tu nejaka mamička ktorá rodila v nedávnej dobe na Antolskej, alebo aj dávnejšie.

Chcela by som si zazmluvnit pôrodnú asistentku, ale nepoznám tam vôbec nikoho, preto by som vás chcela poprosiť ci nejaka nemáte dobrú skúsenosť s nejakou PA?
Mohol byt otecko pri pôrode aj v tejto corona-dobe? Pripadne aj s vami pri prvej pôrodnej dobe? Veľmi by mi pomohla prítomnosť partnera psychicky, nechcem tam byt sama, len neviem ci to je teraz vobec možné.
Dostali ste aj epiduralku ak ste ju chceli?
Za pripadne odpovede veľmi ďakujem vopred 🙂

marci77
6. okt 2021

skuste sa opytat aj v tejto skupinke
https://www.modrykonik.sk/group/2293/

fatima30
6. okt 2021

@kristinka92 ja so rodila vo februári v Ružinove. Rusko na ústach, muž pri pôrode a epiduralku zadarmo. Predtým siom mala PCR test aj antigen

petamich
6. okt 2021

v case najvacsieho lock-downu pri porode byt nemohol a stalo sa, ze epidural podany nebol, lebo nebol k dispozicii anesteziolog, ktory sluzil na covid oddeleni

ono teraz by sme iba hadali, co bude a nebude, kedy mas termin?
ja som rodila v Ruzinove 7/2021 a vsetko bolo v pohode - manzel pri porode, respirator mal na sebe, epidural bol - mala to tak aj Antolska, kedze obe su UNB

a otecka nepustaju k prvej porodnej dobe, myslim, ze to sa koronou nezmenilo, pustia ho dnu az ked uz je porod rozbehnuty

ale ktovie co bude o mesiac, dva, tri...

leakar
12. okt 2021

@kristinka92 iba taká otázočka
::: či pred porodom si potrebovala nejaké cvičenie čo sa týka dýchania alebo tlačenia ?